michalesco
19.08.08,22:31
Zdravím všetkých,

mal by som jednu otázku - zodpovedajúcu odpoveď sa mi na Porade ešte nepodarilo nájsť.

Ako nová SRO nie sme ešte registrovaní platcovia DPH. O pár dní budeme vystavovať prvú faktúru za poskytnuté služby. S odberateľom sme sa dohodli na cene bez DPH. Ja som sa však zrejme predčasne tešil na to, že konečná suma, ktorá prijde na účet, bude táto suma navýšená o 19%. Chcem sa preto utvrdiť, či toto moje tušenie je správne alebo nie..

Aby si niekto nemyslel, že už primitívnejšia otázka sa položiť nedá, opýtam sa aj ďalšiu: Je možné na tvorbu faktúry (ako dokladu) využiť nejaký software (Word, Excel, špecializovaný soft..) alebo som odkázaný na fialové tlačivo zo Ševt?

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Michal
ZuzanaP
20.08.08,03:47
Tvar faktúry nie je predpísaný, sú predpísané náležitosti. Ak ešte nie ste platcami DPH, tak ani faktúra nebude vystavená a následne uhradená s DPH. Pre vás pôjde celá suma faktúry na výnosový účet.
rickman
20.08.08,09:28
Krajsie polozenu otazku som tu uz dlho necital :).

Obzvlast sa mi paci tato cast :---:

Aby si niekto nemyslel, že už primitívnejšia otázka sa položiť nedá, opýtam sa aj ďalšiu: ...
Braňo
20.08.08,09:44
Vzory faktúr v exceli nájdeš aj v sekcii download.
Marína
20.08.08,09:54
Tu(klikni) http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=758 nájdeš najnovší vzor faktúry aj s duálnym zobrazením od PaloPa.
abasys
22.04.09,17:19
Najjednoduhsie je stiahnut si soft zadarmo, napr. Oberon.
Fakturujete od zaciatku v programe a ked presiahnete rozsah free verzie dokupite si licenciu - aku potrebujete.