21martin666
17.08.08,17:00
dobry den prajem chcel by som si dat poradit ako mam postupovat pri reklamácii auta, na ktorom sa vyskytla tá chyba ze som zakúpil auto ktoré malo byt vybavené klimatizáciou, ktorá je uvedená v kúpnej zmluve, technickom preukaze, vsade kde ma byt uvedená.ale v aute sa nenachádza. Mechanici ktorý to kontrolovali pri reklamácii mi potvrdili ze v aute klimatizácia nebola, dokonca tvrdili ze nebola tam uz od výroby.Podal som teda reklamáciu ktorou som ziadal o vykonpenzovanie. Od reklamácie ubehlo uz 31 dní a stále mi nikto nedal vyrozumenie o reklamácii ktoré v reklamácii bolo uvedené, ze sa vyrozumenia do 3 pracovných dní postou.bojím sa ze to budú chciet natahovat do tej doby v ktorej končí odstúpenie od zmluvy.Tak chcem poziadat o radu skusenych co mam robit?ako postupovat?a naco mam ja pravo?
pavol54
23.08.08,14:01
Auto sa na Slovensku nedá r e k l a m o v a ť to viem z vlastnej skúsenosti ešte aj súdy sa postavia za predajcu áut veď auto dnes každý potrebuje .
V skutočnosti s predajcom jednajte len písomne a radšej hneď s dobrým právnikom, nešetrite ak sa vám niečo nebude na jednaní predajcu pozdávať radšej si zaplatte prítomnosť právnika.
Misko8881
22.08.09,11:48
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o právnu radu pri reklamácii auta po servise.
Ide o to, že vo februári tohto roka sa mi pokazilo auto odišiel mi jeden piest.
Keď som auto zobral do servisu tak mi povedal, že mi to vymenia a popri tom som im povedal, že auto žerie aj olej.
Vtedy mi povedal, že oprava bude okolo 10.000sk až 15000sk.
Po jednom mesiaci keď somnou vôbec nekomunikovali mi pre preberaní auta povedali sumu 45.000sk čo polo 3násobok predbežnej sumy odôvodnil mi to, že menil všetko čo potreboval aj keď ma o ničom neinformoval a povedal, že to vymenil aby mi mohol dať záruku a bolo všetko v poriadku tak som to zaplatil.
Po prebraní auta auto o pár dní začalo klepať zhoršili sa jeho jazdné vlastnosti(motorové) a žralo olej ako predtým.
Keď som mu volal utvrdil ma, že je to Ok lebo to sú nové súčiastky a a musia sadnúť.
A keď po niekoľko mesiacoch a po takmer 10000km sa nič nezmenilo som sa pokúšal ho kontaktovať.
Keď po niekoľkých týždňoch som sa s nim neskontaktoval tak som tam zašiel osobne a na moju otázku prečo sa mi neozval a nedvíhal mi povedal, že nemusí a nieje povinný mi dvíhať.
Keď som mu povedal, že auto nieje v poriadku a žere olej a klepe a má zhoršené vlastnosti povedal mi, že čo s tým má.
Následne po dlhšej komunikácii napojil auto na počítač a povedal, že sú tam 3chyby ale nevie aké a zistí mi to.
Následne to hrkotanie zistil, že nedotiahol rameno na ktorom je motor zavesený.
Potom mi povedal, že na tento motor podľa papierov je normálne keď na 1000km zožerie 1liter oleja.
Pri tom na začiatku mi povedal, že keď vymení určité veci auto olej určite žrať nebude tak sme sa dohodli.
No a teraz mi tvrdí, že keď auto žere olej takmer 1liter na 1000km je to v poriadku? Tak potom výmena a oprava vtedy bola len aby somňa vytiahol peniaze.
Pritom sám mi povedal, že auto po servise nemôže žrať olej a aj tak žere.
Čo mám robiť keď sa ani nechce pozrieť na auto a tvrdí, že je všetko v poriadku.
Nakoľko mi za dva týždne končí záruka chcem sa spýtať ako mám postupovať voči servisu a prístupu majiteľa, keď nemá záujem somnou riešiť reklamáciu. A je úplne jasné, že v servise spravili robotu za ktorú nechcú zobarť zodpovednosť a tú robotu neurobili dobre nakoľko sa na aute nič nezlepšilo práve naopak.
Chcem sa domôcť len svojich práv a peňazí. Keď už som za servis zaplatil chcem aby to aj k niečomu bolo a nie len k obohateniu majiteľa servisu, ktorý odomňa vytiahol peniaze za niečo čo negunguje. Ako mám podľa Vás postupovať.
Ďakujem za radu.
preboha
27.08.09,18:14
ak servis DOPREDU neupozornil na zvýšenie ceny opravy, nie ste povinný zaplatiť zvýšenú cenu, ale iba tú, o ktorej ste vedeli. Každý servis je zo zákona povinný v zákazkovom liste uviesť, čo bude oprava stáť, akedy bude vec opravená. Ak to v zákazke nebolo, máte skúsenosť do života. Nepíšete, či máte rozpis opravy -čo sa na aute robilo. Vaša jediná šanca je nechať overiť rozsah a kvalitu opravy znalcovi. Ak tento potvrdí že Vás oklamali, viete vec žalovať na súde.
Jana2004
27.08.09,18:41
Auto sa na Slovensku nedá r e k l a m o v a ť to viem z vlastnej skúsenosti ešte aj súdy sa postavia za predajcu áut veď auto dnes každý potrebuje .
V skutočnosti s predajcom jednajte len písomne a radšej hneď s dobrým právnikom, nešetrite ak sa vám niečo nebude na jednaní predajcu pozdávať radšej si zaplatte prítomnosť právnika.

