slavka18
18.08.08,13:26
Zdravim na Porade,
chcela by som sa spytat - poziadala som zamestnavatela o vypoved dohodou k 1.9., predpokladam ale, ze mi da negativne stanovisko, cim som odkazana na dvojmesacnu vypovednu dobu. Budem sa snazit dohodnut, pokial by sa to vsak naozaj nepodarilo, rozhodne nemozem a nechcem cakat.
Co mi hrozi, ak jednoducho v septembri nenastupim? Moj plat je fixny; nepodlpisovala som ani ziadnu klauzulu v tom zmysle, ze ak takto odidem, suhlasim s nejakymi sankciami...
Co sa tyka zamestnavatela, je povinny ma na zaklade absencie nasledne vyrazit? Alebo je tam nejaky iny postup? Budem velmi vdacna za blizsie info.
drobeceva
18.08.08,11:28
Ak sa nedohodnete, predpokladám, že bude Ťa viazať 2 mesiacmi.
Ty ak nenastúpiš, určite Ti dá absencie, následne hrubé porušenie PD až napokon Ti dá okamžité zrušenie PP. Bude Ťa to "sprevádzať" na zápočtovom liste. Najschodnejšia cesta by bola dohodou, skús sa so z-ľom dohodnút.
Tweety
18.08.08,11:29
Zdravim na Porade,
chcela by som sa spytat - poziadala som zamestnavatela o vypoved dohodou k 1.9., predpokladam ale, ze mi da negativne stanovisko, cim som odkazana na dvojmesacnu vypovednu dobu. Budem sa snazit dohodnut, pokial by sa to vsak naozaj nepodarilo, rozhodne nemozem a nechcem cakat.
Co mi hrozi, ak jednoducho v septembri nenastupim? Moj plat je fixny; nepodlpisovala som ani ziadnu klauzulu v tom zmysle, ze ak takto odidem, suhlasim s nejakymi sankciami...
Co sa tyka zamestnavatela, je povinny ma na zaklade absencie nasledne vyrazit? Alebo je tam nejaky iny postup? Budem velmi vdacna za blizsie info.
Po prvé: výpoveď dohodou ZP nepozná, buď ide o skončenie PP dohodou, alebo výpoveďou. Ak s dohodou nebude súhlasiť, PP trvá aj naďalej. Ostáva potom skončenie výpoveďou s VD. Ak budeš vo VD a nebudeš chodiť do zamestnania, je to vážne porušenie PD.
slavka18
18.08.08,12:20
Dakujem, drzte prosim palce :-)
... a ak by predsa nie, naozaj mi nic nehrozi?
ivka70
18.08.08,12:39
Dakujem, drzte prosim palce :-)
... a ak by predsa nie, naozaj mi nic nehrozi?
Je to tu uz popisovane viac krat - zamestnavatel u teba moze vymahat /sudne/ skodu, ktoru si mu svojim predcasnym odchodom sposobila. Takze si rozmysli co a kde robis, vyska skody moze dosahovat tisice, ba az miliony korun.