Benito
15.08.08,12:06
Ahojte ,
mohli by ste mi poradit,ci zanikajuca firma je povinna vyplatit odstupne pracovnikom,ktori presli pracovat do firmy,s ktorou spolupracovala niekolko rokov na baze prace vo mzde.
Dakujem.
Chobot
15.08.08,10:23
Ahojte ,
mohli by ste mi poradit,ci zanikajuca firma je povinna vyplatit odstupne pracovnikom,ktori presli pracovat do firmy,s ktorou spolupracovala niekolko rokov na baze prace vo mzde.
Dakujem.

Tá firma, kam prešli, je právnym nástupcom pôvodnej firmy? Teda preberá všetky záväzky a pohľadávky tej zanikajúcej?
Benito
15.08.08,12:57
Nie.,len ich prijala do pracovneho pomeru.
Zoltán Kovács
15.08.08,13:14
Nie.,len ich prijala do pracovneho pomeru.
A ako rozviazali prac.pomer v pôvodnej firme? Je to podstatné na posúdenie nároku na odstupné.
Chobot
15.08.08,13:27
Ahojte ,
mohli by ste mi poradit,ci zanikajuca firma je povinna vyplatit odstupne pracovnikom,ktori presli pracovat do firmy,s ktorou spolupracovala niekolko rokov na baze prace vo mzde.
Dakujem.

Tomu výrazu, priznám sa vôbec nerozumiem. Ale z toho, čo si napísala, by som povedal, že asi im bude patriť odstupné. Ale nepoznám všetky okolnosti, preto jednoznačne sa nedá povedať.

Napr. keby tá firma A presunula časť výroby na firmu B, tak odstupné by im nepatrilo.