drobeceva
19.08.08,10:08
Dobrý deň, chcela by som osloviť tých, čo robia v programe HELIOS či už mzdy, alebo účtovníctvo, aby sa podelili so svojimi skúsenosťami. Neustále riešime problém, na ktorý program máme ako firma prejsť.
drobeceva
20.08.08,06:03
Posúvam.....
Nikto z Vás nemá skúseností s týmto programom?
drobeceva
28.08.08,09:15
To snáď nie je možné..........
Nikto nepracujete s týmto programom?
Nutricia
28.08.08,09:19
ja som velmi spokojná s OLYMPOM od firmy KROS, majú k tomu 5 dní v týždni hotline a ku každej velkej legislatívnej zmene robia školenie a aj upgrady chodia načas.
VERONIKA6
28.08.08,09:21
To snáď nie je možné..........
Nikto nepracujete s týmto programom?
Nuž kamarátka moja, je to bieda. Pridaj sa k PROFIT-ákom.:o
Budeme si radiť navzám.
drobeceva
28.08.08,09:26
ja som velmi spokojná s OLYMPOM od firmy KROS, majú k tomu 5 dní v týždni hotline a ku každej velkej legislatívnej zmene robia školenie a aj upgrady chodia načas.
Mala som demoverziu, no akosi ma neoslovila.
drobeceva
28.08.08,09:28
Nuž kamarátka moja, je to bieda. Pridaj sa k PROFIT-ákom.:o
Budeme si radiť navzám.
Vidím, že asi tento program nemá veľa užívateľov, alebo jeho užívatelia nie sú poraďákmi. Som už nervózna, lebo koniec roka sa blíži a ja stále nemám poriešený program.
K PROFITákom sa pravdepodobne nepridám, lebo ma sklamali svojím prístupom k zákazníkovi.
Zoltán Kovács
28.08.08,09:30
Vidím, že asi tento program nemá veľa užívateľov, alebo jeho užívatelia nie sú poraďákmi. Som už nervózna, lebo koniec roka sa blíži a ja stále nemám poriešený program.
K PROFITákom sa pravdepodobne nepridám, lebo ma sklamali svojím prístupom k zákazníkovi.

A čo tak MRP?
drobeceva
28.08.08,09:33
A čo tak MRP?
Naše výrobné účtovníčky ho majú teraz a uvažujeme, že celá firma prejdeme tak, aby sme to mali prepojené so mzdami., takže čakajú, pre aký mzdový program sa rozhodnem ja a oni sa prispôsobia. Mali sme prezentáciu vo firme práve k tomu HELIOSU, celkom sa nám pozdával. Dá sa povedať, že už som aj bola preň rozhodnutá, ale auditorka ma spochybila. Vraj nepozná na východe žiadnu firmu, ktorá by v tom pracovala.
KEJKA
28.08.08,16:46
Naše výrobné účtovníčky ho majú teraz a uvažujeme, že celá firma prejdeme tak, aby sme to mali prepojené so mzdami., takže čakajú, pre aký mzdový program sa rozhodnem ja a oni sa prispôsobia. Mali sme prezentáciu vo firme práve k tomu HELIOSU, celkom sa nám pozdával. Dá sa povedať, že už som aj bola preň rozhodnutá, ale auditorka ma spochybila. Vraj nepozná na východe žiadnu firmu, ktorá by v tom pracovala.
HELIOS je krasny na prezentaci, ale je hrôza s ním pracovať.
Ked si z východu tak hadam TANGRAM by bol lepší.
Ale nie je nad kombináciu OMEGA-PU a OLYMP-mzdy a krásne si to prepojíš.

Podla mna musi byť program užívateľský pohodlný a to HELIOS určite nie je.
Ani MRP a jeho odnože - SPIN ap.
drobeceva
05.09.08,05:54
HELIOS je krasny na prezentaci, ale je hrôza s ním pracovať.
Ked si z východu tak hadam TANGRAM by bol lepší.
Ale nie je nad kombináciu OMEGA-PU a OLYMP-mzdy a krásne si to prepojíš.

