gomez85
18.08.08,21:00
Nazdar,
mam 4g internet od T-comu a kedze som uz predtym kupil router canyon 802.11g tak som si zobral len ten zakladny modem od t-comu glitel.

No a problem je v tom ze to teraz neviem rozbehat tak aby to slapalo. Niesom nejaky odbornik v tomto tak keby mi niekto vedel poradit ako nastavit ten modem ale podla mna bude skor problem v nastaveni mojho routera pretoze som ho predtym pouzival u ineho providera. Za odpovede vopred dakujem
Fero11
19.08.08,09:38
Ktory router mas od canyon ?? 802.11g je len norma (standard) na prenos. Tu mas stranku canyon, napis co mas http://www.canyon-tech.com/products/connectivity/wireless (su tam len 3 routery). Ja by som ti odporucil tel. kabel zakonceny RJ11 (co sa dava do telefonu) cez splitter (pokial mas telefon) dat do toho glitelu (glitel nastavit do modu bridge) z glitelu kabel cat5e dat do canyonu a vsetko nastavovat v canyone, pretoze 2 routery za sebou je ***** ale kedze ten canyon neni ADSL, tak to tak musis spravit
A mat tam 2x NAT je asi tiez ***
gomez85
19.08.08,11:04
No z tychto ani jeden ale tu mas typ cn-wf614 . No tak nejak som to skusal napajat. mam to cez ten splitter do glitelu a odtialdo canyonu. teraz fungujem len na jednom kompe bez canyonu a ide to normalne. neviem ci som to dobre pochopil ale ja si to predstavujem asi takto, ze potrebujem nastavit ten canyon tak aby sa spraval ako ten pocitac ktory teraz pouzivam. no a toto by som potreboval od Vas. dik
Fero11
19.08.08,12:05
Tento typ som nikde nenasiel, skus ho najst a daj na neho link, vobec neviem ci je to wifi, alebo len LAN router. Ako somk ti napisal, glitel daj do modu bridge a canyon nastav ako mas do teraz glitel, cize PPPoE, aby ti to fungovalo, ostatne sluzby ako firewall, DHCP a pod. nastavis neskor
gomez85
19.08.08,16:25
hej je to wireles router a nemoyem ti vlozit adresu lebo som tu novy ale ked do google das vyhladat "canyon wireless router manual" tak je to hned prvy odkaz
Fero11
19.08.08,16:39
no tak hned prvi odkaz je do jedneho e-shopu a je to konkretne tento http://www.canyon-tech.com/products/connectivity/wireless/CN-WF514 na tej stranke co som ti dal, ty pises, ze mas cn-wf614 ale na webe canyonu je cn-wf514.
Tak ako som ti pisal uz 2x glitel daj do bridge modu a pppoe nastav na canyone