sebest
18.08.08,14:07
Ahojte ,
vie mi niekto poradit dobry,lacny servis na vydanie noveho certifikatu na registracnu pokladnu, v Kosiciach.Kolko stoji novy softver.Vdaka.
mpca
18.08.08,12:11
Predpokladam ze mate pokladnicu Elcom,, ak ano tak servisne strediska najdete na web stránke: http://www.elcom.sk/sk/autorizovane-servisne-strediska.php?param=kosice
milagros208
18.08.08,12:17
Chcela by som sa spýtať, či je potrebný a kto vydáva nový certifikát pre asi 12-ročnú reg.pokladňu platný po 01.01.2008?
Reg. pokladňa nemá uvádzanú menu, takže by sa dala aj naďalej využívať aj v mene EUR. Ďakujem.
hanelie
18.08.08,14:07
Chcela by som sa spýtať, či je potrebný a kto vydáva nový certifikát pre asi 12-ročnú reg.pokladňu platný po 01.01.2008?

nikto


Reg. pokladňa nemá uvádzanú menu, takže by sa dala aj naďalej využívať aj v mene EUR.
nedala
mpca
19.08.08,03:25
to znamená že ju treba vymeniť. ;)
milagros208
19.08.08,03:58
Musím sa priznať, že som trocha zmätená. Tá pokladňa sa nemôže ďalej používať kvôli tomu certifikátu? Pretože v inej téme som sa dočítala, že duálne zobrazovanie sa môže robiť aj ručne. Kde by som našla, čo presne musí spĺňať reg. pokladňa a odkedy má tieto podmienky pokladňa spĺňať?
Ide totiž o moju svokru - živnostníčku, kaderníčku bez zamestnancov. Tá investícia je pre ňu priveľká a možno to bude len na rok-dva, pretože potom odchádza do dôchodku. Ozaj sa s tým nedá už nič robiť, len investovať cez 10 tis. do novej pokladne? Ďakujem pekne.
mpca
19.08.08,04:51
Mno ak by sa dalo duálne oceňovať ručne, taj ju treba tak či tak vymeniť 1.1.2009 lebo tato 12ročná pokladnica nebude vedieť tlačiť menu EUR...
milagros208
19.08.08,04:58
Mno ak by sa dalo duálne oceňovať ručne, taj ju treba tak či tak vymeniť 1.1.2009 lebo tato 12ročná pokladnica nebude vedieť tlačiť menu EUR...
Ale ona v podstate bude vedieť tlačiť menu EUR, pretože pri sumách nie je uvádzaná žiadna mena, iba suma. Takže sa vlastne zmení len hodnota jednotlivých služieb. Napr. miesto sumy 99, tam bude suma 3,29. Žiadne EUR, ani SKK. Len na konci sa ručne dopíše konverzný kurz a informatívna suma.
MarcelkaT
19.08.08,05:06
Ale ona v podstate bude vedieť tlačiť menu EUR, pretože pri sumách nie je uvádzaná žiadna mena, iba suma. Takže sa vlastne zmení len hodnota jednotlivých služieb. Napr. miesto sumy 99, tam bude suma 3,29. Žiadne EUR, ani SKK. Len na konci sa ručne dopíše konverzný kurz a informatívna suma.
Áno dopisovať ručne konverzný kurz môžeš aj po 24.auguste ale od 1.januára 2009 už pero alebo ceruzku použiť nemôžeš. Vtedy môžeš zaplatiť pokutu DÚ ak prídu na kontrolu, ktorá nemusí byť zameraná len na reg.pokladňu ale aj na platný certifikát.
MarcelkaT
19.08.08,05:10
Ahojte ,
vie mi niekto poradit dobry,lacny servis na vydanie noveho certifikatu na registracnu pokladnu, v Kosiciach.Kolko stoji novy softver.Vdaka.
Obráť sa na CS TOP Cassovia, s.r.o., č.t.62 217 25 - určite Ti pomôžu.
hanelie
19.08.08,05:24
podobná otázka /zdroj: www.euromena.sk


Dobrý deň. Dočítal som sa, že SOI bude chodiť kontrolovať plnenie pravidiel duálneho zobrazovania a preto by som sa chcel spýtať či existuje nejaký zoznam registračných pokladní, ktoré budú od začiatku duálneho zobrazovania vyhovovať terajším právnym normám a vyhláškam. Ďalej by som sa chcel spýtať či je povinné aby každá registračná pokladňa mala certifikát vystavený po 1.1.2008 aj napriek tomu, že bez zmeny softwaru prejde na duálne zobrazovanie a aj na účtovanie euro meny. Ďakujem.
Každý subjekt musí požiadať svojho dodávateľa o poskytnutie nového certifikátu, ktorý musí byť vydaný po 1.1.2008. Certifikát je dôkazom, že ERP vyhovuje požiadavkám zákona o technických požiadavkách na výrobky a o posudzovaní zhody, vyhláške MF SR ako aj zákonu o zavedení meny euro, tzv. generálny zákon. Zoznam vydaných certifikátov nájdete na www.evpu.sk a certifikáciu zabezpečuje Autorizovaná osoba AO 101, Nová Dubnica. Inak je to problematika Daňového riaditeľstva SR, kde sa môžete informovať detailne.