manager666
19.08.08,14:01
Zdravim vas.
3krat som poslal svoj notebook MSI do servisu...teraz mi prisiel a je na nom chyba zasa,t.j. 4-stvrta. A technik z podpory tej firmy,co som od nich ten notebook kupil na splatky mi napisal davnejsie, ze po 3-ch rovnakych chybach alebo po 4-coh roznych chybach mam narok na novy notebook.
Volal som do tej firmy a tam mi povedali,ale ze ten notebook ma teraz uz len polovicnu hodnotu,cize asi by som mal narok len na taky notebook s polovicnou cenou(27 000 / 2 = 13,5)...Co je podla mna smiesne.
Nemam narok na novy notebook v tej istej cenovej kategorii,ako som ho kupil pred necelym rokom ?
P.s ta firma ho ma este stale na stranke a da sa objednat na objednavku...
Vdaka za kazdy postreh...
Zoltán Kovács
19.08.08,12:06
Zdravim vas.
3krat som poslal svoj notebook MSI do servisu...teraz mi prisiel a je na nom chyba zasa,t.j. 4-stvrta. A technik z podpory tej firmy,co som od nich ten notebook kupil na splatky mi napisal davnejsie, ze po 3-ch rovnakych chybach alebo po 4-coh roznych chybach mam narok na novy notebook.
Volal som do tej firmy a tam mi povedali,ale ze ten notebook ma teraz uz len polovicnu hodnotu,cize asi by som mal narok len na taky notebook s polovicnou cenou(27 000 / 2 = 13,5)...Co je podla mna smiesne.
Nemam narok na novy notebook v tej istej cenovej kategorii,ako som ho kupil pred necelym rokom ?
P.s ta firma ho ma este stale na stranke a da sa objednat na objednavku...
Vdaka za kazdy postreh...

Po vyskytnutí rovnakej chyby 3x po sebe máš nárok na vrátenie ceny tovaru v plnej výške. Nenechaj sa odbyť tvrdením čo uviedli. Nie sú v práve.
Fero11
19.08.08,12:08
Ved nech ti poslu ten isty typ, ale novy
Martin Mocko
19.08.08,12:15
Pozri sem:

http://www.pravaspotrebitela.sk

A hlavne sa nedaj odradiť. Na našom krásnom Slovensku niečo reklamovať je zložitejšie ako zvoliť za prezidentku ženu v Pakistane...
Mám bohaté skúsenosti s reklamáciami a musím uznať, že zatiaľ zo všetkých reklamácii prebehli kladne asi 2. Toto je asi vec, kde musíme my zákazníci ešte predávajúcich naučiť. Možno by sa niektorá firma mala ísť pozrieť niečo poučiť i do zahraničia...ako sa reklamujú nezhodné výrobky tam.
Pidgey
19.08.08,12:32
No, s vratenim penazi je to komplikovanejsie.Pokial ti predavajuci odmietne dat peniaze s tym ze ti ponukne minimalne rovnaky model, resp lepsi, a ty odmietnes, mozes sa ist akurat tak sudit, co je hodne na dlho a vysledok neisty pre obe strany (cca doslova mi to povedali takto na SOIke). Je lepsie zobrat novy notebook, s o nieco lepsou vybavou, je novy a mas znova 2 roky zaruku.prip sa s nimi inak dohodnut (napr ja som pred cca pol rokom reklamoval 19" monitor s TV tunerom. Ked som ho kupoval stal 26,5 tisic, teraz sa taky (v sucasnosti najslabsie s takymi paramatrami) predaval za cca 9500,-. Chcel som samozrejme naspat peniaze, lebo model co mi davali bol sice 19" ale v obchode ho mali po 11000, cize keby mi dali naspat peniaze, mohol som si ho kupit sam a este polka by mi ostala.Nakoniec sme vyhandlovai ze mi dali este o nieco lepsi model (oproti povodnemu som tam mal snad vsetko navyse, co poskytuje bezny TV od vstupov a dalsieho menu, PIP TXT a pod o com moj stary monitor ani nechyroval....). takze som cca spokojny, lebo mam novy model, lepsi a dalsie 2 roky zaruku...., a to sa mi za tych 26,5 tis oplati aj tak aj tak.
S tym vratenim penazi , nech si kazdy vyklada zakon ako chce, moze byt naozaj problem.
manager666
19.08.08,13:01
Vratenie penazi sa podla mna neda,kedze to mam na splatky.
Ale mohol by som zaidat iny model v tej cene 27 000 ?
Alebo mi mozu dat len ten isty model co mam ja, ale uplne novy...pretoze teraz by som mal omnoho lepsi notebook za tu cenu...
Fero11
19.08.08,13:09
Osobne si myslim, ze v tejto cene ziadat notebook nemozes, ale nejak sa dohodni s prdavacom na kompromise.....
Vtedy si dal zan 27000 dnes stoji 13500, tak nech ti da nejaky v hodnote 20000
Pidgey
19.08.08,13:11
Pravdepodobne ti daju rovnaky model ako mas, ak taky budu mat, o com dost pochybujem, ked vidim ako sa notebooky menia.No, 27 tis ziadat mozes, resp model v tej cene,ale ti ho nedaju.Myslim ze je to tak ze by sa odvolavali ako keby si chcel za 27 tis model, ktory v case ked si povodne kupoval notebook, stal napr 50tis...Moj nazor je, sa skusit s nimi dohodnut na vymene za o nieco lepsi model.V konecnom dosledku budes stale lepsie na tom ,ako keby si mal stale povodny notebook-budes ho mat novsi, lepsi a s novou zarukou. (Samozrejme, keby dali peniaze bolo by to najlepsie, ale ako tu uz bolo spomenute, je tam velmi mala pravdepodobnost....)

