salka
16.08.08,13:59
Stojí predo mnou kúpa nových elektrospotrebičov - kamoška mi dala chrobáka...vraj MORU...podeľte sa o Vaše skúsenosti a názory (či už s MOROU alebo aj inými značkami)

Pripájam prvý:
mám plyn.sporák kombinovaný s el.rúrou - už 18 rokov !!! - okrem toho že nemal funkčnú poruchu vyzerá vďaka mojej starostlivosti stále ako nový...fakt vydarený kúsok - len tá značka vo mne evokuje časy dávne - minulé :rolleyes:

A za nevydarený kúsok mojej domácnosti považujem práčku zn. ARDO - nikdy viac
nela88
16.08.08,15:31
Mám vstavaný, značka Gorenje,vraj Mora a Gorenje je jedna výrobná linka. Rúra má zatláčacie cuplíky a to sa mi páči.Nie sú od prachu.Ale Whirlpool nie, to je lepšia umývacia a pracia technika. To mám umývačku riadu.
dolfort
16.08.08,22:28
Ano, Gorenje a MORA su uz jedna rodina. Podla mna MORA je OK. Evokuje mi stastne chvile detstva ked KAZDY mal sporak MORA. Ved aj dnes sa stale daju najst plne funkcne sporaky z konca 60ych, zo 70ych rokov. Ked dostavali ok udrzbu, nic im nechyba. Pre mna je to znamka kvality.
Dalsia vec je ze pre Moru a Gorenje je na SVK celkom dobra servisna siet. Inak nevidim nejaku super vyhodu alebo nevyhodu oproti inym znackam. U mna je to skor o sympatiach.
damati
17.08.08,05:45
Ja mam sporak MORU plynovy s elektr. rurou 7 rokov a som spokojna, ked sme ho kupovali bol to najnovsi model.
arizona
17.08.08,06:25
Ja som sa tiež pri kúpe nových spotrebičov držala toho, že bývalý ,klasický sporák Mora mi vydržal dlho rokov.
Kupovala som pred 5-mi rokmi vstavanú rúru, varnú dosku a digestor v nerez. prevedení. Ale som sklamaná.
Varná doska: po krátkej dobe používania sa zmazali symboly horákov.Nemalo by sa to stať po pár mesaicoch,ale je to iba"kozmetická" vada, inak funguje v poriadku.
Vstavaná el. rúra:Katastrofa od začiatku! Asi po pol roku musela byť menená tesniaca guma okolo dvierok(stála ma 700sk,lebo sme zabudli dať oraziť ZL a zoháňali sme ju v celom kraji).
Pri pečení,(napr. zemiakov) zateká para,pod dvierkami mám mastnú kaluž.Servisák od Mory povedal, že to sa stáva, nie sme prví!?
Digestor: funguje v poriadku, ale od novoti mám na ňom čmuhy, ktoré nedokážem ničím vyčistiť,hoci používam originál prostrieky na nerez.
Hoci čistím všetky nerez.výrobky rovnako,čmuhy sú iba na digestore.

Takže neviem, či mám ja smolu pri kúpe,alebo je chyba niekde inde. Uvažujem o výmene spotrebičov,ale určite nekúpim nerez od Mory.
JankaV.
17.08.08,06:46
Tak aj ja mám sporák zn. Mora klasický no ale multifukčný ohrev už nejde no ale dal by sa opraviť a praskla mi varná doska cez platnu. Aj keď chceme vymeniť kuchyňu zvažovali sme spotrebiče od Mory no ešte nie sme rozhodnutý.