liveman1
19.08.08,23:32
Vedel by niekto nastaviť na pokladni PS 2000 duálne zobrazenie? Dá sa to spraviť pomerne rýchlo a jednoducho, videl som aj bloček. Ďakujem za súrnu a vecnú odpoveď.
MarcelkaT
20.08.08,06:19
Obráť sa na certifikované servisné stredisko.
liveman1
20.08.08,08:29
Úžasne "múdra" odpoveď, no keby si to nenapísala, tak to ani neviem.
Zita5
20.08.08,08:41
Úžasne "múdra" odpoveď, no keby si to nenapísala, tak to ani neviem.


Ja osobne si myslím , že aj to je jedna možností .
Poraďáčka odpovedala v dobrej viere a s dobrým úmyslom pomôcť , neviem prečo takýmto spôsobom komentujete jej odpoveď .
MarcelkaT
20.08.08,10:35
Úžasne "múdra" odpoveď, no keby si to nenapísala, tak to ani neviem.
:):):)Ak si to vedel, načo sa potom pýtaš,prečo si čakal až doteraz?
liveman1
22.08.08,08:30
Lebo hľadám inú možnosť, ktorá existuje, lebo niektorí to tak riešili.
mojto
22.08.08,09:18
A čo takto prečítať príručku (návod) k pokladni? bývajú tam občas čudesné nápady.
JTOMA
22.08.08,10:50
Ak to niekto "riešil" bez certifikovaného servisného strediska je to riešenie krátkodobé, presne do prvej kontroly zo strany DÚ alebo obchodnej inšpekcie. ERP totiž okrem výmeny SW musia mať aj certifikát štátnej skúšobne vydaný po januári 2008 a to tzv."riešitelia" určite nedávajú. Toto fórum je zväčša okrem odborných rád aj o slušnosti a preto je iluzórne čakať na ňom rady, ktoré nie sú v súlade so zákonom.
Osobne Ti radím, aj keď si to nezaslúžiš, pozrieť na stránku EVPU ak tam PS 2000 je, tak sa to v súlade so zákonom dá, ak nie tak to ani netreba skúšať. Nedopadne to dobre.
liveman1
22.08.08,20:39
Takže aby sme boli presní, kde v ktorom zákone je uvedené, že musí byť certifikovaná pokladňa na EURO? Poprosím presný zákon alebo vyhlášku s uvedením čísla paragrafu. Ako sme mnohí, nielen ja, študovali generálny zákon o zavedení eura a k tomu nejaké tie vyhlášky, tak sme sa nikde o tom nedočítali. A na daňovom úrade mi pracovníčka tiež potvrdila, že ak mám pokladňu, ktorá má platný certifikát, môžem ju používať naďalej. Mediálny humbuk okolo nových certifikátov je dielo jediného slovenského výrobcu pokladní.
Čo sa týka užívateľskej príručky k PS 2000, nie je to tam priamo uvedené, ale viem, že sa to dá veľmi jednoducho naprogramovať tak, aby to duálne zobrazovalo. Už to mnohí majú spravené. Žiadny čip ani softvér sa nevymieňa.
MarcelkaT
25.08.08,15:23
S odpustením, nie len, že si najmúdrejší ale nedáš si ani poradiť. Pozrela som si zoznam pokladníc na www.evpu.sk/new/page.php?id=439 a PS 2000 tam jednoducho nie je.Tak,že nepomôžu ani všetky servisné strediská na Slovensku. Zo zoznamu si prečítaš aj všetkých výrobcov pokladníc na Slovensku. Spokojne používaj necertifikovanú pokladnicu aj ďalej. Najbližšia kontrola Ťa poučí o Tvojom fatálnom omyle a napíše Ti do protokolu i presné paragrafy spolu so sumou školného.
liveman1
25.08.08,18:18
Marcelka nemudruj. Ak nevieš v ktorom zákone alebo ktorej vyhláške a v ktorom paragrafe je to napísané, tak radšej nepíš nič. Sú to iba kecy "1 baba povedala......."
A okrem toho pracovníčka na daňovom úrade mi povedala, že môžem používať pokladňu naďalej, ak dokáže duálne zobrazovať.
JTOMA
26.08.08,13:57
Mám pocit, že Ty nechceš radu, ale hľadáš spôsob ako sa hádať. Marcelka Ti poslala link na stránku Slovenskej certifikačnej autority a všetko nasvedčuje tomu, že ona to na rozdiel od Teba vie. Nestačí Ti to ? Máš tam zoznam ERP, zákony a všetko čo treba. Ak Ti niekto z DÚ povedal toto čo píšeš tak to "viete" úplne rovnako.
Zaoberať sa s Tebou je strata času.
liveman1
26.08.08,19:58
Nie, nestačí zoznam certifikovaných pokladníc, lebo v žiadnom zákone to nie je uvedené, že musí byť špeciál eurocertifikát. Vedia to veľmi dobre aj na daňových úradoch, preto "odložili" kontrolu certifikátov až po 1.1.2009. Spoliehajú sa na to, že dovtedy vydajú nejakú vyhlášku, ktorá to upravuje. Taká je pravda.
m.javor
25.09.08,10:32
Keďže som servisným technikom tak by ma zaujímalo ako dopadla táto diskusia, dosť som sa na tom bavil ?!?
liveman1
25.09.08,18:28
Ako by mala dopadnúť diskusia? Ak vidíš, nepokračuje. Ty m.javor máš nejaký názor na vec? Tak von s ním.
Danielle369
11.12.08,11:56
Aj po novom roku treba volať servisného technika na pokladnicu ? Lebo v manuáli je presný postup ako prestaviť zo slov.korún na euro...Ak to je treba ,ako to všetko stihnú ser.technici každému prerobiť?
Dakujem.
Danielle369
12.12.08,05:56
NEPORADí MI NIKTO?
milagros208
12.12.08,06:25
Neviete mi niekto poradiť, aké kritériá musí spĺňať registračná pokladňa od 01.01.2009 a aj po zmenách po 01.03.2009? Ak sa dá tak v skratke, príp. odporučiť nejakú stránku, kde by som tieto kritériá našla. Ide o nákup novej registračnej pokladne, a chcela by som sa vyhnúť tomu, že nebude spľňať požiadavky aj po platnosti zákona o registračných pokladniciach po 01.03.2009.
Je na trhu už nejaká konkrétna, ktorá toto všetko spľňa alebo bude potom treba investovať ešte nejaké peniažky navyše? Ďakujem.
m.javor
14.01.09,19:12
Stav k 13.1.2008 zatiaľ nie je ešte žiadna pokladnica certifikovaná pre nový fiškálny zákon o ERP. Je predpoklad že každú novú predávanu pokladnicu s platným certifikátom bude možne upraviť na fiškálny zákon, horšie to však bude s tým že už nie "hocijaký" servisák bude mocť robiť hocijakú pokladnicu ale len certifikované servisné strediska z registráciou na daňovom úrade. Na takúto úpravu mate čas skoro dva roky a od marca sa budú predávať už len takéto pokladnice. Treba si vybrať pokladnicu u ktorej je predpoklad plnej servisnej podpory ( a nie niečo z Metra čo servisuje jedna firma v Blave).