dada12
15.08.08,12:57
Ahoj potrebujem poradiť ohľadom pokladne v PÚ.
Spoločnosť vykazuje pokladňu vo výške 1 200 000,- Sk, čo je samozrejme iba fiktívne, potrebovala by som znížiť stav pokladne samozrejme iba fiktívne, akým spôsobom by sa to dalo urobiť? Ďakujem za pomoc
Paula
15.08.08,11:00
Ako samozrejmosť by som to vôbec nebrala. Treba prelustrovať fiktívne vklady, či na základe nich vznikol nejaký záväzok voči niekomu.
JankaO
15.08.08,11:01
Ahoj potrebujem poradiť ohľadom pokladne v PÚ.
Spoločnosť vykazuje pokladňu vo výške 1 200 000,- Sk, čo je samozrejme iba fiktívne, potrebovala by som znížiť stav pokladne samozrejme iba fiktívne, akým spôsobom by sa to dalo urobiť? Ďakujem za pomoc

Ja by som zaúčtovala skutočné výdaje...
Braňo
15.08.08,11:03
Keďže inventarizuješ 4 x ročne pokladňu, nie je problém zistiť, kde tento zostatok vznikol.
dada12
15.08.08,11:10
Firma dosahuje vysoký zisk a majiteľ ako jediný spoločník si tie peniaze vyberá z účtu a ja ich potom prevádzam fiktívne do pokladne čím navyšujem pokladňu
invest
15.08.08,11:12
Na základe Valného zhromaždenia treba vyplatiť majiteľovi podiel na zisku. Tam bude výdaj z pokladne (keďže si už tie peniaze vyberal, tak iba fiktívne). Prerozdelenie zisku iba od roku 2004 nie je predmetom dane z príjmov. Na to si daj pozor.
dada12
15.08.08,11:15
ďakujem ale túto možnosť som už urobila a ďalej neviem ako pokračovať ale aj tak ďakujem za ochotu
Braňo
15.08.08,11:41
Ty ich fiktívne neprevádzaš, ale reálne. Zároveň sa majiteľ musíš vyjadriť, čo s peniazmi urobil a ako ich použil. Potom zaúčtuješ, buď pôžičku spoločníka, repre náklady,alebo pohľadávku spoločnosti voči nemu, prípadne iný účel.
barto
15.08.08,11:47
My sme mali v spoločnosti tiež takéto problémy, pretože sa zamestnancom vyplácala mzda na čierno a kupoval sa majetok na čierno až vznikol v pokladni stav niečo vyše 3 miliónov. Teraz sme to preúčtovali ako pôžičku spoločníkom a veci ktoré kupovali na čierno, sme teraz dostali do účtovníctva cez zmluvy s FO.
veronikasad
15.08.08,11:50
My sme mali v spoločnosti tiež takéto problémy, pretože sa zamestnancom vyplácala mzda na čierno a kupoval sa majetok na čierno až vznikol v pokladni stav niečo vyše 3 miliónov. Teraz sme to preúčtovali ako pôžičku spoločníkom a veci ktoré kupovali na čierno, sme teraz dostali do účtovníctva cez zmluvy s FO.
ETIKETA PORADY bod. č. 14

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.