xplory
19.08.08,09:40
Nehnevajte sa,že píšem sem,ale neviem kde by som mala hľadať to čo potrebujem....

Manželovi ponúkol zamestnávateľ,že ak bude chodiť na zákazky so svojím autom,bude mu to preplácať.Povedal 8 000 Sk a hotovo.Tak ma zaujíma,ako prišiel na túto sumu.Auto by malo chodiť aj s prívesným vozíkom.Neviem koľko km denne,lebo to závisí od toho,kde majú objednávku.
A tiež by som chcela vedieť,ako to je v prípade havárie,alebo zranenia kolegu,ktorý s ním chodí.Akú zmluvu by mal uzatvoriť so zamestnávateľom?Podľa čoho sa rátajú tie cestovné výlohy a amortizácia vozidla?Pozerala som v zákonoch tie percentá..ale z akej sumy sa to vyratúva?


Ďakujem pekne za pomoc...
Martin Mocko
19.08.08,07:44
Nehnevajte sa,že píšem sem,ale neviem kde by som mala hľadať to čo potrebujem....

Manželovi ponúkol zamestnávateľ,že ak bude chodiť na zákazky so svojím autom,bude mu to preplácať.Povedal 8 000 Sk a hotovo.Tak ma zaujíma,ako prišiel na túto sumu.Auto by malo chodiť aj s prívesným vozíkom.Neviem koľko km denne,lebo to závisí od toho,kde majú objednávku.
A tiež by som chcela vedieť,ako to je v prípade havárie,alebo zranenia kolegu,ktorý s ním chodí.Akú zmluvu by mal uzatvoriť so zamestnávateľom?Podľa čoho sa rátajú tie cestovné výlohy a amortizácia vozidla?Pozerala som v zákonoch tie percentá..ale z akej sumy sa to vyratúva?


Ďakujem pekne za pomoc...

Zamestnanec má nárok v prípade použitia súkromného vozidla na firemné účely:
5,50 SKK/km
+15% zvýšenie, ak pôjde s prívesom
+priemernú náhradu za spotrebované PHM
V tomto je amortizácia vozidla i spotreba PHM.

Čo sa havárie týka, to už je v manželovej kompetencii. S tým nemá zamestnávateľ nič. Odporúčam však zakomponovať používanie súkr. vozidla do pracovnej zmluvy.
Manual
19.08.08,07:46
Nehnevajte sa,že píšem sem,ale neviem kde by som mala hľadať to čo potrebujem....

Manželovi ponúkol zamestnávateľ,že ak bude chodiť na zákazky so svojím autom,bude mu to preplácať.Povedal 8 000 Sk a hotovo.Tak ma zaujíma,ako prišiel na túto sumu.Auto by malo chodiť aj s prívesným vozíkom.Neviem koľko km denne,lebo to závisí od toho,kde majú objednávku.
A tiež by som chcela vedieť,ako to je v prípade havárie,alebo zranenia kolegu,ktorý s ním chodí.Akú zmluvu by mal uzatvoriť so zamestnávateľom?Podľa čoho sa rátajú tie cestovné výlohy a amortizácia vozidla?Pozerala som v zákonoch tie percentá..ale z akej sumy sa to vyratúva?


Ďakujem pekne za pomoc...
Súčasná platná základná náhrada je 5,50 Sk/km + PHM, všetko nájdeš tu na porade v Zákone o cestovných náhradách.
Ak má auto spotrebu 7 litrov a cena benzinu je napr. 42 Sk, tak na 1km jazdy bez vozíka má nárok cca 8,30 Sk. Ak najazdí pre zamestnávateľa za mesiac 1000 km, má nárok na 8300 Sk, za vozík je zvýhodnenie 15%.
xplory
19.08.08,08:04
Ďakujem veľmi pekne!!!!!!!!!!!!

Pomohli ste mi.