Podla mna musi byť program užívateľský pohodlný a to HELIOS určite nie je.
Ani MRP a jeho odnože - SPIN ap.
KEJKA - ďakujem za Tvoj názor. Až teraz som si to prečítala. No to si ma teda "potešila". Ono lepšie je teraz sa tomu vyhnúť ako keď si to zoberiem. Potom už bude neskoro. Neviem, ale mala som DEMOVERZIU Olympu - ????? akosi mi to nešlo. Možno po zaškolení by to ani nebolo také náročné. Mám známu, čo si zobrala HOUR a tá si ho celkom pochvaľuje. Len je to personálno-mzdový, účtovníctvo to nemá.
zula
08.09.08,16:41
Dobry den,
mam 5 rocne skusenosti s pracou v Heliose vo vsetkych zakladnych moduloch (uctovnictvo, mzdy, sklady).
Ak mate nejake konkretne otazky rada zodpoviem.

Zuzana
topper1
19.09.08,05:44
Dobrý deň,

tak isto pracujem v Heliose - Orange už tri roky a som dokonca z východu a poznam viacero firiem čo s nim robia. Zatial žiadne problémy a som s nim spokojný, rýchlo reaguju na legislativne zmeny, vždy radi pomôžu s problémom, užvatelske prostredie je pohodlne, učtovníctvo prepojené na mzdy a na iné možné moduly.
Modroocko
25.09.08,12:17
Ja síce s Heliosom nerobím, ale pamätám sa, keď sme rozmýšľali, na aký program prejsť, jeden programátor ma upozornil na to, aby sme sa veľmi neorientovali týmto smerom, lebo je to dosť neprehľadne urobený program, na ktorom je problém robiť dodatočne nejaké zmeny. A keďže my sme potrebovali dorobiť ešte nejaké prepojenie z nášho iného interného programu, tak sme ho veľkým oblúkom minuli.
Ale zase je pravda aj to, že to bolo už dosť dávno a odvtedy sa mohlo všeličo zmeniť.
palec79
30.09.08,07:29
Priznám sa, že tiež riešim zmenu mzdového a personálneho systému a videl som viacero, je fakt, že ma prezentáciou a aj cenou najviac oslovil Helios, na Softip som počul negatívne referencie ohľadne podpory užívateľov a Datalock neradím, je absolútne neflexibilný a aj podpora užívateľov je hrozná (ale možno iba ja mám takú skúsenosť :)). Ak máte niekto iné skúsenosti, budem vďačný za radu, ešte som sa tiež nerozhodol.
Robina
30.09.08,11:55
Ja zatiaľ používam oberon, ale tiež postupne prechádzam na kros - momentálne som prešla na ich olymp - mzdy a zatiaľ sa mi celkom páči, ale ešte ma čaká podvojné účt. a rozhodla som sa pre omegu z krosu. Sú rýchli, keď je nejaký problém, hneď sa dá riešiť - alfu - jedn. mám 4 roky a som veľmi spokojná. Sú síce drahší, ale oplatí sa. Rýchlo reagujú na zmeny - v niektorých prípadoch hodne v predstihu na rozdiel od oberonu - keď musím čakať a vytelefonúvať, kedy to už zmenia /a odpoveď je, že bude zmena, ale nevie kedy/. Človek sa poučí na vlastných chybách najlepšie. V mojom okolí asi tiež málokto má Helios - ja som mala demo, ale nepáčil sa mi.
7Ingrid7
02.10.08,08:37
To nemyslíš vážne, že porovnávaš MRP so SPIN-om :) to bol asi omyl...
7Ingrid7
02.10.08,08:53
Priznám sa, že tiež riešim zmenu mzdového a personálneho systému a videl som viacero, je fakt, že ma prezentáciou a aj cenou najviac oslovil Helios, na Softip som počul negatívne referencie ohľadne podpory užívateľov a Datalock neradím, je absolútne neflexibilný a aj podpora užívateľov je hrozná (ale možno iba ja mám takú skúsenosť :)). Ak máte niekto iné skúsenosti, budem vďačný za radu, ešte som sa tiež nerozhodol.
-----
S Heliosom mame dobre niekolkorocne skusenosti. Kazdym rokom prinasa novinky a rozne podpory pre uctovnikov, mzdarov ... ;) Je variabilny, ma take moznosti ake niektore programy v standartnej verzii vobec nemaju. Daju sa z neho vytvarat chrumkave vystupy :)
7Ingrid7
02.10.08,09:38
Naše výrobné účtovníčky ho majú teraz a uvažujeme, že celá firma prejdeme tak, aby sme to mali prepojené so mzdami., takže čakajú, pre aký mzdový program sa rozhodnem ja a oni sa prispôsobia. Mali sme prezentáciu vo firme práve k tomu HELIOSU, celkom sa nám pozdával. Dá sa povedať, že už som aj bola preň rozhodnutá, ale auditorka ma spochybila. Vraj nepozná na východe žiadnu firmu, ktorá by v tom pracovala.

