martinach
17.08.08,15:11
Dobrý deň,

vie mi prosím niekto povedať, či je nejakým spôsobom obmedzená platnosť projektu RD? Teda ak si dám vypracovať projekt rodinného domu napr. v septembri 2008, je určené do akej doby musím začať stavať?

Je možné aby som ho použila a teda začala stavať nejaký rok, rok a pol (v krajnom prípade) potom ako bol vypracovaný?

Ďakujem
pavol54
17.08.08,19:28
Podstatný je dátum vydania stavebného povolenia, stavebný úrad pre jeho vydaním projekt odborne preskúma a zistí či je realizovaný podľa platných noriem
martinach
18.08.08,08:43
Dobre, ak teda mám stavebné povolenie vydané napr. v tom septembri 2008 (iba teoreticky). Je obmedzená platnosť tohto povolenia nejakým časovým horizontom? Alebo je platnosť stavebného povolenia neobmedzená? (to asi nie, však)
Gabi03
18.08.08,08:51
Dobre, ak teda mám stavebné povolenie vydané napr. v tom septembri 2008 (iba teoreticky). Je obmedzená platnosť tohto povolenia nejakým časovým horizontom? Alebo je platnosť stavebného povolenia neobmedzená? (to asi nie, však)

Platnosť stavebného povolenia je daná na vyjadrení k súhlasu so stavbou. Býva to zvyčajne 5 rokov, ale dá sa aj predĺžiť. Avšak myslím si, že neskôr v prípade zmien zákonov budete musieť "dorovnávať" zmeny.

Ak máte iba projekt, ale stavebné povolenie ešte nie, tak projekt by mal byť vyhovujúci aj do budúcna.
martinach
18.08.08,11:01
Ďakujem.:)