Topal
18.08.08,17:03
Potreboval by som poradiť. Mám problém otvoriť novú prevádzku. Zaoberám sa podnikaním ohľadne výkupu a predaja paliet. Chcel som otvoriť novú prevádzku a našiel som vhodný súkromný pozemok na diaľnici D1 na odpočívadle Zeleneč. Po skúsenostiach majiteľa pozemku som napísal žiadosť o povolenie prevádzky na Národnú diaľničnú spoločnosť. Dnes mi doručili list, kde nesúhlasia s vybudovaním prevádzky.
Citujem: " Podľa § 3b ods.2 zákona číslo 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách je zakázané zriaďovať vjazdy a výjazdy z diaľníc na susedné nehnuteľnosti alebo pripájať na diaľnice účelové komunikácie z výnimkou účelových komunikácii, ktorými sú na diaľnice pripojené objekty a zariadenia pre správu a údržbu diaľnic alebo objekty a zariadenia umiestnené na odpočívadlách."
Citát 2: " Odpočívadlo ako súčasť diaľnice je plocha určená na zastavenie motorového vozidla a využitie možnosti krátkodobého odpočinku spojeného s využitím poskytovaných služieb. Vybudovanie predmetnej prevádzky pri odpočívadle by malo negatívny vplyv na ostatných užívateľov odpočívadla ( obmedzenie, bezpečnosť premávky ). "
Môj názor: Nakoľko chcem vybudovať prevádzku v areály súkromného motorestu na diaľnici a vstup bude zabezpečený zásobovacou cestou k motorestu, ktorá je sčasti súkromná a sčasti patrí NDS, nedá sa hovoriť, že by som zriaďoval vjazd alebo výjazd z diaľnice nakoľko existuje. K druhému citátu: Podľa mňa účelne tam nenapísali zákon, podľa ktorého by sa im prevádzka nepáčila. V zákone je jasne napísané, že na pozemkoch diaľnice môžu byť len služby motoristom napr. čerpacia stanica, motorest, WC atď a nesmie tam byť napríklad výkup. Ale nikde som sa nedočítal, že by na diaľnici na súkromnom pozemku, ktorý sa nachádza za cestným ochranným pásmom, nemohlo byť niečo iné napríklad aj výkup.
Za pomoc vopred ďakujem.