-------
Na skoleniach heliosu sa stretavame aj s firmami z vychodu :cool:
palec79
16.10.08,05:41
-----
S Heliosom mame dobre niekolkorocne skusenosti. Kazdym rokom prinasa novinky a rozne podpory pre uctovnikov, mzdarov ... ;) Je variabilny, ma take moznosti ake niektore programy v standartnej verzii vobec nemaju. Daju sa z neho vytvarat chrumkave vystupy :)
Ďakujem, to som rád, lebo práve tie výstupy mi veľmi chýbajú a takto si ich musím vytvárať manuálne v exceli zopár hodín, ak to viem riešiť jedným klikom, je to super...
palec79
16.10.08,05:43
-------
Na skoleniach heliosu sa stretavame aj s firmami z vychodu :cool:
Ako som pozeral, na stránke Heliosu v referenciách majú práveže samé firmy z Košíc (to je myslím východ :) ) a nie je nič jednoduchšie ako zavolať do tej firmy na mzdové oddelenie, ja to tak riešim...
Angelika
21.10.08,13:21
porovnavat MRP a SPIN, to je ako porovnat trabant a mercedes .... A Helios jednoznacne OK !
hslovakia
13.05.09,10:55
Dobrý deň, používame Helios Orange od roku 2006 a pravdupovediac máme dosť negatívnych skúseností. Keď však komunikujeme s ľuďmi na hotline, vyzerá to, že sme jediný na svete, ktorí majú problémy s Heliosom. Klientský servis je promptný, štýlom "zavoláme Vám", po týždni nakoniec voláme my a dozvedáme sa že problém je vyriešený, ale nie podľa naších predstáv (resp. v súlade so zákonom). Prechod na EUR nemáme snád do dnešného dňa dotiahnutý do konca, pretože podľa, teamu z LCS je Helios veľmi náročný program a je to "medzi nebem a zemí" :confused:

