Nika_B
19.08.08,09:41
Dobrý deň,
potrebovala by som sa poradiť. Dcéra má na dva mesiace V Čechách uzatvorený trvalý pracovný pomer. Pri výpočte čistej mzdy jej zrazili okrem dane, aj odvody do poisťovní. Je ich postup správny ? Na Slovensku je študentkou VŠ.
Naozaj si s tým neviem rady.
Ďakujem.
Zoltán Kovács
19.08.08,07:44
Dobrý deň,
potrebovala by som sa poradiť. Dcéra má na dva mesiace V Čechách uzatvorený trvalý pracovný pomer. Pri výpočte čistej mzdy jej zrazili okrem dane, aj odvody do poisťovní. Je ich postup správny ? Na Slovensku je študentkou VŠ.
Naozaj si s tým neviem rady.
Ďakujem.

Je. Veď aj na SR z TPP sa zrážajú odvody do ZP a SP, aj keď je študentom. Vyplýva to zo zákona o zdravotnom poistení.
veronikasad
19.08.08,07:47
Dobrý deň,
potrebovala by som sa poradiť. Dcéra má na dva mesiace V Čechách uzatvorený trvalý pracovný pomer. Pri výpočte čistej mzdy jej zrazili okrem dane, aj odvody do poisťovní. Je ich postup správny ? Na Slovensku je študentkou VŠ.
Naozaj si s tým neviem rady.
Ďakujem.
Pokial je to práca na prac.zmluvu, myslím, že ten postup je správny. Treba si to však vyriešiť v zdr.poisťovni, počas zamestnania v inom čl. štáte neplatí zdr.poistenie na Slovensku /ak tak neurobila, čím skôr priniesť do ZP pracovnú zmluvu a po skončení prac.pomeru nejaký doklad o ukončení prac.pomeru, aby nedostala pokutu za nesplnenie oznamovacej povinnosti/.
Nika_B
19.08.08,08:36
No hej, keď je to v poriadku, ale kam tie zrazené peniažky išli, keď sa jej nikto na poisťovňu nepýtal ?
veronikasad
19.08.08,08:42
No hej, keď je to v poriadku, ale kam tie zrazené peniažky išli, keď sa jej nikto na poisťovňu nepýtal ?
určite nie do slovenskej zdr.poisťovne. Neviem ako je to so ZP v Čechách, či majú jednu alebo niekoľko. To teraz nerieš, mysli skôr na splnenie ozn.povinnosti na Slovensku...
Paula
19.08.08,08:45
Český zamestnávateľ spravidla dáva potvrdenie o TPP, súčasťou ktorého je aj vyhlásenie o odvodoch do konkrétnej (českej) ZP. Je potrebné zamestnávateľovi povedať, o čo vám ide.
Nika_B
19.08.08,10:15
Ďakujem a prajem pekný deň.