krit
19.08.08,06:44
Prosím pomôžte,
som v rozvodovom konaní a chcela som odhlásiť manžela z trvalého pobytu. Vlastník bytu som ja. Lenže dotyčná pani na úrade mi povedala, že to nie je možné kým nie sme právoplatne rozvedení. Je to možné? Nie je nejaká novela zákona, ktorá by bola na "mojej" strane?
Martin Mocko
19.08.08,04:45
Prosím pomôžte,
som v rozvodovom konaní a chcela som odhlásiť manžela z trvalého pobytu. Vlastník bytu som ja. Lenže dotyčná pani na úrade mi povedala, že to nie je možné kým nie sme právoplatne rozvedení. Je to možné? Nie je nejaká novela zákona, ktorá by bola na "mojej" strane?

Predpokladám, že nie. Trvalý pobyt nezakladá žiadne práva na vlastníctve bytu.
krit
19.08.08,04:48
Nepotešil si ma. :-( Ale ďakujem.
Chobot
19.08.08,06:27
Prosím pomôžte,
som v rozvodovom konaní a chcela som odhlásiť manžela z trvalého pobytu. Vlastník bytu som ja. Lenže dotyčná pani na úrade mi povedala, že to nie je možné kým nie sme právoplatne rozvedení. Je to možné? Nie je nejaká novela zákona, ktorá by bola na "mojej" strane?

Tá pani má pravdu. Kým ste manželia, nemôžeš ho odhlásiť z trvalého pobytu. Je to v zákone o hlásení pobytu občanov č. 253/1998 § 7 ods. 1:

(1) Ohlasovňa záznam o trvalom pobyte zruší

a) na základe oznámenia podľa § 10 písm. d),
b) ak občan zomrel alebo bol vyhlásený za mŕtveho,
c) na základe ohlásenia podľa § 6 ods. 1 a 3,
d) ak prihlásenie bolo vykonané na základe nepravdivých alebo nesprávne uvedených skutočností alebo na základe neplatného, falšovaného, vedome pozmeneného alebo cudzieho dokladu,
e) na návrh občana oprávneného užívať budovu alebo jej časť na základe právoplatného súdneho rozhodnutia o obmedzení alebo zrušení užívacieho práva, 5a)
f) na návrh vlastníka alebo všetkých spoluvlastníkov budovy alebo jej časti alebo nájomcu, ak je budova alebo jej časť v nájme občanovi, ktorý nemá k budove alebo jej časti žiadne užívacie právo; návrh nemožno podať voči vlastníkovi, spoluvlastníkovi, manželovi alebo nezaopatrenému dieťaťu vlastníka, spoluvlastníka alebo nájomcu,