luciasv
19.08.08,08:10
Zdravim,
prosim o radu.. Nasa firma kupila od firmy v Cechach platcu DPH auto M1, oslobodene od DPH s odvolavkou na ich Zakon o dph. Nasa firma toto auto predava na slovensku fyzickej osobe tak isto bez DPH.. paragraf c. 49 odsek 7 pismeno, ktory hovori o tom, ze pri taktom aute si nemozme DPH odpocitat a nasledne paragraf 42, ze sme oslobodeni od dane.
Nas postup sa mi zda spravny, ale neviem ako je to s fakturou na vstupe a DPH.. Je to takto v poriadku? Dakujem za kazdu radu.
Vladimír Ozimý
19.08.08,06:19
na vstupe treba riešiť či ide o

a) intrakomunitárne nadobudnutie, t.j. treba odviesť daň na výstupe a keďže ide o M1 tak nemáte nárok na odpočítanie daň. Daň by ste si mohli odpočítať len ak by ste mali v predmete podniknia nákup a predaj osobných aut

b) alebo ide o osobitnú sadzbu dane (u nás § 66)
luciasv
19.08.08,06:41
ano, este som zabudla na dolezitu vec, v predmete podnikania nemame nakup a predaj aut, iba prenajom.
takze cely postup je ok?
Vladimír Ozimý
19.08.08,07:08
ano, este som zabudla na dolezitu vec, v predmete podnikania nemame nakup a predaj aut, iba prenajom.
takze cely postup je ok?

ano ide o oslobodené plnenie podľa § 42 zákona o DPH. DPH na výstupe ste mali odviesť v tom zdaňovacom období, kedy ste obstarali vozidlo M1
luciasv
19.08.08,07:17
odviest dan? ved § 42 hovori o oslobodeni od dane ked sme si nenarokovali dph podla § 49 ods. 7
tako ako? :-(
Vladimír Ozimý
19.08.08,08:35
odviest dan? ved § 42 hovori o oslobodeni od dane ked sme si nenarokovali dph podla § 49 ods. 7
tako ako? :-(

ale tu daň neodvádzate pri predaji ale pri nadobudnutí auto z inej krajiny EU.