katkaeli
20.08.08,09:14
ahojte all.
Potrebovala by som poradiť.
Mám nákladnú dopravu a jedného zamestnanca- vodiča na dohodu. V tlačive dohoda o vykonaní práce je všetko udávané v hodinách.Nemohla by som ho vyplácať za odjazdené kilometre?
Manual
20.08.08,07:25
ahojte all.
Potrebovala by som poradiť.
Mám nákladnú dopravu a jedného zamestnanca- vodiča na dohodu. V tlačive dohoda o vykonaní práce je všetko udávané v hodinách.Nemohla by som ho vyplácať za odjazdené kilometre?
Tak dohoda o vykonaní práce moc dobré riešenie nie je. Tam by nemala byť vykonávaná pravidelne sa opakujúca činnosť a činnosť vodiča je taká.
Lepšie riešenie je Dohoda o pracovnej činnosti. Pozor ale na počet odpracovaných hodín.
Cenu za vykonanú práci si stanovíš dohodou, je viac spôsobov ako a jeden z nich je aj ten ktorý uvádzaš.
katkaeli
20.08.08,07:26
Ešte by som chcela k tejto téme niečo dodať.
Keď vodiča budem platiť hodinovou mzdou a je mimo - napr. v BA a západné Slovensko,prespáva v aute ako sa to počíta?Koľko odpracovaných hodín?Denne môže jazdiť len 9 hodín a potom musí stáť.Mohla by som mu platiť za každý deň čo pracuje 8 resp. 9 hodín?
azuz
20.08.08,07:54
Na dohodu o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činosť v rozsahu max. 10 hod. týždenne.
katkaeli
20.08.08,11:13
ďakujem