betka
15.08.08,14:31
Prosím Vás o potvrdenie, alebo vyvrátenie problematiky.

Spoločnosť A obstarala výrobnú linku z ČR v roku 2007. Samozdanenie 69/2.

8/2008 si spoločnosť objednala opravy od slov. spoločností na výrobnú linku, kt. je ešte v záručnej lehote.

Spol A vystavila FA do ČR a prefakturovala opravy:
- výmena ložiska
- oprava motora.

FA je bez DPH-oslobodenie. FA vystavená podľa par. 73 (jedná sa vlastne o službu s odkazom na 73/2/h-osoba povinn platiť daň je....

Par. 15/6 mi hovorí, kde je miesto dodania-SR s výnimkou 16/7.
16/7-miestom dodania, kt. sú ocenenie hnut. majetku a práce...ak sa vykonávajú pre odberateľa, kt. je identif. pre daň v inom ČŠ, ako ČŠ, kde sa práce fyzicky vykonali.
Teda miesto dodania je ČR

Teraz priznanie DPH.
Predmetná služba nie je predmetom dane v SR, a preto mi nevchádza do DP. Vediem osobitné záznamy 70/3 (:confused:)

- nejde mi do súhrnného výkazu (par.80), jedná sa vlastne o službu spojenú s dodávkou tovaru a jeho montáže
- nejde mi do intrastat, nakoľko sa mi nejedná o tovar (???)

OK, alebo nie OK?
OK časť a časť zle?

Vˇdaka
Milan Benka
15.08.08,13:37
§16/
7) Miestom dodania služieb, ktorými sú ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku, ak sa vykonajú pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát, kde sa práce fyzicky vykonajú, je členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým sa mu služba dodala; ak sa tovar neodošle alebo neprepraví mimo členského štátu, v ktorom sa služby fyzicky vykonali, je miestom dodania služby členský štát, v ktorom sa služby fyzicky vykonali.
betka
15.08.08,16:56
§16/
7) Miestom dodania služieb, ktorými sú ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku, ak sa vykonajú pre odberateľa, ktorý je identifikovaný pre daň v členskom štáte inom, ako je členský štát, kde sa práce fyzicky vykonajú, je členský štát, ktorý pridelil odberateľovi identifikačné číslo pre daň, pod ktorým sa mu služba dodala; ak sa tovar neodošle alebo neprepraví mimo členského štátu, v ktorom sa služby fyzicky vykonali, je miestom dodania služby členský štát, v ktorom sa služby fyzicky vykonali.

A toto som si absolútne neuvedomila. A ide sa znova do ČR, asi nás kopnú do zad.. :D

Ďakujem Milan, si poklad.:)

TAkže klasika, FA podľa par.71