SimonaTk
16.08.08,15:10
Dobrý deň, mám tetovanie na pravom predlaktí už asi 4 mesiace. Asi pred týždňom sa mi na jednom mieste objavili drobné červené vyrážky, ktoré nesvrbia. Tvoria sa presne na mieste, kde bola vpichovana ihla. Neviete mi poradit ako by som to odstranil, pripadne cim sa to mohlo vytvorit? Dakujem
m.hladka
16.08.08,13:20
Treba navštíviť kožného lekára. Je to reakcia na hennu.
SimonaTk
16.08.08,13:23
Tetovanie nemam robene henou... a tareakcia je velka asi 2x2 cm a nieje na celom tetovani...
m.hladka
16.08.08,14:30
Aj tak by som nevahala a navštívila kožného lekára.
lindusaaa
16.08.08,14:57
Urcite je to nie je v poriadku a tazko budeme teraz hadat co to moze byt. Asi to bude nejaka alergia, ale najlepsie ti asi odpovie kozny.
Evaman
19.08.08,12:36
Zalezi aj od toho kde je tetovanie, ale vo vseobecnosti "cerstve tetovanie" by nemalo byt vystavovane priamemu slnecnemu ziareniu,pretoze moze vzniknut alergia. Miesto by malo byt pred nim chranene a zaroven vzdusne,nemalo by byt nicim prekryte, v najhorsom pripade sterilnou gazov a pouziva sa najcastejsie natieranie framykoinovou mastou,(antibiotikovou,kt.je vsak na predpis). Cize moze to byt aj reakcia na slnko. Miesto treba natierat framykoinom,nevystavovat slnku ,nemocit vodou, musi byt vzdusne a hlavne NEZLUPOVAT chrasticky , kt. sa zacnu tvorit ked sa rana hoji. To ze sa zacnu tvorit tieto chrasticky znamena, ze rana je vo faze hojenia a je to dobry znak. Chrasticky netreba zlupovat aj preto, ze si castokrat mozete "vylupnut " aj samotnu farbu. Ale v kvalitnom tetovacom salone urcite poradia ako tetovanie osetrovat a starat sa o neho. No tiez by som doporucila navstivit koziara.
pasuliatko
20.08.08,15:45
Dobrý deň, mám tetovanie na pravom predlaktí už asi 4 mesiace. Asi pred týždňom sa mi na jednom mieste objavili drobné červené vyrážky, ktoré nesvrbia. Tvoria sa presne na mieste, kde bola vpichovana ihla. Neviete mi poradit ako by som to odstranil, pripadne cim sa to mohlo vytvorit? Dakujem

treba zájsť za človekom čo to tetoval nech sa na to pozrie, on vie poradiť viac:---