Ejo
17.08.08,16:35
Dobrý deň,
ak používam osobné auto /nezaradené v OM/ na podnikanie /aj keď v mieste bydliska, ale súvisí to s podnikaním-nákup tovaru..../ Viem, že do výdavkov možem dať náhradu za spotrebované PHM /podľa TP/+ sadzbu základnej náhrady 6,20 Sk, ale mňa zaujímajú tie kilometre. Mám si každý deň písať koľko km som išla na podnikanie? A keď mám viacej bločkov, tak cenu pri výpočte brať z nich?
Ďakujem pekne za odpovede.
Anja111
17.08.08,15:52
Dobrý deň,
ak používam osobné auto /nezaradené v OM/ na podnikanie /aj keď v mieste bydliska, ale súvisí to s podnikaním-nákup tovaru..../ Viem, že do výdavkov možem dať náhradu za spotrebované PHM /podľa TP/+ sadzbu základnej náhrady 6,20 Sk, ale mňa zaujímajú tie kilometre. Mám si každý deň písať koľko km som išla na podnikanie? A keď mám viacej bločkov, tak cenu pri výpočte brať z nich?
Ďakujem pekne za odpovede.
Od 1.6.2008 je náhrada za používanie automobilu, nezaradeného v OM, 5,50 Sk...
Podrobnejšie čítaj tu:
http://www.porada.sk/t82865-zakon-o-cestovnych-nahradach-zmena-sadzieb-od-1-6-2008-a.html
Ejo
17.08.08,16:25
Ďakujem za informáciu, ale ešte stále neviem ako na to s kilometrami?
Paula
17.08.08,16:29
Ďakujem za informáciu, ale ešte stále neviem ako na to s kilometrami?


Cenu berieš platnú v čase nákupu , teda z bločkov. A ak si nebudeš písať kilometre priebežne, tak sa pred daňovým priznaním zapotíš pri spomínaní si, kde si ktorý deň bol:)
Ejo
17.08.08,16:39
Takže ja keď jeden deň prejdem napr. 50 km v meste a v okolí, nakupujem tovar, zásobujem predajňu atď. čo súvisí s podnikaním. Potom 35 km dám ako na podnikanie do knihy jázd? A ako dokážem, že práve ten deň som tých 35 km prejazdila na podnikanie? Treba viesť knihu jázd?
Zoltán Kovács
17.08.08,16:41
Takže ja keď jeden deň prejdem napr. 50 km v meste a v okolí, nakupujem tovar, zásobujem predajňu atď. čo súvisí s podnikaním. Potom 35 km dám ako na podnikanie do knihy jázd? A ako dokážem, že práve ten deň som tých 35 km prejazdila na podnikanie? Treba viesť knihu jázd?

Dôkazom je evidencia jázd, resp. kniha jázd.
Paula
17.08.08,16:42
Treba a doklad o nákupe tovaru budeš mať ako dôkaz (alebo objednávku) , že si jazdil v rámci podnikania.;)

P.S.Neskúšaš Ty nás?:)
Zita5
17.08.08,16:43
Takže ja keď jeden deň prejdem napr. 50 km v meste a v okolí, nakupujem tovar, zásobujem predajňu atď. čo súvisí s podnikaním. Potom 35 km dám ako na podnikanie do knihy jázd? A ako dokážem, že práve ten deň som tých 35 km prejazdila na podnikanie? Treba viesť knihu jázd?

Treba .
Ejo
17.08.08,17:09
Ja neskúšam nikoho. Len chcem mať jasno vo veciach, nakoľko som dala výpoveď v práci a mám v pláne účtovať na živnosť. Preto teraz študujem a snažím sa pochopiť veci.