drozdie
17.08.08,17:17
Dobrý deň. vedel by mi niekto odpovedať, ako to je v dedičskom konaní ak osoba zomrie nemajetná no zanechá dlhy vo forme vyčerpaného debetu v banke! Príbuzní sú už len deti, ktoré sú už samostatné! Kto vyrovnáva dlžoby???Ďakujem.
Zoltán Kovács
17.08.08,15:41
Dobrý deň. vedel by mi niekto odpovedať, ako to je v dedičskom konaní ak osoba zomrie nemajetná no zanechá dlhy vo forme vyčerpaného debetu v banke! Príbuzní sú už len deti, ktoré sú už samostatné! Kto vyrovnáva dlžoby???Ďakujem.

Po zosnulom sa dedia aj dlhy, nie len majetok. Ak pozostalí nechcú vyrovnať záväzky zosnulého, tak to môžu urobiť jedine tak, že sa zrieknu dedičstva v plnom rozsahu. To má za následok, že v budúcnosti ak sa objaví majetok zosnulého, ktorý nebol predmetom dedenia (nevedelo sa o ňom), tak nemôžu žiadať znovuprejednávanie dedičstva. A takto zistený majetok tak isto prepadá v prospech štátu.
wagner
17.08.08,17:35
Banka nech si svoje pohľadávky uplatní v dedičskom konaní. Keď nič nezostalo, tak nič banka nedostane. Banka to odpíše ako nevymožiteľné.
veronikasad
18.08.08,13:09
Banka nech si svoje pohľadávky uplatní v dedičskom konaní. Keď nič nezostalo, tak nič banka nedostane. Banka to odpíše ako nevymožiteľné.

... ale iba v prípade, ak sa dedičia zrieknu dedičstva, ako píše smith
Marta45
21.08.08,08:05
Je to aj v prípade ak ešte žije manželka?
Zoltán Kovács
21.08.08,09:02
Je to aj v prípade ak ešte žije manželka?

Ak jeden z manželov ešte žije, tak všetok majetok ale aj dlhy sú spoločné. Iba vtedy nie ak majú zrušené BSM.
Marta45
21.08.08,09:25
Čo v prípade, že sme nenadobudli v manželstve žiadny majetok, len manželove dlhy?
Zoltán Kovács
21.08.08,09:25
Čo v prípade, že sme nenadobudli v manželstve žiadny majetok, len manželove dlhy?

Aj tie dlhy sú spoločné.
Marta45
21.08.08,09:33
Ďakujem za odpoveď, aj keď nepotešila
drozdie
23.08.08,15:31
Ďakujem za odpoveď. Otec je nemajetný , pretože všetok majetok ktorý šiel do dedického konania po mame je napísný na mňa.On má len doživotné právo užívania . Nič viac! A kedže nevie hospodáriť s peniazmi neaké tie dlhy má .Takže až nastane realita a jeho dlhy budú aktuálne , jediné čo ma bude stáť výdavky je -pohreb!!!No v kútiku duše dúfam , že sa spamätá a vyrovná si svoje dlžoby aj keď tomu moc neverím!!!
annamari
23.08.08,16:37
Mne len tak troska vrta v hlave,ze ked zosnuly zanechal dlhy takym sposobom,ze nahonobil majetok nejakou nekalou cinostou,ale vcas ho napisal na svojich potomkov a dlhy vzniknute z tejto cinnosti uz "nestihol" splatit,tak...hmmm:rolleyes: