euphory
19.08.08,13:49
ahojte.
prosím o radu, po zapnutí PC mi začne načítavať windows, potom začne blbnúť monitor, no obrazovke sa mi zobrazujú čudné farebné kreácie, no a potom ani nestihne načitať windows a vypíše mi no signal a vypne uplne monitor.je to vírus alebo?
dík za radu
Fero11
19.08.08,11:56
kamosovy to tiez robilo (nepreinstalovaval si XP) po nainstalovani drivera pre grafiku to zacalo robit, bolo potrebne stahnut, myslim, ze starsi, ale niesom si na 100% isty
misoft
19.08.08,17:21
Podľa mňa - grafická karta ti povedala zbohom. Skús nejakú inú, či sa to bude opakovať, prípadne skús svoju u niekoho iného - mala by bežať aspoň v defaultnom nastavení (na inom stroji), pretože WinXP ju detekuje a ak nie je originál ovládač graf.karty, priradí default. Ak by na inom stroji bežala OK, tak je chybný driver (ovládač) GK.
Lubk0
19.08.08,19:38
Jo takze by som v prvom rade neodsudzoval hned grafiku, ze je v haji :)

Skus pustit system windows v SAFE MODE. Pustis ho jednoducho, zapni si PC a zmaginaj F8. Po urcitom case nabehne cierne obrazovka, s moznostami. SAFE MOD, SAFE MOD WITH NETWORKING, LAST KNOW GOOD CONFIGURATION, START WINDOWS NORMALY atd atd ...

Vyber najskor SAFE MOD - alebo nudzovy rezim. Pokial sa ty system zapne v nudzovom rezime, a vsetko bude fungovat (safe mod ma obmedzene moznosti) , tak skus windows restartovat a skus ci PC nenabehne. Pokial sa tak nestane, znova zmaginal F8, a skus variantu LAST KNOW GOOD CONFIGURATIOn, teda posledna znama dobra konfiguracia. System sa skusi obnovit zo dna, kedy este fungoval. Niekedy to ide, niekdey nie ...

Pokial ale nenabehne ani safe mod, tak je tam uz realna sanca na grafiku, mozno zdroj. Ale ten zdroj viacmenej vylucujem, ale sanca nanho tam je.

Pokial by sa ty to v safe mode zapalo, a last know good configuration by neisiel, tak tam musis preinstalova drive grafickej karty.

Ale to az potom :)

A moznost vyrusu viacmenej vylucujem. Vyrus skorej pracuje inak, urcite nie s farebnymi kreaciami :)
euphory
20.08.08,14:11
no skusala som to a nabehlo mi to v safe mode, ale stale nejak blbne monitor, ikony a vsetko je dost necitatelne..takze co s tym dalej?:)je to teda problem s tou grafickou?inak diky za rady, ja som totalny blb do compov a este k tomu aj blondinka:)
Stevo5
20.08.08,15:04
Neviem ako dlho je PC v používaní, ale mohla by si ešte skontrolovať či sa ti grafická karta neprehrieva. Ak otvoríš skrinku, minimálne uvidíš či sa točí ventilátor na grafike. Tiež niekedy pomôže len ju vysunúť a znova zasunúť naspäť do slotu.

Ak to nepomôže, môžeš dať graf. kartu na vyskúšanie do iného PC, ak nemáš takú možnosť, tak ju daj na vyskúšanie do servisu. Nie je to drahé a budeš mať istotu, ak ti povedia že karta je v poriadku, že chyba bude niekde u teba v PC.
Lubk0
20.08.08,16:26
No pozor :)

Este nikto z nas nevie, ci ma graficku kartu zabudovanu na doske alebo ju ma normal do slotu.

Teraz by bolo super, keby si nam poradila, aku grafiku mas. Poradis mi najlepsie tak, ze kliknes pravym na plochu, vyberes vlastnosti. Otvori sa ty okno, a hore sa preklyknes na "nastavenie"

Tam budes mat nakresleny monitor a pod nim bude nazov MONITOR, a pod nim nazov grafickej karty.

Tak to skus opisat, a dat sem, podla toho pozreme co dalej ...