Lucy
28.04.05,09:51
Ahojte, potrebujem spraviť dohodu o VP na obdobie od 30.04. - 01.05.2005 na jednu akciu. Mám spraviť jednu dohodu na toto obdobie a vyplatím mzdu zálohou po akcii a dám to do májových výplat. A ešte ako to prihlásiť a odhlásiť na SP. Ďakujem :)
valeriam
28.04.05,08:14
Dohodára treba prihlásiť prihláškou pred nástupom, takže posledná možnosť je zajtra. Buď to pošli poštou, osobne zanes, alebo sú aj možnosti faxom a SMS. Čísla Ti ale neviem poradiť. A čo sa týka odmeny, tak podľa môjho názoru, ak ju vyplatíš po akcii, je to už výplata, nie záloha, ale to je už len taký detail.
Lucy
28.04.05,08:26
A nevadí, že sa mi prelína mesiac. A do ktorého mesiaca to potom dať do miezd?
Lucy
28.04.05,08:27
Valeriam, čísla viem, v tom problém nie je.
Janna
28.04.05,08:31
Ja by som to dala do miezd za máj. Ved odmena z dohody o vykonaní práce by mala byť vyplatená po vykonaní (dokončení) práce a tá bude spravená 1.mája.
j.
valeriam
28.04.05,08:37
A nevadí, že sa mi prelína mesiac. A do ktorého mesiaca to potom dať do miezd?Hups, tak to mi akosi nedošlo:confused: .
Ružena
28.04.05,08:37
Moja skúsenosť - SP BaPrihlasovala som DvP na jeden týždeň. vyplnila som prihlášku, na druhý papier odhlášku a hneď som si to dala všekto potvrdiť. Teda aj začiatok aj koniec DvP. Pani pri okienku mi povedala, že je to v poriadku ale nabudúce môžem na prihlášku napísať aj odhlášku. Teda dátum nástupu aj ukončenia. DvP. Ušetrím papier, čas aj poštovné a nemusím myslieť na odhlášku. Prajem príjemný deň.
Bionda
28.04.05,09:18
Čo sa stýka odmeny dá sa vyplatiť aj časť preddavkovo a zvyšok po odovzdaní práce, závisí ako ste sa v dohode dohodli na vyplatení odmeny.
Luna
28.04.05,09:49
Ja som bola včera v Sociálke tiež hlásiť dohodárov.Už som viackrát počula ,že dohodárov do soc.,môžeme nahlásiť na celý rok. Nevadí,že dohodár odrobí jeden,dva dni v mesiaci. Kedy dohodár pracoval vidno vo výkazoch. Takto nám chce soc.uľahčiť prácu. V Soc.v BB sú veľké rady pri okienku,kde sa dohody odovzdávajú.Pani pri okienku ich pečiatkuje ako na bežiacom páse.Rada by som toto info. videla čierne na bielom.Zatiaľ je to len ústne podané.
Jana Motyčková
28.04.05,10:11
Čo sa týka vyplatenia dohody v máji, nie je to problém, súhlasím s Jannou.
valeriam
28.04.05,15:49
Nemám s tým skúsenosti, ale nebude problém vo vypísaní výkazu pre soc. poisťovňu-odvod ÚP? Ten sa predsa vypisuje za mesiac kalendárny, a uvádza sa aj počet kalendárnych dní......to by sa potom ako vypísalo?
Jana Motyčková
29.04.05,07:59
Vo výkazoch pre SP u dohôd uvádzame vždy 0 dní. Inak nám to nechceli brať. Ale spýtajte sa na to ešte na SP, či sa niečo nezmenilo.
MirkaV
29.04.05,09:30
Všetkých dohodárov treba prihlasovať a odhlasovať do SP???
Asi som si sedela na ušiach počas školenia!
Jana Motyčková
29.04.05,12:11
Áno všetkých.