Rakova
27.04.05,11:42
Ahojte, včera som objavila túto stránku a som nesmierne šťastná. Je to perfektné. Zároveň vás chcem požiadať o pomoc. Môžte mi napísať aký je postup pri zaúčtovaní interného dokladu miezd v JU. Zatial som pracovala len s podvojným. Ďakujem pekne.........
Johanka
27.04.05,09:55
Či obsahuje interný doklad ? V JU účtuješ do peňažného denníka na základe výdavku v hotovosti alebo z bežného účtu.
Muška
27.04.05,10:00
Ja si nerobím interný doklad. Cez BU idú poisťovne a dane - v dokladoch mám odvolávku na mzdy /podklady mám v mzdovej zložke/. k hotovostnej výplatnici pripojím výdavkový doklad.
Katarína STR
27.04.05,10:00
Do interného dokladu si môžeš akurát zaúčtovať svoj záväzok voči :
SP, ZP, DU a zamestnancom, či ti samozrejme ovplyvní ZD až pri skutočnej úhrade.
Muška
27.04.05,10:06
Áno, tak ako hovorí Katka. Ja si takýto doklad robím až na konci roka, aby som vedela dať správnu výšku mojich záväzkov do výkazu. /teda robím si tak 12 mesiac/
Rakova
27.04.05,11:13
Ďakujem pekne. Aj ja to zatial účtujem priamo do denníka pri platbách, ale ako som sa tu tak začítala tak som mala pocit, že zrazu asi nič neviem. Som rada, že môžem brázdit po tejto stránke. Dozviem sa kopec vecí. Ešte raz dík, ste zlaté. pekný den