add (Fero11)Kompromis: no keby mu dali taky kompromis-za 20 000 bolo by to uplne super,ale po mojich skusenostiach to vidim tak na 15-16 tisic max....zial
manager666
19.08.08,13:27
takze...iny znacka s rovnakymi parametrami ako mam ja stoji 23 000sk,cize na ziaden kompromis okrem tejto ceny nepristupim...
ale pozrite sem:
vvv.shark.sk/default.aspx?content=TVRDETAIL&nparams=kod_id;11540
(namiesto vvv dajte www a vymazte medzeru na konci medzi cislom 4 a 0)
toto je ten notebook,co mam a ta firma co som ho od nich kupil...
teraz nemam narok na iny notebook za 27 000sk teda ?
JTOMA
19.08.08,14:22
Pravda je vždy niekde uprostred. Ceny výpočtovej techniky sa naozaj rýchlo menia, ale pokiaľ dotyčný servis prehlásil, že notebook je neopraviteľný tak sa dajú len nasledujúce veci:
1. Zrušiť kúpnu zmluvu a vrátiť sa k pôvodnému stavu, tj. Ty vrátiš notebook a predávajúci Ti vráti peniaze. Samozrejme toto je teória, pretože žiaden veľkoobchod, ktorý drží záruku predajcovi na to z pochopiteľných príčin nepristúpi.
2. Dohodnúť sa na výmene notebooka, čo je najlepší variant pre každého. Pravidlo je, že za rovnaký model, ak je k dispozícii, čo po cca dvoch rokoch spravidla nie je.
Riešenie je model s rovnakými alebo možno lepšími parametrami.
Nemožn opomenúť ani fakt, notebook si užíval skoro dva roky-amortizácia.
Osobne si myslím, že pokiaľ išlo o nový notebook a je neopraviteľný na výmene sa iste dohodnete, nakoniec predávajúceho to nestojí celkom nič, okrem roboty, pretože jemu drží záruku veľkobchod.
Cez vrátenie peňazí, vzhľadom na pohy cien cesta iste nevedie, a prípadný súdny spor sa môže ťahať tak dlho, že notebook už ani nebudeš potrebovať.
manager666
19.08.08,14:54
Nemožn opomenúť ani fakt, notebook si užíval skoro dva roky-amortizácia.
Osobne si myslím, že pokiaľ išlo o nový notebook a je neopraviteľný na výmene sa iste dohodnete, nakoniec predávajúceho to nestojí celkom nič, okrem roboty, pretože jemu drží záruku veľkobchod.
Cez vrátenie peňazí, vzhľadom na pohy cien cesta iste nevedie, a prípadný súdny spor sa môže ťahať tak dlho, že notebook už ani nebudeš potrebovať.
Ja som notebook neuzival skoro 2roky...ale presne 10mesiacov,z coho 3krat po skoro 30dni bol prec...t.j. iba 7mesiacov...takze tak...
no uvidim...zajtra zavolam a dohodneme sa...len mne ide o to,aby to bol ten isty notebook, a ak nie,tak minimalne rovnako vykonny...a + numericka,ktoru ma terajsi...a tu numericku maju len najnovsie Asusy(28 000sk a viac) a MSI-cka ako tak pozeram...a MSI by som uz asi nechcel...uvidime...
vdaka za odpovede
Lubk0
19.08.08,17:10
Takze este pred rokom som v PC firme pracoval.

