Berber
19.08.08,09:37
Zdravím Vás,

naša firma vysiela zamestnancov na služobnú cestu v prenajatom obytnom automobile (tie sú len M1) - máme nárok na odpočet DPH z prenájmu takéhoto vozidla, keďže ide o preukázateľný výkon povolania mimo pracoviska ?
Tweety
19.08.08,07:39
Zdravím Vás,

naša firma vysiela zamestnancov na služobnú cestu v prenajatom obytnom automobile (tie sú len M1) - máme nárok na odpočet DPH z prenájmu takéhoto vozidla, keďže ide o preukázateľný výkon povolania mimo pracoviska ?
Nie, nárok na uplatnenie odpočtu z nájmu MV tejto kategórie podľa Zákona o dph nie je možný.
Milan Benka
19.08.08,07:40
Zdravím Vás,

naša firma vysiela zamestnancov na služobnú cestu v prenajatom obytnom automobile (tie sú len M1) - máme nárok na odpočet DPH z prenájmu takéhoto vozidla, keďže ide o preukázateľný výkon povolania mimo pracoviska ?


Nie .
Berber
19.08.08,07:45
Škoda, ale keby sme platili ubytovanie v hotely, tak by nárok bol, či nie ?
Tweety
19.08.08,07:46
Škoda, ale keby sme platili ubytovanie v hotely, tak by nárok bol, či nie ?
Ak by faktúra bola vystavená platiteľom platiteľovi dph, tak áno.
Vladimír Ozimý
19.08.08,08:50
Ak by faktúra bola vystavená platiteľom platiteľovi dph, tak áno.

pozor ale Vám nie je faktúrované ubytovanie ale prenájom vozidla a to je sakra rozdiel :). Ak vám bude faktúrovať ubytovanie tak aj vy si môžte uplatniť DPH na vstupe...
Tweety
19.08.08,08:52
pozor ale Vám nie je faktúrované ubytovanie ale prenájom vozidla a to je sakra rozdiel :). Ak vám bude faktúrovať ubytovanie tak aj vy si môžte uplatniť DPH na vstupe...
Ale otázka č. 4. bola na ubytovanie v hoteli.:)
Vladimír Ozimý
19.08.08,08:57
Ale otázka č. 4. bola na ubytovanie v hoteli.:)

ja som proste chcel poukázať na ten rozdiel...pretože kontrolori v 90 % idú podľa textu a nie reality hehe...ale jasnééé kto vie možno taký ubytovací karaván ma lepší konfort ako hotel hehe

a neviem prečo keď dám súhlas mi to zdvojuje no ale čo už...
Tweety
19.08.08,09:02
Ale otázka č. 4. bola na ubytovanie v hoteli.:)mimotemy
Len tak mimochodom: ako sa Ti podarilo dať dva súhlasy?:---
Berber
19.08.08,09:12
Lenže to by tá firma, ktorá nám prenajíma karavan, musela mať v činnosti ubytovanie alebo hotelové služby.. a to nemá, majú len prenájom vozidiel.
Milan Benka
19.08.08,09:19
mimotemy
Len tak mimochodom: ako sa Ti podarilo dať dva súhlasy?:---

mimotemy
jeden bude za Vladimír a druhý za Ozimý :D
Tweety
19.08.08,09:23
mimotemy
jeden bude za Vladimír a druhý za Ozimý :D
Len ak tak.:--- Ale mne sa to nedáá.:mee:
Milan Benka
19.08.08,09:42
Len ak tak.:--- Ale mne sa to nedáá.:mee:

mimotemy
To preto, že dvojité V (W) je iba jedno písmeno :D


a už tu viac nemrníkujte.
Vladimír Ozimý
19.08.08,10:46
mimotemy
Len tak mimochodom: ako sa Ti podarilo dať dva súhlasy?:---

neviem prečo mi to robí nejaká technická chyba...alebo možno môj jeden súhlas je len polovica ostatných tak potrebujem dva aby to bolo ako jeden riadny súhlas hehe