babulkaa
19.08.08,14:31
dobrý deň,
chcela by som sa opýtať poraďakov na Váš názor, prípadne nájsť niaké riešenie .Máme pred rozvodom, žiadosť je už podaná.S manželom(zatiaľ) a naším maloletým synom bývame v manželovom byte asi 8 rokov .Manžel je jeho výlučným vlastníkom.Dostal ho darom od svojich rodičov počas nášho manželstva(asi pred 4 rokmi).V dôsledku neustálych hádok a manželovej nevery sa ideme rozvádzať.Manžel ma aj so synom neustále vyhadzuje z bytu,zakazuje nám prístup do niektorých izieb, ktoré si zamyká.Hovorí, že sa máme odsťahovať.týmto nás chcel vyštvať z bytu. Problém je, že my so synom nemáme kam ísť.Manžel mi na syna ničím neprispieva(podala som aj na súd žiadosť o určenie výživného), ani sa oňho nestará.Bola som sa pýtať v jednom centre pre ženy , či nás môže z bytu vyhodiť.Tam mi povedali, že nie a pravdepodobne nám bude musieť so synom nájsť náhradné ubytovanie.Asi sa informoval o tom aj manžel.Pravdepodobne po tom ,ako sa to dozvedel, v snahe sa tomuto vyhnúť, chce byt predať.Chcem sa opýtať, či v tomto prípade(ak byt predá) nám nebude povinný nájsť náhr.ubytovanie, vyhne sa tejto povinnosti(predpokladám , že už budeme v tom čase rozvedení)?Môže nás len tak vyhodiť?Nemá náš syn na nič nárok?Ďakujem