Peniaze ty nevratia, kvoli velkoskladom ... Pretoze velkosklad ma k firme (nie ku konecnemu spotrebitelovi) ine prava a povinnosti. Velkosklad totiz peniaze dat nemusi, ale moze dat rovnaky model (po 3 krat v oprave) novy, alebo iny tip s rovnakymi alebo lepsimi parametrami.

Preto ty peniaze nevratia, a ako je pisane, sudy su nekonecne, a navyse ked je podnikatel sikovny, este ho moze aj vyhrat, bacha na to.

Co sa tyka toho, ze ti chcu dat lacnejsie notebook, to sa nediv prosimta. Stale si obstala velmi dobre. Za rocny notebook dostanes novy, s plnou zarukou. Bude v nom nova bateria, ktorej napriklad repas stoji cez 4 000Sk. Takze na tom zarobis. Numericka klavesnica sa da kupit externa od par sto korun, a bezdrotova aj s displayom stoji od 800Sk, takze vyhovarat sa na klavesnicu je zbytocne.

Pokial budes mila, urcite sa dohodnes ze ty ju pribalia zdarma k tomu ...

Ale ak ty nestacia rady, zakon znie, ze ty musia dat bud novy rovnaky model, alebo s rovnakymi ci lepsimi parametrami.

Ako parameter ze berie : Mother Board, CPU, RAM, HDD, Mechanika, display, bateria.

Pokial tieto parametre budu vyhovovat, a budu rovnake alebo lepsie, ty s tym bohuzial nic nenarobis, pretoze to nie je dolezity fakt.

To by vedel totiz robit kazdy. Dakedy sa davali do notebook INFRA porty. Dnes je to uz zastarale, a do ntb sa to nedava. Keby sa mi pokazil, a vyzadoval by som infra , tak ma tiez poslu do prdele. Pokial by to tak nebolo, tak to by sa nam zilo ...

Musim povedat, ze toto mi na slovakoch vadi. Preco tolko protestujes, ked budes mat novy notebook s rovnakymi parametrami ? Co ty na tom tak vadi ? Nemas jednak na to pravo, a po druhe z nich chces vyzmikat co najviac penazi.

Pokial to beres zo SHARK Computers, tak potom ty aj tak neustupia. Totizto oni maju priame prepojenie na AGEM. Zakladal ich ten isty majitel, s tym ze je to napisane myslim na niekoho ineho, ale rizuje na tom majitel velkoskladu. S nimi sa nedohadas, a bud rada ze pristupuju na tu vymenu.

A posledna vec. Mohla si mat ntb aj 6 krat v servise, pokial sa tam nevyskytne 3krat rovnaka vada, nemas narok ...
manager666
19.08.08,17:46
Noo...vdaka za odpoved...
Takze...nie je pravda,ze pokial sa nevyskytne rovnaka chyba 3krat,ze nemam narok na novy. Sam technik mi to od nich potvrdil,ze 3rovnake alebo 4rozne chyby a mam narok na novy.
No zajtra tam voalm,tak sa uvidi, co dostanem...Vyhliadol som si podobny notebook MSI v cene 20 000sk,tak dufam,ze mi vyhoveju...
palčo
19.08.08,18:37
Ja mám uložené čísla telefónov na slovenskú obchodnú inšpekciu a v prípade potreby určite nebudem váhať s ich použitím. Už mi raz poradili. Môžem povedať, že sú tam skutočne ochotní ľudia. Toto je práve dôvod na ich použite. A predávajúci asi nebude nadšený, ak by si im mal povedať názov a adresu predajne.
Lubk0
19.08.08,19:28
Nechcem ta sklamat, ale v SHARKU robia "magori". Su to ludia, ktory maju plat 10 000Sk v cistom + provizie. Vetsina z nich, nevie o tom co predava nic, duplom ako postupovat v pripade reklamacii.