Potvrdzujem. Tiež som si kúpila auto, VW Polo, teda nie veľmi lacné. A hneď na prvej križovatke od predajcu mi vyskočili obrátky, zrevalo a skapalo. Uff, žena - nevie šoférovať, aspoň tak sa na mňa všetci pozerali, lebo auto ešte nemalo ani značky. Auto som otočila a šup k predajcovi. Pohľady v predajni - jasné, žena, nevie šoférovať. Technik si sadol so mnou do auta, odšoféroval do mesta a späť a nič. Samozrejme mali zo mňa srandu a takto som tam chodila ako na klavír, raz išlo, raz nešlo. Až som sa naštvala a auto som tam nechala. Napísala som prehlásenie, že súhlasím, aby moje auto používal servisný technik aj na cestu domov v trvaní 2 týždňov. Na druhý deň volal a ospravedlnil sa, že mu auto spravilo presne to, čo som opisovala a zistili, že v aute bola výrobná chyba, že tam chýbala nejaká súčiastka. Vyriešilo sa to, ale tie nervy, mala som nové auto a bála som sa do neho sadnúť. Než sa zistila chyba, tiež som chcela auto vrátiť, aby mi dali druhé, ale povedali mi, že v žiadnom prípade, že to sa asi na Slovensku ešte ani nestalo, aby v rámci reklamácie auto vymenili.
pavol54
27.08.09,19:26
Poteším vás ak nemáte dosť svojich "PPS" tak nemáte šancu, predsa aj oni radi jazdia v pekných autách a majú radi samé príjemné dni. Druhý postreh keby ste PPS mali, tak máte problém vyriešený a nemusíte písať na tejto stránke. Ja som tiež nevedel čo je to PPS ale keď som chcel reklamovať auto ktoré nebrzdilo a pohrozil som súdom, tak mi predajca povedal " Kľudne nás dajte na súd nemáte dosť svojich PPS tak ho prehráte" Bohužiaľ mal pravdu.

To ste čo kúpili za auto alebo tank, ja som si teraz v januári kúpil nové auto a prvú kontrolu a výmenu náplní mám absolvovať až po 30 000 km desí ma predstava že by som mal mať v aute 35 litrovú nádrž na olej( pri spotrebe 1l /1000km.

Nie je to najlacnejšie riešenie ale pre prvom podozrení jednať cez právnika