Každopádne mám otázku aj ja, sme ozaj jediní, ktorí majú problém s Heliosom?
martina14
13.05.09,14:24
tak ja som Helios - Orange pouzivala v predoslej firme a nemozem nan dopustit.. teraz robim v pohode a to sa neda porovnat.. helios bol omnoho lepsi, logickejsi a sofistikovanejsi:)
hslovakia
14.05.09,05:54
Môžem sa opýtať, s ktorým modulom ste pracovali? My ich máme viac a najzložitejšie sú podľa mňa mzdy a najchybovejšie účtovníctvo. Ale najhoršie je pre našu firmu, keď príde nejaký problém a my potrebujeme okamžité riešenie, pretože sme veľkoobchod a jednoducho bez fungujúceho programu nevieme predávať, a z Heliosu nie sú ochotní prísť, všetko chcú riešiť telefonicky a my namiesto vystavovania faktúr sa hráme na nejakých "programátorov"...
martina14
14.05.09,07:31
no to je pravda, ze riesili po telefone, ale ked sme mali nejaky problem boli ochotni aj prist...(asi ked sidlite mimo BA je to horsie) mali sme len modul uctovnictvo.. ja som bola samouk a potom som isla aj na skolenie, takze sprvu som aj ja bola tym "programatorom" ale tym som sa aj velmi naucila:)
hslovakia
14.05.09,07:51
No práve - sme mimo Blavy... A práveže práve kvôli tomu, že nemáme len účtovníctvo, ale aj sklad, banky, pokladňu, pokladničný predaj, mzdy... nám nesedia niektoré náväznosti. A navyše - naša účtovníčka, keďže neverí tomuto programu, robí účtovníctvo aj v inom programe a len vďaka tomu prichádzame na rôzne nezhody.
martina14
14.05.09,12:23
zaklad je si tie navaznosti dobre nastavit a spoznat logiku programu, ak mu uctovnik neveri, tak je to problem:)
KEJKA
14.05.09,12:26
ja som jednoznačne proti Heliosu, síce sa vyvíja, ale ťažkopádny hotline kazí dobré meno.
hslovakia
14.05.09,12:51
zaklad je si tie navaznosti dobre nastavit a spoznat logiku programu, ak mu uctovnik neveri, tak je to problem:)
JA nepoznám iné programy, ale mám za to, že ja ako užívateľka programu mám ten program na zjednodušenie práce a teda riešenie problémov programu by malo byť vyložene v rukách poskytovateľa. Neskutočne to zaťažuje, ak mám mimo práce, ktorá je aj tak dosť rôznorodá, zabíjať čas hľadaním problému a "otravovaním" tohto poskytovateľa. Práve jeho zložitosť spôsobuje, že často ani nevieme, či sme nedajbože nespravili nejakú chybu my, alebo či je to problém softweru... Fakt si niekedy pripadáme ako blbci... A to si myslím, že sme dosť dobrý napr. v exceloch a keby sme sa nevyznali, tak to už zabalíme asi dávno.
sonka1
30.08.10,09:20
PROSíM VáS, po predchádzajúcej "šéfke" tu zostal, podľa nej špičkový program HELIOS, .... teda nechcem nič hovoriť,.... ale kde sa tu dá vytlačiť daňové priznanie? takisto by som chcela hlavnú knihu, štýlom obrat MD, D, a zostatok, či už ročne, alebo po mesiacoch bez toho, aby mi tlačilo všetky zápisy, samozrejme všetky účty pod sebou, či už analytické, či syntetické, len nech to neni jeden na jednu stranu, aby sme nekrachli pre papier :)... a ešte uzávierka roka a prechod do ďalšieho???
ja som teda už videla všelijaké programy štýlu mercedes aj trabant, ale toto je podla mna šrot, nech sa nikto nehnevá, ved tu nevieme nič nájsť, všetko treba viac krát preklikať a odklikať a neviem čo, nič nevytlačí, saldokonto kontrolujeme námatkovo s tým, že vždy je nejaká chyba, všetko je správne zaúčtované, z 321, párovací znak sedí, všetko ok......ale v saldokonte mám stále ako neuhradené, tak odúčtujem, zaúčtujem zas, odúčtujem , zaúčtujem zas,... toto asi tak 5 krát a pak mi to konečne odpíše aj zo saldokonta... no katastofa .... viete mi prosím niekto poradiť s tými výstupmi prosím??? a prosila by som nejak po "debilovsky" lebo aj tá ich nápoveda stojí za nič....
ccokoladecka
14.11.10,12:57
ahoj Sonka, citam tu tvoj prispevok..... a mam take iste pocity. Po kolegovi mi "prischol" total nenastaveny Helios a cokolvek odtial chcem alebo potrebujem zmenit a opravit, rypem sa v tom hodiny.
mam tiez podobny problem s tym, ze ako sa robi uzavierka roka a prechod do dalsieho. Ak by si mala viac info, budem rada, ak sa on podelis. PRetoze absolutne netusim, ako sa prechadza do dalsieho roka + akosi budem musiet sama zadefinovat novy ciselny rad pre doklady. Ako sa vytvoria nove mzdove obdobia a dalsie s tym suvisiace cinnosti.

