onicek
19.08.08,10:03
prajem prijemny den
Chcel by som sa opytat ako to je, ked by som chcel kupit nehnutelnost za ucelom prenajimania (kancelarske priestory, pripadne najomne byty), som zivnostnik a v zivnosti nemam uvedene nic co sa nehnutelnosti tyka. Je mozne legalne prenajimat priestory a fakturovat to? Nebolo by lepsie pre takyto ucel zriadit s.r.o.?
Za kazdu odpoved a radu dakujem
Zoltán Kovács
19.08.08,08:05
Môžeš to robiť ako občan - nepodnikateľ.
onicek
19.08.08,09:36
To mas pravdu, ale ja by som to chcel ako podnikatel. Radsej chcem mat cistu kartu v pripade nejakych neprijemnosti.



Stacila by na miesto faktur len zmluva o najme kde by boli presne stanovene platobne podmienky?
Zoltán Kovács
19.08.08,09:49
To mas pravdu, ale ja by som to chcel ako podnikatel. Radsej chcem mat cistu kartu v pripade nejakych neprijemnosti.



Stacila by na miesto faktur len zmluva o najme kde by boli presne stanovene platobne podmienky?


Treba mať na to živnosť, ak kúpa nehnuteľnosti je zameraná na ďalší prenájom.
Filip Glasa
19.08.08,18:19
Treba mať na to živnosť, ak kúpa nehnuteľnosti je zameraná na ďalší prenájom.

o tom neviem. S čistým štítom legálne a bez problémov môžeš prenajímať aj ako nepodnikateľ. Akurát treba nájomnú zmluvu a registráciu na daňovom úrade.
Zoltán Kovács
19.08.08,18:21
o tom neviem. S čistým štítom legálne a bez problémov môžeš prenajímať aj ako nepodnikateľ. Akurát treba nájomnú zmluvu a registráciu na daňovom úrade.

V mojom príspevku som to isté navrhoval. Ale mám dojem, že dotazujúci to asi chce robiť cez firmu, a v tom prípade je nutné mať v živn.liste prenájom nehnuteľnosti.
Quakesvk
24.08.08,22:16
To mas pravdu, ale ja by som to chcel ako podnikatel. Radsej chcem mat cistu kartu v pripade nejakych neprijemnosti.



Stacila by na miesto faktur len zmluva o najme kde by boli presne stanovene platobne podmienky?
Mna by zaujimalo, co znamena pojem: MAT CISTU KARTU V PRIPADE NEPRIJEMNOSTI. Dakujem.
Lulu444412
29.08.08,19:16
Moholo by mi niekto pomoct na par otazok co sa tyka prenajmu bytu?Som nova, potrebujem poradit.DAKUJEM VELMI PEKNE

lulu444412
KEJKA
29.08.08,19:38
Moholo by mi niekto pomoct na par otazok co sa tyka prenajmu bytu?Som nova, potrebujem poradit.DAKUJEM VELMI PEKNE

lulu444412
a aké sú tie otázky?
ineeedmoney
04.09.08,16:59
Neviem ci to tak je presne ale ked clovek prenajme jeden byt tak to moze aj ako obcan. Ale kazdy dalsi byt sa pocita ako komercne prenajimanie a na to treba mat zivnost.
Tak to je aj s autami. Ked prihlasite jedno auto rocne, tak to policajti danovemu uradu nenahlasuju, ale ked uz pisete na seba druhe tretie, auto tak to je podozrive a to ako obcan to robit nemozte. Uz ste pre nich autickar
Nie je to tak nejak??? S tymi bytmi???
Filip Glasa
04.09.08,17:46
môžeš prenajímať koľko chceš a za koľko chceš a môžeš mať na seba napísaných aj 30 aut.
vieroslava
04.09.08,18:12
A rovnako aj bytov, ak na to máš.