lukub
16.08.08,11:22
Prosim Vas, kto poradi ako dalej?
Chceme odkupit spoluvlastnicky podiel, na ktory bol vydany exekucny prikaz.
Trva to uz 4 roky a exekutor sa nejako neponahla. Povinny ako inak neprebera listove zasielky. Je nejaka moznost aby tato exekucia prebehla?
Prepacte diakritiku.
Dakujem za radu.
hanelie
16.08.08,09:33
môžete sa dohodnúť priamo s exekútorom o odkúpení spoluvlastníckeho podielu, na ktorý je vydaný exekučný titul /§ 166 Exekučného poriadku
lukub
16.08.08,10:25
ano to sme dohodnuty, len problem je v tom, ze povinny neprebera listove zasielky od exekutora, co sa da robit s tym???
Ono je to uz v takom stadiu, ze je urobeny aj odhas tej nehnutelnosti, len ju neprebral povinny, a prdepokladam, ze ani ostatne zasielky nebude preberat.
Diky zdravim.
Eulalia
17.08.08,04:22
Nepoznám síce predpisy platné pre exekúciu, ale spýtaj sa exekútora, či nemôže použiť náhradné doručenie podľa občianskeho súdneho poriadku. Tým by sa to mohlo urýchliť.
lukub
17.08.08,15:02
Aj tam sme sa uz dostali s exekutorom. Poziadal som ho aby dal podnet na okresny sud, na urcenie opatrovnika, aby mohol preberat listove zasielky za povinneho. Exekutor mi povedal, ze na sude sa to neda urobit, ze na sude to nikto nechce robit a ze to je zdlhave atd...(ze v na nasom okresnom sude to neide, hocikde na inom sa take da urobit...). Ze musime nejako donutit povinneho, aby to preberal. Mi ale povinneho nevieme zastihnut, na adrese trvaleho pobytu sa nezdrzuje uz par rokov a nemame na neho ani ziaden kontakt. to boli posledne slova exekutora a odisli sme s otvorenou pusou....
Tak ako dalej???
Diky moc za radu.