AdamC
19.08.08,05:55
Ahojte, ako sa mate, co noveho? :)

Mam taku malu konfirmacnu otazku.

Platitel dph SK ide predat tovar do Macedonska, bude zabezpecovat aj prepravu - obstara ju, a potom vyfakturuje odberatelovi.

Tovar je jasny - mimo EU, bez DPH, vyvozne papiere do 6M...
Preprava - nie je to medzi clenskymi statmi, takze idem podla
par 15 ods 3 , preprava ma miesto dodania tam kde sa zacina,
takze ta bude podliehat cela DPH.

Moze to byt kludne aj na jednej fakture, tovar oslobodeny, preprava
zdanena, ano?

Je mozne obstarat prepravu, a potom na vystupe ju schovat do ceny tovaru? Nie je to kratenie dane? Ze na vstupe mam prepravu, podla toho kto ju bude pre mna realizovat si mozno aj nieco odpocitam a potom na vystupe to schovam do ceny tovaru a cele oslobodim? Alebo to je tiez v poriadku? Nebude niekomu vadit ze na vystupe akosi chyba preprava ktoru som mal na vstupe?


Dakujem vam vopred za komentare.
Milan Benka
19.08.08,04:36
Ahojte, ako sa mate, co noveho? :)

Mam taku malu konfirmacnu otazku.

Platitel dph SK ide predat tovar do Macedonska, bude zabezpecovat aj prepravu - obstara ju, a potom vyfakturuje odberatelovi.

Tovar je jasny - mimo EU, bez DPH, vyvozne papiere do 6M...
Preprava - nie je to medzi clenskymi statmi, takze idem podla
par 15 ods 3 , preprava ma miesto dodania tam kde sa zacina,
takze ta bude podliehat cela DPH.

Moze to byt kludne aj na jednej fakture, tovar oslobodeny, preprava
zdanena, ano?

Je mozne obstarat prepravu, a potom na vystupe ju schovat do ceny tovaru? Nie je to kratenie dane? Ze na vstupe mam prepravu, podla toho kto ju bude pre mna realizovat si mozno aj nieco odpocitam a potom na vystupe to schovam do ceny tovaru a cele oslobodim? Alebo to je tiez v poriadku? Nebude niekomu vadit ze na vystupe akosi chyba preprava ktoru som mal na vstupe?


Dakujem vam vopred za komentare.

Skúste si prečítať celý §47 zák. 222/2004 Zz. Odporúčam Vám sústrediť sa na odseky 1,3 a hlavne odsek 6.

Ak ani potom si nebudete istý riešením, tak Vám tu pomôžeme.
AdamC
19.08.08,05:09
super, pomohlo, ako WD na vrzgajuce panty.
dakujem.
krasny den.