Iconka
16.08.08,06:31
Dnes v noci som zazila otrasnu nicivu burku s krupami. Nebola to klasicka burka o com svedcia a pohlady z okna teraz rano,ked sa rozvidnelo.
Zobudila som sa na silny vietor,isla som sa pozriet co sa deje a kym som stihla ratovat svoje kvety na oknach bolo neskoro:mee:. Zacali padat neskutocne rychlo krupy.Keby otvorim okno,tak ho rozbije.Nebolo vidno absolutne nic len krupy ktore nemali konca.Trvalo to cca 10 minut.co bolo dostatocne dlho na to,aby mi z muskatov spravilo to co vidite na fotkach.Na cestach je kopa blata zmiesana s listim zo stromov a na mnohych miestach sa stale drzia krupy.Na cinziaku oproti zhodilo antenu,susede rozbilo okne,vsetci maju znicenu urodu...:mee:
Clovek sa o to stara a behom par minut je po snahe:mee:
kergulaan
16.08.08,04:37
No to ta lutujem, este napis, kde to bolo. Ja som zo Ziliny a tu okrem trochu fukania a par kvapiek nic.
Eulalia
16.08.08,04:52
No, u nás, v Piešťanoch, to tiež nebolo bohviečo. Neviem, či padali krúpy, ale zobudil ma parádny vetrisko. Pred oknom mám krásne, veľké stromy a pod nimi kopec orvaných vetiev. Kvety mám našťastie, na balkóne na zemi, tak to prežili. Ešte by sa mali ozvať Záhoráci, ako to bolo u nich, tam vraj boli aj pivnice zatopené.
Braňo
16.08.08,05:34
Ja som z Beluše, okres Púchov. Bol riadny vetrisko nárazový, krúpy neboli, ale zato veľmi silný dážď.
Iconka
16.08.08,05:48
Bolo to v Novom Meste nad Vahom
zuzik29
16.08.08,06:23
a my sme sa vcera boli kupat na zelenej vode pri NM, bolo super, a okolo 3 sme sa brali prec. U nas krupy a neskutocne vela bleskov, este som take blesky nezazila, isli niekde z kopanic a tych smerov. Ale bolo to akoby letecke najazdy usa na afganistan.
Maruška54
16.08.08,06:35
U nás bez nejakých veľkých škôd, len silný lejak a citeľne sa ochladilo.
Maruška54
16.08.08,06:41
jozka56
16.08.08,07:02
U nás vietor, lejak, blesky aj krúpy. Na sídlisku iba pár vetví zlomených, myslela som, že to bude horšie. Muškáty na balkóne mi prežili.
Excise Duty
16.08.08,07:09
a my sme sa vcera boli kupat na zelenej vode pri NM, bolo super, a okolo 3 sme sa brali prec. U nas krupy a neskutocne vela bleskov, este som take blesky nezazila, isli niekde z kopanic a tych smerov. Ale bolo to akoby letecke najazdy usa na afganistan.
Letci robia nálety a nie nájazdy, mimochodom to máš z vlastnej skúsenosti z Afgánistánu? A čo nám napíšeš o bombardovaní Čečenska alebo najnovšie aj Gruzínska Rusmi. To všetko má oveľa širšie súvislosti a prirovnávať živelné pohromy k udalostiam politického charakteru jednostraným pohľadom je obyčajná sprostá bolševická demagógia, žiaľ na Slovensku veľmi rozšírená. Nepleť láskavo politiku do diskusie o počasí.
bepo
16.08.08,07:39
Letci robia nálety a nie nájazdy, mimochodom to máš z vlastnej skúsenosti z Afgánistánu? A čo nám napíšeš o bombardovaní Čečenska alebo najnovšie aj Gruzínska Rusmi. To všetko má oveľa širšie súvislosti a prirovnávať živelné pohromy k udalostiam politického charakteru jednostraným pohľadom je obyčajná sprostá bolševická demagógia, žiaľ na Slovensku veľmi rozšírená. Nepleť láskavo politiku do diskusie o počasí.
Asi v čase recesie pri nácviku piloti vyfasujú miesto lietadiel somárov aby ušetrili palivo a robia nájazdy a nie nálety.:)
misomiso
16.08.08,08:36
Dnes v noci som zazila otrasnu nicivu burku s krupami. Nebola to klasicka burka o com svedcia a pohlady z okna teraz rano,ked sa rozvidnelo.
Zobudila som sa na silny vietor,isla som sa pozriet co sa deje a kym som stihla ratovat svoje kvety na oknach bolo neskoro:mee:. Zacali padat neskutocne rychlo krupy.Keby otvorim okno,tak ho rozbije.Nebolo vidno absolutne nic len krupy ktore nemali konca.Trvalo to cca 10 minut.co bolo dostatocne dlho na to,aby mi z muskatov spravilo to co vidite na fotkach.Na cestach je kopa blata zmiesana s listim zo stromov a na mnohych miestach sa stale drzia krupy.Na cinziaku oproti zhodilo antenu,susede rozbilo okne,vsetci maju znicenu urodu...:mee:
Clovek sa o to stara a behom par minut je po snahe:mee:

Tak to asi padli za obet aj vonku zaparkovane auta pri takychto krupoch co mas na fotke nie?
m.hladka
16.08.08,08:44
A tu nezaprší a nezaprší, Košice. Niežeby som túžila po takej búrke, ale aj horúčavy sú hrozné.
