Radolus
17.08.08,23:39
Ahojte.

Už dlhé noci premýšlam nad tým v čom by som začal podnikať.Som chalan (28) zo Šale.

Momentálne som nezamestnaný (4,5 mesiaca) a neviem,či mám ísť robyť,alebo či si mám otvoriť živnosť.

Najprv ma napadol masérsky salón (ale zatial som si nespravil kurz,náklady som vyrátal cca 100 000 Sk) v Šali masíruje asi cca 8 ludí a to je na mesto z 25 000 ob. dosť.

Potom ma napadla odťahovacia služba (v meste neni ani jedna,náklady na použité auto cca 350 000 Sk ) ale bývam v byte a nemal by som kam dať auto.

Teraz sa zamýšlam nad otázkou Baby shop (máme tu iba jeden),alebo by som prenajal krytý bazén a žiaci zo Škôl by sa tam chodili kúpať za dohodnutú cenu.

Som obyčajný chalan a preto by som chcel začať podnikať najprv v malom (vklad cca 200 000).Ja viem,že to neni skoro nič ale bohužial nekradnem a preto viac na začiatok nemôžem dať.

Firmy na okolí Vám nedajú zarobyť a peto by som si chcel na seba zarábať sám.Mne je to teoreticky jedno čo budem robyť (na stavbe,záhradníctvo, maliarstvo,masáže),len neviem v čom by sa oplatilo začať.

Chcel by som Vás poprosiť o radu v čom by som mal začať?
Bastian
18.08.08,08:02
Ahojte.

Už dlhé noci premýšlam nad tým v čom by som začal podnikať.Som chalan (28) zo Šale.

Momentálne som nezamestnaný (4,5 mesiaca) a neviem,či mám ísť robyť,alebo či si mám otvoriť živnosť.

Najprv ma napadol masérsky salón (ale zatial som si nespravil kurz,náklady som vyrátal cca 100 000 Sk) v Šali masíruje asi cca 8 ludí a to je na mesto z 25 000 ob. dosť.

Potom ma napadla odťahovacia služba (v meste neni ani jedna,náklady na použité auto cca 350 000 Sk ) ale bývam v byte a nemal by som kam dať auto.

Teraz sa zamýšlam nad otázkou Baby shop (máme tu iba jeden),alebo by som prenajal krytý bazén a žiaci zo Škôl by sa tam chodili kúpať za dohodnutú cenu.

Som obyčajný chalan a preto by som chcel začať podnikať najprv v malom (vklad cca 200 000).Ja viem,že to neni skoro nič ale bohužial nekradnem a preto viac na začiatok nemôžem dať.

Firmy na okolí Vám nedajú zarobyť a peto by som si chcel na seba zarábať sám.Mne je to teoreticky jedno čo budem robyť (na stavbe,záhradníctvo, maliarstvo,masáže),len neviem v čom by sa oplatilo začať.

Chcel by som Vás poprosiť o radu v čom by som mal začať?

Všade naokolo sa stavia, takže v tom stavebníctve sú momentálne veľké možnosti . Len o tom treba niečo vedieť. Ani s tým záhradníctvom to nie je inak. Takisto aj s maliarskymi prácami sa dá pekne zarobiť. Ale je to makačka. Živiť sa masážou môže byť pekné. Je to pekná práca – keď vidíš akí spokojní od teba ľudia odchádzajú... Ale rátaj s tým, že vytvoriť si klientelu potrvá nejký čas. Mať tak taký bazén, je pekná predstava. Najlepšie by bolo mať vlastný. Ale to by vyžadovalo trocha väčšie investície. No ten nájom asi tiež nebude najlacnejší.

Myslím si, že sa určite dá začať aj s malým kapitálom. 200.000 nie je až tak malá suma. Pravdaže ak chceš začať pekne v malom. Je to tak lepšie aj preto, lebo si potom budeš viac vážiť ľudí, ktorí budú neskôr u Teba robiť a aj dosiahnuté úspechy Ti budú cennejšie.

Nápad s odťahovou službou sa mi zdá byť trocha riskantný. Môže to vyzerať jednoducho, ale určite je viac vecí, ktoré by Ťa mohli prekvapiť. Kúpiť auto spod ruky, na ktoré bude spoľahnutie nie je ľahké. Je to mačka vo vreci. Pritom podľa mňa také auto musí byť 100%. Treba myslieť aj na servis, garáž, ako by si získaval zákazky...

Baby shopov som už videl veľa. Väčšina z nich skôr či neskôr skrachovala. Určite by bolo lepšie skúsiť to urobiť na nete. Potreboval by si dobrý tovar, šikovného človeka by Ti urobil nielen peknú ale aj dobrú stránku. Vyžadovalo by to ale dosť reklamy, aby si predával... Ale ak to s tým myslíš vážne, tak by to stálo za to. Keď si si ale nie veľmi istý, tak sa do toho nepúšťaj.

Nakoniec Ti tu napíšem iba to, čo hovorím vždy všetkým. Vychádzaj z toho čo robíš najradšej, resp. v čom si dobrý - tým smerom choď. Už to len musíš skĺbiť s možnosťami, ktoré sú v Tvojom okolí. Držím Ti palce, nech sa Ti to podarí:). Počítaj ale s tým, že to bude niečo trvať, kým Ti to bude valiť €€€ :D
mmarko2
24.08.08,14:04
ozvy sa my na moj email mam nieco pre teba ja som si tak isto lamal hlavu, ale uz mam vlastne znamosti tak ak chces mozem ti pomoct m m a r k o 2 @ a z e t . s k bez mädzier