Mickya
27.04.05,13:11
Mám problém ako to zadať v knihe jázd:
Podnikateľ má sídlo doma, kde aj podniká.
Má však ešte zriadenú kanceláriu, kde tiež podniká.
Presun medzi týmito miestami, ak ich dám do knihy jázd, sú ovplyvňujúce daň alebo sa to ráta ako súkromná jazda?
ďakujem
Majopa
27.04.05,21:08
Ja píšem napr. 7:00 až 15:00 Bratislava-mesto 35 km.
Sídlo aj prevádzku máme v jednom meste.
Manual
28.04.05,03:28
Mám problém ako to zadať v knihe jázd:
Podnikateľ má sídlo doma, kde aj podniká.
Má však ešte zriadenú kanceláriu, kde tiež podniká.
Presun medzi týmito miestami, ak ich dám do knihy jázd, sú ovplyvňujúce daň alebo sa to ráta ako súkromná jazda?
ďakujemAk má v ŽL napísané miesto podnikania ako trvalé bydlisko a prevádzku kde tiež podniká na inej adrese, tak jazdy sú VOD, pretože nejak sa musí dostať z jedného miesta na druhé.
Pekné ráno želám...
KON-EKON
28.04.05,06:51
Mám svoju osobnú skúsenosť, na ŽL som mala prevádzku ako miesto podnikania, ale jazdila som domov, nuž a tak som na obecnom úrade dala garáž na podnikateľské účely a už jazdy boli v nákladoch. Ak však takýto postup u Vás nie je možný, tak je dôležité, tak ako je napísané, či máte v ŽL trvalé bydlisko, a či je prevádzka, kancelária, riadne zaregistrovaná na živnostenskom úrade s inventúrnou knihou, či to máte ako súvisiace priestory ap. Samozrejme zaevidované aj na DÚ. Potom je to uznateľný výdavok. Nestačí nájomná zmluva. Zdravím.
pyton
28.04.05,07:07
O tomto sme hovorili nedávno v téme "Náhrada za PHM", môžeš pozrieť aj tam.

Niekde v zákone o cest. náhradách je, že pracovná cesta nie je cesta z miesta podnikania /príp. trv. bydl./ do prevádzky. Ale z prevádzky do prevádzky už podľa všetkého áno.
Mickya
28.04.05,07:49
Podnikateľ má trvalý pobyt na mieste A, prechodný pobyt má v mieste B, kde má zároveň aj sídlo firmy, kanceláriu má na mieste C, nemá ju nahlásenú ani na DÚ ani na ŽÚ, má len nájomnú zmluvu.
Tak vlastne ide mi o to, či pohyb medzi B a C smie ísť do VOD.
---------
Ale vlastne podľa toho, čo píše pyton je to VND. Takže smola. Ďakujem za radu.
pyton
28.04.05,07:57
Mickya, keďže je to trochu zapeklité, píš tie jazdy tak všeobecnejšie, nejako tak, ako ti poradila napr. Majopa. :)

/možno by sa to obhájiť aj dalo ale nie ako pracovná cesta/
piko
28.04.05,08:16
ja mam nahlasenu zivnost v PB a prevadzku riadne zaevidovanu v turc.tepliciach. Cestaky sa nemozu robit na cestu z trvaleho pobytu (z miesta podnikania) na prevadzku. Tak moja ekonomka hovori, tak aj danovaci mi povedali. Nie je to danovy vydavok
Nika
23.06.05,13:02
Prosím poradiť s takouto záležitosťou. Máme prevádzku na jednom brat. sídlisku. Majiteľ býva o 2 ulice ďalej. Keďže na sídlisku sú stále problémy so zaparkovaním, pred domom kde býva si prenajal parkovisko.(aspoň vidí na auto) Môžem toto dať do daň.nákladov. Ako to je potom s jazdami? Do knihy jázd treba zapisovať príchod do firmy aj odchod?