Evanka
16.08.08,09:47
Asi okolo TN a NMnV bola búrka najdesivejšia. V TN búrka zničila aj strechu na Elektrondome Nay.
http://www.cas.sk/clanok/85931/foto-burka-v-trencine-strhavala-strechy-a-billboardy.html
Iconka
16.08.08,10:36
Misomiso...no myslim,ze autam sa nic nestalo,teda apson o tom zatial neviem,nase vyzera byt v poriadku.Vcera a v noci na dnes tu boli krupy dokopy trikrat.
adi11
16.08.08,11:09
V Nitre silný vietor, trochu napršalo a schladilo sa. No tie blesky o polnoci smerom na západ vyzerali hrozivo.
VladoaKatka
16.08.08,11:11
U nás vietor, lejak, blesky aj krúpy. Na sídlisku iba pár vetví zlomených, myslela som, že to bude horšie. Muškáty na balkóne mi prežili.
No Jožka, kúsok ďalej to bolo o čosi horšie, nám aj šalátové uhorky, vinič, pôr, paradajky dosť poznačili krúpy. Listy viniča sú deravé, na šalátovách uhorkách sú olámané listy aj vyhonky, pôr - poosekávané steplá, paradajky tiež vyválané... a škody na strapcoch hrozna, na jablčkách uvidíme až neskôr, ako budú doďobané od ľadu...
Kvety v kochlíkoch som dala do závetria, len 2-3 boli zvalené.
zuzik29
16.08.08,12:55
najazdy, teda pardon nalety som pouzila ako aforizmus,
a laskavo som si ho dovolila pouzit, lebo obrazky z naletov mi vcera evokovali vcerajsi pohlad na oblohu. Obrazky bombardovania Cecenska alebo Gruzinska mi tak neutkveli v pamati, asi neboli tak casto ukazovane v mediach ...
Vobec to nemal byt politicky podton, ale ty si nemapisal ani ciarku o pocasi tak nechapem tvoj prispevok...
DanielaSL
16.08.08,13:59
Tak tie krúpy mi pripomenuli smršť, čo sme mali pred pár rokmi aj u nás. Boli to ešte o niečo väčšie ľadové gule, ktoré nielenže ostali na zemi dlho neroztopené...ale urobili aj pekné vyhĺbeniny na autách a tiež zničili všetko, čo v záhradkach práve rástlo. My sme mali noc teplú, doobedie horúce, ale zato poobede prišla tiež pekná búrka, práve okolo nás svadba na autách trúbila...som ich veru aj ľutovala..v takomto počasí.
janomila
16.08.08,14:13
Ja bývam na skok od Nového Mesta. Prvá búrka bola večer a druhá o pol jednej v noci. Vetrisko, krúpy a dážď. Naša bytovka vyzerá ako "pokropená" Kalašnikovom, celá fasáda je v háji. Môj kvetinový záhon je takisto zničený. Veľa ľudí malo vybité okná a sklenené výplne na dverách. Aj niektoré autá dostali zabrať. Také peklo som ešte nezažila. A že sa máme pripraviť, že to môže byť aj horšie. Samé radosti. Prikladám obrázky, sú len z mobilu, tak sa ospravedlňujem za kvalitu.
wagner
16.08.08,16:50
Tak tie krúpy Vám nezávidím. U nás bola podvečer taka normálna búrka, trochu popršalo. V noci okolo druhej začal fúkať riadny vietor, trochu zapršalo a asi za pol hodinu sa to trochu ukľudnilo. Vietor bol slabší, ale krúpy našťastie nepadali. Išlo to z tej strany od Trenčína, ale pre nás tú smršť zadržali hory - nepustili to za kopec. Veľa krát sa stalo, že sa od Trenčína riadne blýskalo, hrmelo, ale cez hory to neprešlo. A po takom hrmení vždy bola niektorá obec zaplavená, keď nie vodou, tak blatom určite.
wagner
16.08.08,16:57
Dnes zavčasu ráno( o piatej) som šla autom do Bratislavy. U nás začínalo mrholiť, ale desať kilometrov už bola búrka. A lialo celou cestou až do Blavy. Zle sa išlo, lebo bolo šero, fúkal silný vietor, na ceste v niektorých miestach boli nánosy bahna, polámané konáre, vo vyjazdených koľajach bolo veľa vody. V takomto počasí nechodím po diaľnici, lebo tam je bočný vietor silnejší. Išla som skratkami a keď som prišla do Blavy, nechceli mi veriť že som spravila iba 166 km. Keď idem po diaľnici tak to je o dvadsať kilometrov viac. :---
beba13
18.08.08,13:50
Až teraz pozerám túto tému, našťastie som celú tú veternú smršť prespala, ale ráno som po celom dvore zbierala kvetináče, ktoré som neschovala. V piatok večer som všetky väčšie rastliny podávala do garáže, kedže toto predpovedali, aj im to vyšlo. Táto smršť bola najmä v okresoch PN, TT, TN, NM,HC. U nás padali len menšie krúpy najhoršie to odniesli asi trenčania, ktorým odnieslo strechy nad hlavou. No vôbec im nezávidím, len sa toho desím, aby také niečo neprišlo znova.