To ze ti PAN povedal, ze po 4 chybnych vadach ty notebook vymenia, i ked su to neni 3 rovnake, je vymysel. Moze to tak spravit, ale keby chcel, nemusi, lebo na to narok nemas.

Pred tym, ako sa zacnes stazovat, alebo podobne, tak si precitaj VSEOBECNY REKLAMACNY PORIADOK Firmy. Kazda ho musi mat zverejneny na internete (Pokial ma e-shop, co shark computers ma + musi ho mat na predajni)

Takze skusim ty odcitovat pravidla kedy mas pravo na vymenu, su popisane v bode 6 ich reklamacneho poriadku. Tym ze si tam nieco kupis, akceptujes ich reklamacny poriadok.

V bode 6.3 je napisane na konci, ze od zmluvy mozes odstupit. To vsak podla sharku znamena, ze od zmluvy ktora bola uzavreta na nadstandardny servis, alebo plateny servis, tj nehmotnu vec ...

Takze a toto su jedine tri podmienky, kde sa hovori o tom, kedy mas pri opakovanych reklamaciach pravo na vymenu, alebo odstupenie od zmluvy.

Takze bud mas 3 krat rovnaku, alebo mas naraz 3 chyby, a su vsetky vazne. Tj naraz prestane ist MB, CPU a HDD. Napriklad... Ale to je tazko dokazatelna vec...

Nikde sa tam ale nic o 4 veciach nepise... Takze to co ty povedal predajca, je nezmysel, ktory nema nic spolocne s ich vnutornym reklamacnym poriadkom, ktory je pre zakaznika zavezny.

Pokial si si tam nieco kupila, tak si suhlasila s tymto poriadkom. Pokial si si ho neprecitala, je to bohuzial tvoja chyba. Obchodna inspekcia s tym nic nespravi, lebo konaju podla reklamacneho poriadku spravne. V sharku sa s tym moc nemusis ohanat, nakolko ide o taky mensi "monopol" v predaji PC. Vlastny ho clovek, co ma asi jeden s najuspesnejsich velkoskladov, napriklad z neho bere vyhradne tovar T-Com :)

Takze vyhrazky o obchodnej inspekcii skor postrasia malich sukromnikov s malimi predajnami. Takychto ludi len tazko, a urcite nie jeho zamestnancov s 10 tisicovimi platmi, ktory maju firmu na HAKU.

Pokial ano, tak gratulujem ze si nasiel alebo nasla toho spravneho cloveka, ktora spravil nieco nad ramec svojich povinnosti, a mala by si mu doniest za ochotu aspom nejaku flasku :)

Tot moj nazor a spominane odstavce ich reklamacneho poriadku.

6.3 Ak sa po prijatí reklamácie zistí, že vec má vadu, ktorá je neodstrániteľná a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť.

6.4 Tie isté práva ako sú uvedené v bode 6.3 prislúchajú kupujúcemu ak ide síce o odstrániteľnú vadu, ale kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa tej istej vady ani po tretej oprave vec riadne užívať.

6.5 Tie isté práva ako sú uvedené v bode 6.3 prislúchajú kupujúcemu v prípade, že má vec súčasne najmenej tri rôzne odstrániteľné vady, pričom každá z nich bráni v riadnom užívaní.
Lubk0
19.08.08,19:32
A este podotknem, ze tie zvyraznene pismena su zvyraznene od nich, ja som ich nezvyraznoval :)

Takze to maju este tucnym pismom.

V buducnosti odporucam obist shark computers milovim krokom. Co sa tyka reklamacii, su najhorsi. Treba hladat mensich sukromnikov. Viac si vazia zakaznikov, a su viac ochotny. A navyse, oni sa daju s inspekciou postrasit, takycho zbohatlikov, uz moc nenastrasis.