Ejo
17.08.08,08:10
Dobrý deň,
majiteľ baru je platca DPH. Má nárok na odpočet DPH aj z alkoholu, ktorý nakupuje v MR? Ide o metro v MR, kde nakupuje, vtedy zaplatí aj daň pri nákupe, ale následne žiada o jej vrátenie. Aj z alkoholu sa vracia potom daň? Ďakujem pekne.
Ejo
18.08.08,09:19
Poradí prosím niekto???????
Vladimír Ozimý
18.08.08,12:30
mám za to že by mu mala byť vystavená faktúru bez DPH ak nakupuje tovar pod slovenským IČDPH. ide o intrakomunitárne dodanie tovaru v tuzemsku a daňová povinnosť sa má preniesť na odberateľa a vysporiadať daňovú povinnosť so štátnym rozpočtom SR a nie maďarským. Treba skúsiť či Vám tu DPH vrátia ale zlú fakturáciu by si mali vyriešiť medzi sebou odberateľ a dodávateľ a nie cez štátny rozpočet.
Ejo
18.08.08,18:28
Ide o nákup v metre v MR. Tam každému vystavujú s maďarskou DPH. Ako aj u nás. Potom si majiteľ zaplatenú DPH požiada spať. Len neviem ako je to pri alkohole? Nakoľko mám veľmi "ochotnú kolegyňu" a tá naznačila, že z alkoholu sa nevracia DPH. Takže neviem ako to je. Jej sa už pýtať nechcem. Poradíte?
Excise Duty
07.10.08,09:08
Nakupovanie liehovín v iných členských štátoch, ktoré sú už v daňovom voľnom obehu týchto štátov je veľmi problematické, ak ide o nákup tovaru na ďalší predaj. V takomto prípade vzniká daňová povinnosť na Slovensku a čo je najhoršie na tovare absentuje kontrolná známka. Odporúčam poriadne si naštudovať zákon č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu v znení neskorších predpisov. Odporúčam tovar stiahnuť z predaja, nechcel by som byť vo vašej koži, ak k vám príde na kontrolu Colný úrad, liehoviny nakúpené v Metre v Maďarsku vám zhabe a uplatní sankcie podľa § 47 uvedeného zákona.