veeronika
15.08.08,12:24
zamestnanec ma zmluvu podľa § 43 ZP, na 2 hod denne, 60 Sk/hod, robia sa mu odvody z tejto mzdy t.j. do 5000 Sk zrážková daň

čo z tohto PP vyplýva?
jankasm
15.08.08,12:50
zamestnanec ma zmluvu podľa § 43 ZP, na 2 hod denne, 60 Sk/hod, robia sa mu odvody z tejto mzdy t.j. do 5000 Sk zrážková daň

čo z tohto PP vyplýva?

No pokiaľ je zamestnaný na PP a príjem je do 5000,- tak zamestnávateľ odvedie zrážkovú daň, ako píšeš. Zároveň odvedie aj všetky ostatné odvody do poisťovní. Ak nemá tento zamestnanec podpísané vyhlásenie k dani u iného zamestnávateľa /a nebol k 1.1.2008 dôchodcom/, môže si ho podpísať u tohto, uplatní si nezdaniteľnú čiastku a daň potom nebude odvádzať žiadnu. :cool:
Neviem čo iné si mala na mysli otázkou, čo z tohto PP vyplýva? :confused:
VERONIKA6
15.08.08,12:51
zamestnanec ma zmluvu podľa § 43 ZP, na 2 hod denne, 60 Sk/hod, robia sa mu odvody z tejto mzdy t.j. do 5000 Sk zrážková daň

čo z tohto PP vyplýva?
Z hrubej mzdy odvádzaš poistné do sociálky a zdravotnej poisť.
accounte
15.08.08,13:13
No pokiaľ je zamestnaný na PP a príjem je do 5000,- tak zamestnávateľ odvedie zrážkovú daň, ako píšeš. Zároveň odvedie aj všetky ostatné odvody do poisťovní. Ak nemá tento zamestnanec podpísané vyhlásenie k dani u iného zamestnávateľa /a nebol k 1.1.2008 dôchodcom/, môže si ho podpísať u tohto, uplatní si nezdaniteľnú čiastku a daň potom nebude odvádzať žiadnu. :cool:
Neviem čo iné si mala na mysli otázkou, čo z tohto PP vyplýva? :confused:
a čo ak je dôchodcom. v tom prípade nieje treba nahlasovať ani na sociálke, ani robiť zrážkovú ani inú daň, však? samozrejme pokiaľ to neprevíši možnú sumu.
VERONIKA6
15.08.08,13:20
a čo ak je dôchodcom. v tom prípade nieje treba nahlasovať ani na sociálke, ani robiť zrážkovú ani inú daň, však? samozrejme pokiaľ to neprevíši možnú sumu.
Za dôchodcu tiež odvádzaš aj ho prihlasuješ, či pracuje na základe pracovnej zmluvy alebo dohody. Na základe pracovného pomeru neplatí zamestnanec ani zamestnávateľ poistné na nezamestnanosť a invalidné poistné. Z dohody platí zamestnávateľ úrazové a garančné poistenie, zamestnanec daň 19 %.
accounte
15.08.08,13:24
Za dôchodcu tiež odvádzaš aj ho prihlasuješ, či pracuje na základe pracovnej zmluvy alebo dohody. Na základe pracovného pomeru neplatí zamestnanec ani zamestnávateľ poistné na nezamestnanosť a invalidné poistné. Z dohody platí zamestnávateľ úrazové a garančné poistenie, zamestnanec daň 19 %.
a musí sa teda nahlásiť ako platiteľ dane, a pritom môže zostať neplatcom dph, tak?
VERONIKA6
15.08.08,13:26
a musí sa teda nahlásiť ako platiteľ dane, a pritom môže zostať neplatcom dph, tak?
Pýtaš sa v dvoch témach, viď "Nezamestnaný a dohoda". Tam už máš odpoveď.
accounte
15.08.08,13:30
Pýtaš sa v dvoch témach, viď "Nezamestnaný a dohoda". Tam už máš odpoveď.
díky moc, dakujem
halúzka
15.08.08,13:31
a musí sa teda nahlásiť ako platiteľ dane, a pritom môže zostať neplatcom dph, tak?
DPH a daň zo závislej činnosti, sú úplne diametrálne odlišné pojmy, jedine čo majú spoločné je daňový úrad...ako správca a štát príjemca
Áno , musíš sa zaregistrovať ako platiteľ dane a zostávaš neplatcom DPH za predpokladu, že Ti to nevyplýva ako povinnosť...to už je iná téma...