myrtus
17.08.08,06:20
Kreslíte alebo maľujete si niekto vo voľnom čase? Máte skúsenosti s dobrými kurzami kresby a maľby, príp. nákupom materiálu - kvalitné farbičky, štetce, nite, plátna (na textilnú tvorbu) atď. Kurzy myslím klasické, nie zázračné využívanie hemisfér...
evka.ba
02.09.08,10:27
V Bratislave sa dajú zohnať naozaj kvalitné veci. Mám rada obchodík pri Autobusovej stanici Mlynské Nivy, sú tam milé dámy, ktoré naozaj zoženú čo treba aprípadne aj poradia takým samoukom ako som napríklad ja. A aký vítvarný prejav by Ťa najviac zaujímal?
hanelie
02.09.08,11:59
Kreslíte alebo maľujete si niekto vo voľnom čase?
robím cez agentúru facepainting :) fascinuje ma však technika tieňovania - najmä portrétov / ceruzkou / ale som samouk - námety a postupy čerpám najmä tu na nete
myrtus
02.09.08,15:59
skúšam akvarel, suchý pastel... môžem si kresliť a maľovať čo chcem, ale bez odbornej rady a pripomienok to nikdy nebude ono...
hanelie
03.09.08,09:02
môžeš navštevovať aj ZUŠ - na veku nezáleží :)
Bionda
03.09.08,09:45
Už dnes sa dá nájsť pár naozaj dobrých obchodíkov, kde sa dá kúpiť kvalitné uhlíky, farby.... všetko pre všetkých kleslenia a maľovania chtivých.
Moja dcéra teraz na strednej škole začala zas navštevovať ZUŠ - zhodnotila, že čo predtým chodila 7 rokov sa nenaučila toľko, čo sa za minulý rok. Vyučuje ich tam nejaký maliar a naozaj ju to momentálne "chytilo" hoci ju vraj riadne "trápi", ale sama dcéra vraví, že asi konečne bude vedieť ako- tak kresliť, vraj doteraz to nevedela ( a to chodila 7 rokov na výtvarnú:D) .
Takže je veľmi dôležité kto sa venuje a podľa toho vyzerá aj kvalita.
myrtus
09.09.08,14:45
ZUŠ som už vyskúšala. V triede s malými školáčikmi sme sedeli 4 dospelí, dostali sme do rúk ceruzku a : kreslite! Učiteľ vyšiel z triedy a mal zrejme iné starosti:-) Ak sa mám s učiteľom doťahovať a vyžadovať pozornosť, prestávam mať radosť z kreslenia. Dávam týmto za pravdu Bionde. Samozrejme, že viem, že nie na všetkých ZUŠ-kách to funguje takto...
gabikao
10.09.08,09:50
Myrtus, ja som chodila do Hornonitrianskeho kult.strediska v Pd na kurz malby, viedla to absolventka vsvu a potom akad. maliar, bolo to super, robili sme rozne techniky, material sme mali z casti zabezpeceny a cele to trvalo rok - 1.x za mesiac 4.hod. sedenie, stalo to par korun, asi 500,- na cely rok. Par x sme boli aj v pleneri a potom sme mali vystavu v Bojniciach. To sa konalo asi pred 5 rokmi a teraz to robia tiez, ale uz to stoji o dost viac. Urcite aj v inych okresnych mestach su taketo strediska pre dospelych - viem, ze nase robilo este kurz umeleckeho fotografovania, prace so sklom, nejake divadlo, atd.
alabut
15.09.08,13:52
Obcas sa rypem nozikom v polienku. Triesky vyuzivam na udenie a ten zbytok potrebujem nejako ocancat, aby mi nespatil kuchynu. Neviete poradit?
myrtus
15.09.08,18:10
Mám tomu rozumieť tak, že robíš drevorezbu, alebo chceš ku drevu niečo naaranžovať či ešte niečo iné?
alabut
17.09.08,16:20
Neviem, ako sa spravne vola rypanie nozikom v polienku, ale potrebujem to opatinovat, trochu ochechlit nejakym olejom a neviem najst na webe dobry recept. Snad tu.
myrtus
17.09.08,18:29
S týmto ti, žiaľ, neviem pomôcť...
evka.ba
26.09.08,11:41
Pekne vyzerá ak to trošku ohoríš uhlíkami a poitom vyšmyrgľuješ. Inak postačí Ti moridlo, vosk alebo aj bezfarebný lak, poradia Ti istotne hocikde v predajni farby laky len by bolo dobré mať aj predstavu že ako presne to chceš ozvlášniť.
