bianka117
19.08.08,08:59
Prosím nevie mi niekto poradiť, musí invalid nad 70%, ktorý je čiastočne zamestnaný na posudkovej komisii o invalidite priznať, že je čiastočne zamestnaný? Myslím že tým pádom mu zoberú invalidný nad 70% i keď mu táto práca zdravotný stav nezhoršuje. Na tlačive na prehodnotenie zdravotného stavu dokonca je aj taká kolonka "zamestnávateľ". Poradte ak máte niekto taku skúsenosť.Dakujem. Bianka
drobeceva
19.08.08,07:03
Pokiaľ nemá v rozhodnutí z posudk. komisie výslovný zákaz činnosti, môže aj ID na 70 % pracovať na plný úväzok. Nie je obmedzený ani počtom hodín ani výškou zárobku.
veronikasad
19.08.08,07:30
Prosím nevie mi niekto poradiť, musí invalid nad 70%, ktorý je čiastočne zamestnaný na posudkovej komisii o invalidite priznať, že je čiastočne zamestnaný? Myslím že tým pádom mu zoberú invalidný nad 70% i keď mu táto práca zdravotný stav nezhoršuje. Na tlačive na prehodnotenie zdravotného stavu dokonca je aj taká kolonka "zamestnávateľ". Poradte ak máte niekto taku skúsenosť.Dakujem. Bianka
Načo by to nahlasoval, ak ho zamestnávateľ prihlási na reg. liste FO, SP vidí všetky jeho príjmy v mesačných výkazoch...
bianka117
19.08.08,09:23
Ja len že na tlačivo "kontrolna posudkova prehliadka" je kolonka zamestnávateľ, keď ho tam neuvediem, či to nebudu považovať za zatajenie. So soc. poistovnou si neradno zahrávať:)))))))
wagner
19.08.08,19:49
Na komisii sa ho budú aj tak pýtať, či pracuje. Tak neviem načo tajiť.