TAk ak mas nejake rady, tak mi prosim napis, budem rada :)
sonka1
15.11.10,09:56
ahoj čokoladečka... :)
tak už som to vyriešila a od nového roka prechádzame na omegu... juchúúú, tiež sa v tom budem rýpať dlhšie, ale aspon to danové urobí...
v heliose som zistila, že je strašne vela funkcií schovaných pod pravým tlačidlom myši, tak skús sa troška takto porýpať....
Ale čo sa týka nastavení, tak nula bodov a popravde už to nijak neriešim... saldokonto som si urobila do excelu, takže mám akú takú kontrolu,......a samozrejme aj dvojitú robotu
prechod do ďalšieho roka z 2009 do 2010 nemám doteraz, lebo už sme nezaplatili licenciu, tak nám pánko ani neporadí,.... inak ževraj posiela faktúru aj za telefonát !!!! vrchol!!!!, takže som si iba nahodila počiatočné stavy, aby mi sedeli účty.... daňové priznanie absolútne neurobí,to som zas volala bývalej konatelke, takže som rada, že terajšie vedenie súhlasilo zo zakúpením nového programu, ktorý je mimochodom asi tak 10X lacnejší a verím že prehladnejší.....

prajem veľa šťastia....
ccokoladecka
15.11.10,16:33
tak tisko zavidim...ja robim praveze jednu firmu v Pohode a druhu v Heliose, a tiez rozmyslam, ze nadhodim, aby sme robili vsetko v Pohode, lebo mam z toho hlavu v smutku.
robim s nim uz prakticky rok a stale mam pocit ze tomu sw nerozumiem.
A najuzasnejsie je ked volas na hotline hodinu na linke a aj tak sa niekedy nic nedozvies.

tak drzim paste, aby novy program bol lepsi a verim, ze bude, lebo mam pocit, ze vsetky ostatne musia byt lepsie ako tento :)
fantozzi30
03.02.11,13:10
Ahojte poradaci, ja robim v Heliose uz 2 roky a povazujem ho za dost slusny program. Uz som prisla do styku so vselicim, ale Helios Orange je celkom slusny soft.
Ak by ste chceli nieco poradit, kludne sa pytajte. Myslim ze uz ma v Heliose nic neprekvapi ;-)
katarina30127
25.06.22,06:23
Ahojte


Teraz pracujem v programe Helios a horší program som nevidela. Neprehľadný veľa preklikov a keď potrebujete pomoc zavoláte do Asseca a za všetko sa platí :1 hod 75 EUR. Mzdový modul niečo hrozné. Treba mať aj dokúpené moduly či je to účtovníctvo alebo mzdy a nie je to lacné. Podľa mňa neodporúčam.
misoft
25.06.22,08:23
mimotemy
Reaguješ s meškaním 11 rokov.
misoft
25.06.22,16:14
Dnes 09:23

teraz pracujem v programe Helios a ...



03.02.11 15:10

Ahojte poradaci, ja robim v Heliose uz 2 roky ... Myslim ze uz ma nic neprekvapi



mimotemy = Reaguješ s meškaním 11 rokov.



nerob paniku / mešká iBA 6 ! ! rokov :D
A ty - matematika je pre teba španielska dedina - a navyše - meníš mi nick.
2011 a 2022 - rozdiel 11 rokov.
kopretinka
25.06.22,16:18
A ty - matematika je pre teba španielska dedina - a navyše - meníš mi nick.
2011 a 2022 - rozdiel 11 rokov.
téma založená 19.08.08
:D to je 14 rokov,to asi zadávateľku už absolútne nezaujíma.
len sa čudujem,že je ten program furt na dve veci a že ho nevylepšili doteraz....