Ja som dravo natierala anilínovými farbami - bolo pekne vidno štruktúru dreva a farby sú žiarivé, len ak to nezalakuješ tak to púšťa...
alabut
03.10.08,08:20
Skusim tu picnut nejaku fotku. Tak mi to nezobralo. Skusim to v nedelu skonvertovat na mensi subor.
alabut
11.02.10,06:41
myrtus
11.02.10,16:57
tak toto mi nevyzerá len na nejaké rýpanie nožíkom po drievku:-)
alabut
11.02.10,17:35
Praveze toto je to vyrezane iba nozikom.
Designinka
12.02.10,23:21
Neviem odkial si ale pre trenčín by som vedela poradit jednu vytvarnicku co robi kurzy a naozaj nauci akukolvek techniku. Len sa treba dohodnut na prvej konzultacii a doniest so sebou nejake svoje prace, aby mohla vidiet na akej urovni si. Da sa dohodnut na 0904/454345
alabut
13.02.10,06:12
Juuuj, zdaleka (180km) a nepohyblivy (po uraze).
Milka
13.02.10,07:56
Náhodou som objavila túto tému, mne taktiež dosť blízku. I ja som sa až na dôchodku začala venovať maľovaniu, hoci iba amatersky..Teóriu som si doplnila na U3V na dejinách umenia a na výtvarnej sme si čosi i vyskúšali, stále to nie je pravé "orechové", ako sa hovorí, skúšam hlavne techniky maľby a chcela by som sa posunúť ďalej, no čas je zatiaľ môj nepriateľ, veď to poznáte.. Tu je niečo z mojej tvorby: http://www.e-umeni.cz/autor.php?ID=575 a pre alabuta-skús o rady požiadať tu:http://www.predajdielo.sk/main.php?dielo=5412, snaď Ti poradia
alabut
13.02.10,09:26
Obrazy mas pekne, tiez som chcel skusit malovat, ale farby a stetce su drahe. Skusil som zopar temperou, skuim ich hodit do albumu. Dalej neviem, kde sa da lacno kupit hlina na keramiku. Tu by som chcel nieco skusit nacierno.

Ja nechcem diela predavat, chcem si vyzdobit kuchynu a chodbu. A k tomu sa treba oboznamit aspon okrajovo s roznymi technikami. Vyrezavanie ma zatial vychadza najlacnesie. Skusal som aj kamen, ale znova narazam na drahe naradie a brusne papiere. Pri kameni ma zaujima, ako v umelci v Zmbabwe natieraju svoje diela. Kedysi som taky vosk vyrabal, ale zabudol som postup. Zohreje sa kamen, natrie tym voskom a vylesti. Vosk musi zniest praziace slnko aj dazd aj mraz. :-)
Pangur Ban
02.03.10,08:12
Vytvarne umenie je uzasne, mam rad ako diela novych, tak aj starych majstrov, v poslednom case ma fascinuje severska renesancia, Jan van Eyck ci Albrecht Durer boli skutocni geniovia. Inak, na tuto temu vznikla vyborna seria dokumentov, ktore vyrobila BBC4, s nazvom Northern Renaissance, ak mate radi umenie ci iba kvalitne dokumenty, odporucam.
hanelie
03.03.10,16:19
robím cez agentúru facepainting :) fascinuje ma však technika tieňovania - najmä portrétov / ceruzkou / ale som samouk - námety a postupy čerpám najmä tu na nete
tak už nie som samouk, ale absolvovala som kurz kreslenia:)
okrem prvých štyroch sú všetky moje "výtvory" http://kurzkreslenia.webnode.sk/kresby-doma-po-kurze/
alabut
04.03.10,14:20
Pekne, pekne, len kresli dalej, ptom si s tvojim dovolenim vyberiem nejaky prtret a vtlacim ho nozikom do dreva :-)
hanelie
08.03.10,11:49
u je niečo z mojej tvorby: http://www.e-umeni.cz/autor.php?ID=575 a pre alabuta-skús o rady požiadať tu:http://www.predajdielo.sk/main.php?dielo=5412, snaď Ti poradia
milka - exkluzívne http://www.jewel.sk/forum/Smileys/default/26.gif
alabut
24.01.11,04:34
Aj alabutka kedysi nosila taketo haro. Buduca nevesta (mozno) a alabutca. :-)