alenka57
15.08.08,15:20
Ahojte poraďáci,

prosím Vás, skontrolujte ma, či účtujem správne:
Zaúčtujem si odvod do ZP ako ostatný záväzok - platba do fondov zamestnávateľa a keď účtujem bankový výpis - úhradu tohto ZP, tak vyruším tento záväzok a je to VOZD. Je to správny postup? ZP za december splatné do 8.1.09 môžem zaplatiť už v decembri?
Ďakujem.
Monika Kováčová
15.08.08,13:39
vyrušíš záväzok a máš to správne. Odvody za zamestnávateľa sú splatné vo výplatnom termíne. Nemôžeš ich platiť skôr, lebo nevieš sumu.
alenka57
15.08.08,14:05
viem sumu, som SZCO, platim za seba.
veronikasad
15.08.08,15:26
viem sumu, som SZCO, platim za seba.môžeš zaplatiť, je to VOZD v roku, v ktorom si ho zaplatila.
alenka57
15.08.08,17:42
Ďakujem.
Monika Kováčová
15.08.08,17:51
Ahojte poraďáci,

prosím Vás, skontrolujte ma, či účtujem správne:
Zaúčtujem si odvod do ZP ako ostatný záväzok - platba do fondov zamestnávateľa a keď účtujem bankový výpis - úhradu tohto ZP, tak vyruším tento záväzok a je to VOZD. Je to správny postup? ZP za december splatné do 8.1.09 môžem zaplatiť už v decembri?
Ďakujem.

:eek: zľakla som sa, že som zle prečítala tvoju otázku, ale nie, ty si zle otázku položila. Niečo iné sú platby do fondov zamestnávateľa (splatné výpl. termín) a niečo iné sú platby do fondov za SZČO (splatné do 8. dňa nasl. mesiaca)
alenka57
16.08.08,03:51
Účtujem v Pohode, JÚ, a cez ostatné záväzky mám predkontáciu platby do fondov zamestnávateľa čo používam pri tomto Zdrav. poistení. Iné sa mi tam z výberu predkontácií nehodí, ostatný reživný výdaj to nie je, ako to mám teda účtovať, od začiatku, poraďte, prosím. Je to odvod za mňa, SZČO.
alenka57
16.08.08,14:17
Nikto sa neskontroluje, neporadi?