dubak138
17.08.08,12:28
Pri kopírovaní fotiek z digitálneho fotoaparátu do PC som omylom vymazal fotky z pamäťovej karty ktoré som ešte nemal skopírované. Nevie niekto či existuje nejaký softvér na obnovu týchto fotiek? Vopred díky.
Gabi03
17.08.08,10:59
Pokiaľ si nešachoval s foťákom, tak sa to dá vrátiť. Ja ako laik v PC som pekne zašla do fotoštúdia a tam mi všetky fotky obnovili.
Chobot
17.08.08,11:17
Pri kopírovaní fotiek z digitálneho fotoaparátu do PC som omylom vymazal fotky z pamäťovej karty ktoré som ešte nemal skopírované. Nevie niekto či existuje nejaký softvér na obnovu týchto fotiek? Vopred díky.

Môžeš to skúsiť aj doma (keď sa ti to nepodarí, nič s tým nepokazíš). Nesmieš však zatiaľ nič iné fotiť na tú pamäťovú kartu.

Nainštaluj si aplikáciu PC Inspector Smart Recovery (http://www.pcinspector.de/Sites/file_recovery/download.htm?language=2), je to free aplikácia a dokáže nájsť na pamäťových kartách rôzne grafické súbory. Treba len zadefinovať, aký typ súboru má hľadať a nájde všetky vymazané, poškodené alebo stratené obrázky. Dobré je, že so samotnou kartou nič nerobí (súbory neopravuje, nájdené údaje ukladá na HDD), takže ak nič nenájde, vždy môžeš dať kartu do servisu.
dubak138
17.08.08,17:06
No stiahol som si ten program a idem to skúsiť zatím díky výsledok napíšem.
dubak138
17.08.08,18:12
Všetky fotky my to našlo ešte raz díky.