Magda
17.08.08,19:04
Prosím o radu, dodavateľ vystavil faktúru na ktorú dal razítko "Uhradené v hotovosti", dodal tovar odberateľovi ale prijmový doklad nevystavil. Dodavateľ povedal, že stačí na faktúre razítko - uhradené v hotovosti. Je tento postup správny? Ešte som sa s takým postupom nestretla. Ďakujem za odpoveď.
Paula
17.08.08,17:14
Hm, také razítko/pečiatku si môžem vyrobiť sama, ako sa vraví aj zo zemiaka;)
Zita5
17.08.08,17:29
Prosím o radu, dodavateľ vystavil faktúru na ktorú dal razítko "Uhradené v hotovosti", dodal tovar odberateľovi ale prijmový doklad nevystavil. Dodavateľ povedal, že stačí na faktúre razítko - uhradené v hotovosti. Je tento postup správny? Ešte som sa s takým postupom nestretla. Ďakujem za odpoveď.

Ja osobne by som si vyžiadala PPD .
kikoza
17.08.08,17:30
U nás som sa s takým postupom nestretla, ale účtujem také fa z Poľska- ako výdaj z pokladne a priložím faktúru.
adi11
17.08.08,17:30
nemusí byť príjmový pokl. doklad k faktúre, niektorý dodávateľ vystaví PPD bez faktúry alebo opačne, alebo len blok z registr. pokladne..
odberateľ platiaci v hotovosti vystaví VPD a priloží buď faktúru, alebo PPD alebo blok z registr. pokladne
Dav
17.08.08,17:50
Aspoň jeden z dokladov PPD, VPD s podpisom druhej strany o zaplatení je potrebný, aj z dôvodu prípadného dokazovania zaplatenia v budúcnosti - inventúra pohľadávok a záväzkov,preukázanie výdavku pri daňovej kontrole, súdny spor...
Pečiatka na faktúre by mohla byť : Zaplatené v hotovosti dňa....., Sk(EUR)........prevzal ........meno, podpis........
betka
17.08.08,19:28
Sme v JU však?

ZDP:
2/ i) daňovým výdavkom výdavok (náklad) na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve1) daňovníka alebo zaevidovaný v evidencii daňovníka podľa § 6 ods. 11, ak tento zákon neustanovuje inak,

Dôjde k lámaniu chleba: A dodavateľ povie: Ja som nič neprijal. Aký dôkaz poskytnete?