Marsyl
16.08.08,20:49
Máte niekto skúsenosti s liečbou toxokarózy?
Ingrid Ondruskova
16.02.12,19:06
...posúvam..práve mi volala sestra, že má pozitívny nález v krvi...
saskia26
16.02.12,19:17
Toxokaróza a toxoplazmóza sú rozdielne choroby, či?
lujza.j
16.02.12,19:20
danushka
16.02.12,19:57
Moja dcéra mala toxokarózu a zistili sme to náhodne. Opakovane bola chorá a slabá a lekárka sa nás pýtala, či nemáme doma psa alebo mačku a dala jej spraviť testy z krvi, potvrdila sa toxokaróza. Preliečili ju antibiotikami a bol pokoj. Napriek tomu, že pes je pravidelne očkovaný a odčervovaný, nie je záruka, že nemôže dôjsť k takejto infekcii.
Kvaka
16.02.12,20:06
Tak toto ma tiež zaujíma, ako sa to navonok prejavuje. Čítala som v týchto odkazoch aj o postihnutí očí, ako sa to prejavuje? Nie sú to napríklad plávajúce škvrny (zákaly sklovca), ktoré môžu z tohoto vzniknúť?
danushka
16.02.12,20:27
Moja dcéra mala stále zdurené a bolestivé uzliny, boleli ju nohy a po malaj fyzickej záťaži nevládala. Okrem toho mala dlhodobo mierne zvýšenú teplotu, stále soplila, kašľala a po polroku už naša lekárka nevedela čo s ňou, tak sa len náhodne opýtala, či nemáme doma zvieratko a tak sa došlo na kameň úrazu. Bolo to pred piatimi rokmi a pamätám si, že ju preliečovali nejakou trojkombináciou ATB a dosť sme tŕpli, aby nedošlo k nejakej alergickej reakcii na ATB. Jednalo sa o dosť agresívnu liečbu a zaťažilo jej to žalúdok, dopĺňali sme probiotiká, aby to aspoň trošku ochránilo črevnú flóru.
terezamaria
16.02.12,20:28
Tak toto ma tiež zaujíma, ako sa to navonok prejavuje. Čítala som v týchto odkazoch aj o postihnutí očí, ako sa to prejavuje? Nie sú to napríklad plávajúce škvrny (zákaly sklovca), ktoré môžu z tohoto vzniknúť?
Nie, to nemá s tým nič spoločné, našťastie.
Ivana Š
17.02.12,05:29
Nie, to nemá s tým nič spoločné, našťastie.

má to spoločné aj s postihnutím oka, sestre zistil toxokarózu práve očný lekár
nemala nijaké iné príznaky vyššie popisované, len tú škvrnu "plávajúcu" ako Kvaka píše

a synovi toxoplazmózu tiež zistila očná lekárka, keď mal 3 roky, pri preventívnej prehliadke
nepozdávalo sa jej očné pozadie na pravom oku, mal tam nejaké cysty
lieky sme boli kúpiť v Rakúsku - lebo u nás ich nebolo možné dostať
nemocnica - 2 týždne - no hnusná liečba, mala som normálne strach, lebo v kuse spal
ešteže som vtedy mohla byť s ním, a doteraz - je to už 9 rokov - pravidelne chodíme na farmakológiu na kontroly