JaroslavRevilak
18.08.08,20:29
Dobry den, chcel by som sa spytat, ci by mi niekto nevedel poradit s mojim problemom. Mam pocitac poskladany jednou firmou. Ta mi ho predala za cca 23000 Sk asi pred 13 mesiacmi. Odvteda na nom odisiel jeden zdroj a trikrat graficka karta. Tri mesiace bol pocitac u nich v oprave stale po mesiaci mi pocitac dali ako opraveny s novou grafickou kartou. Ta vydrzala dva mesiace a opat sa to zopakovalo. Po tretej poruche som firme oznamil ze chcem bud vymenit vyrobok alebo vratit peniaze pretoze sa chyba trikrat zopakovala (ta ista). Sef firmy mi oznamil ze na to nemam narok lebo je to skladacka a oni mi chybny vyrobok (graficku kartu) vzdy vymenili za novy. Mam brat pocitac za jeden vyrobok a teda bol uz 3 krat nefunkcny a mam pravo na novy vyrobok (teda cely pocitac) alebo vratenie penazi alebo mam narok len na vymenu grafickej karty alebo vratenie penazi za graficku kartu ako to tvrdi firma? Meno firmy zatial nezverejnim.
dolfort
18.08.08,20:01
Ja by som vnímal PC skladačku poskladanú pc shopom ako jeden celistvý výrobok. Ak by si mal pokazený mobil a v ňom trebárs displej, tiež nemáš nárok na nový displej, ale na výmenu celého mobilu. Takže si myslím že by si mal dostať buď prachy späť, alebo nový komp.
Ak je na pokladničnom doklade uvedené 1x PC = 23000,- tak tvoj komp je jeden výrobok. Možno firma by mala šancu špekulovať keby si mal na bločku aj faktúre (ak existuje) rozpísané komponenty zaradom, ku každému cenu, k tomu prirátané cena práce za skladanie + inštalovanie OS = 23000.
Na porade určite nájdeš nejaké príspevky čo sa týka právnej stránky veci - ako postupovať proti neserióznemu predajcovi - obchodná inšpekcia a pod.
Inak keď mi už dva krát odíde nová grafika na tej istej doske, tak isto bude chyba v grafike a šmarím tam tretiu nie - degeši, vymením dosku ozdaj. Veľa zdaru.
Pidgey
18.08.08,20:22
Myslim ze to zalezi od toho ako ti to predavali co je na doklade.Ak je tam predana pocitacova zostava, za jednu cenu (s vypisom co tam je) tak je to jeden cely kus, a mala by sa dat uplatnit reklamacia.Ak ti to predali po castiach, cize na doklade mas vycislene vsetky veci co sa nachadzaju v PC s cenou (napr DVD RW za 990,-, MB za 2000,-, HDD.....) tak vtedy sa da reklamovat iba ta vec co odisla a nie PC ako celok, lebo ti vlastne nepredali cely pocitac,ale veci z ktorych sa pocitac sklada (aj keby tam bola polozka za zmontovanie) - v tom pripade by stalo za zmienku ci sa neda to reklamovat...hmmm.Mozno na SOIke by to vedeli na telefone poradit, na co mas narok, presnejsie
JaroslavRevilak
19.08.08,06:00
Na fakture su 2 položky: 1. PC P4 3,0/1GB/160+DVDRW+citacka kariet, WINXPHE,klavesnica,mys suma s DPH 16 535 Sk a 2. Mon.LCD 19´´ ASUS VW 192S, black, 5ms suma 6465 Sk spolu 23000 Sk. Teda samostatne graficka karta nie je fakturovana. Teda bol by tu narok na vymenu celeho vyrobku trebars monitor by zostal?
duves
19.08.08,08:08
Na fakture su 2 položky: 1. PC P4 3,0/1GB/160+DVDRW+citacka kariet, WINXPHE,klavesnica,mys suma s DPH 16 535 Sk a 2. Mon.LCD 19´´ ASUS VW 192S, black, 5ms suma 6465 Sk spolu 23000 Sk. Teda samostatne graficka karta nie je fakturovana. Teda bol by tu narok na vymenu celeho vyrobku trebars monitor by zostal?
Ak ma zakaznik kupenu skladačku (aj noname) je skrinka s obsahom brana ako jeden komplexny kus tovaru, napr. ako hodinky. T.j. v tvojom pripade mas narok na novy kus.
Lubk0
19.08.08,16:55
Takze ako sa pisalo vyssie.

V tvojom pripade to mas napisane na fgakture ako jeden celistvy celok, to znamena, ze mas narok na reklamaciu celeho PC.

Pokial by tam boli komponenty rozpisane, tj hardisk 2000 Sk, zakladna doska 3000Sk tak by si narok nemal. Takto ho mas. Treba sa na nich s tymto obratit, ked nie tak slovenska obchodna inspekcia. Staci ked im s tym pohrozis, ziadny obchodnik ich nechce mat na krku.