zanetka68
18.08.08,15:38
Dostala som faktúru vystavenú firmou v ČR za dopravu realizovanú v mesiacoch 4,5/08 vystavenú v 8/08. Čo s ňou môžem urobiť z pohľadu DPH? Pomôžte mi. Ďakujem. :mee:
Vladimír Ozimý
18.08.08,14:10
Dostala som faktúru vystavenú firmou v ČR za dopravu realizovanú v mesiacoch 4,5/08 vystavenú v 8/08. Čo s ňou môžem urobiť z pohľadu DPH? Pomôžte mi. Ďakujem. :mee:

vznik daňovej povinnosti vzniká dňom vystavenia faktúry. Ak nie je fa za služby vystavená do konca 3 kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci kedy bola služba dodaná, vzniká daňová povinnosť posledný deň tohto tretieho kal. mesiaca. služba bola poskytnutá 4 a 5 mesiac. Tj.j vystavená faktúra 8/08 je v poho z pohľadu mája ale z pohľadu apríla vznikla daňová povinnosť 31.7.2008. Takže neviem či ide o jednu prepravu na prelome mesiacov alebo boli prepravy za apríl aj máj ako samostatné plnenia.
zanetka68
18.08.08,14:27
Firma nám refakturuje náklady spojené s prepravou za celý apríl a celý máj v jednej sume na jednej faktúre.
zanetka68
18.08.08,14:28
Prepáč, ešte musím dodať, že je bez dph.
zanetka68
19.08.08,16:23
Poraďte mi, čo robiť s DPH.
zanetka68
20.08.08,08:08
Halo, halo, prosim.
Vladimír Ozimý
20.08.08,08:35
takže sa ozývam :) .... pre úplne info potrebujem vedieť kde bola preprava uskutočnená?
zanetka68
20.08.08,12:36
Firma DPD v ČR fakturuje českej firme - nášmu partnerovi náklady spojené s prepravou a ta nám je refakturuje bez DPH. V texte fa DPD je uvedené, že je to preprava uskutočnená v EÚ . Na fa DPD je česká DPH, nám ide fa bez DPH. Mala by to byť preprava ČR - SR. Problém je tiež s obdobím, ktoré je fakturované, a to 4,5/08.
zanetka68
21.08.08,09:24
Prosím, pomôžte mi. :mee::mee::mee:
Milan Benka
21.08.08,10:22
Dostala som faktúru vystavenú firmou v ČR za dopravu realizovanú v mesiacoch 4,5/08 vystavenú v 8/08. Čo s ňou môžem urobiť z pohľadu DPH? Pomôžte mi. Ďakujem. :mee:


Firma nám refakturuje náklady spojené s prepravou za celý apríl a celý máj v jednej sume na jednej faktúre.


Firma DPD v ČR fakturuje českej firme - nášmu partnerovi náklady spojené s prepravou a ta nám je refakturuje bez DPH. V texte fa DPD je uvedené, že je to preprava uskutočnená v EÚ . Na fa DPD je česká DPH, nám ide fa bez DPH. Mala by to byť preprava ČR - SR. Problém je tiež s obdobím, ktoré je fakturované, a to 4,5/08.

1. Ak sa jedná o prepravu medzi čl. štátmi a o doplnkové služby spojené s touto prepravou, fa je vystavená správne ( bez DPH ) .

2. Daňová povinnosť pri dodaní služby zahr. osobou z iného čl. štátu vzniká v zmysle § 19/2 dňom vystavenia fa ( najneskôr posledným dňo tretieho kal. mesiaca nasledujúceho pomesiaci, v kt. bola služba dodaná ) .

3. Dodanie služby Vo Vašom prípade by som posudzoval v nadväznosti na §9/4 ( keďže ide o refakturáciu služby ) podľa § 19 odst. 6.


V zmysle uvedeného Vám daňová povinnosť vznikla dňom vystavenia fa.
zanetka68
21.08.08,10:30
Pozrela som si § 19, ods. 6. Takže v mojom prípade nemusím prikladať význam tomu, kedy bola služba poskytnutá, pretože je to refakturácia a faktúra na našu firmu bola vystavená až 3 - 4 mesiace po poskytnutí služby? Rozumiem tomu správne? Takže v daňovom priznaní bude daňová povinnosť a odpočet (reverse charge) v auguste?
Milan Benka
21.08.08,10:37
Pozrela som si § 19, ods. 6. Takže v mojom prípade nemusím prikladať význam tomu, kedy bola služba poskytnutá, pretože je to refakturácia a faktúra na našu firmu bola vystavená až 3 - 4 mesiace po poskytnutí služby? Rozumiem tomu správne? Takže v daňovom priznaní bude daňová povinnosť a odpočet (reverse charge) v auguste?

Myslím, že v príspevku č. 10 som odpovedal dosť jednoznačne. Porozumeli ste tomu správne.
zanetka68
21.08.08,10:55
Veľmi pekne ďakujem. Prajem príjemný deň. :)