M1A
20.08.08,10:42
Dobrý deň,

rada by som sa s Vami poradila, či môj zamestnávateľ postupoval "správne". Pôsobim vo verejnom sektore a nárok na lístok mám v hodnote 90,-Sk na jeden pracovný deň.

Absolvovali sme z prace "povinne" služobnú cestu. Za túto služobnú cestu nám strhli 1 stravovací lístok (gastrolístok).
Teraz sme vo výučtovaní za služobnú cestu od zamestnávateľa dostali za tú služobnú cestu vyplatených 6,-Sk.
Postupoval zamestnávateľ správne, ak sme o 1 lístok dostali menej a strhol nám 90,-Sk z výplaty služobnej cesty??

Ďakujem za rady a informácie
Martin Mocko
20.08.08,08:45
Koľko hodín trvala pracovná cesta?
VERONIKA6
20.08.08,08:48
Dobrý deň,

rada by som sa s Vami poradila, či môj zamestnávateľ postupoval "správne". Pôsobim vo verejnom sektore a nárok na lístok mám v hodnote 90,-Sk na jeden pracovný deň.

Absolvovali sme z prace "povinne" služobnú cestu. Za túto služobnú cestu nám strhli 1 stravovací lístok (gastrolístok).
Teraz sme vo výučtovaní za služobnú cestu od zamestnávateľa dostali za tú služobnú cestu vyplatených 6,-Sk.
Postupoval zamestnávateľ správne, ak sme o 1 lístok dostali menej a strhol nám 90,-Sk z výplaty služobnej cesty??

Ďakujem za rady a informácie
Za služobnú cestu patria diety vo výške od 5-12 hod. 98,-
od 12-18 hod. 149,-
nad 18 hod. 230,-
M1A
20.08.08,08:49
Ahoj machinak

- služobná cesta bola v dĺžke pracovnej doby, no trvala aj dlhšie (odchádzalo sa odtiaľ jednotlivo a rôzne - ale každý jeden sme tam boli najmenej 8 hodín).
M1A
20.08.08,08:53
Služobná cesta trvala v dĺžke pracovnej doby (odchádzalo sa odtiaľ jednotlivo a každý zvlášť), ale každý tam bol v trvaní najmenej 8 hodín
Martin Mocko
20.08.08,08:56
Služobná cesta trvala v dĺžke pracovnej doby (odchádzalo sa odtiaľ jednotlivo a každý zvlášť), ale každý tam bol v trvaní najmenej 8 hodín

Takže ako píše Veronika...strhnúť gastrolístok bolo v poriadku. Ale mali byť vyplatené diéty za služobnú cestu vo výšek 98SKK.
M1A
20.08.08,09:03
to čo píšeš machinak - tvrdi aj kolegyňa.
Vraj nam to takto strhavaju v podstate 2x.
Prv sme aspoň písali na cestovný príkaz - že si neuplatňujeme diéty a vtedy sme gastrolístok dostávali.
Ale už to organizácia jednoducho zrušila a automaticky nám gastrolístky za služobné cesty strhávajú a inšie (okrem preplatenia cestovného ak nemáme možnosť využiť služovné auto) nám nič nevyplácajú, nanajvýš týchto 6,-Sk, ako nám bolo vyplatené za poslednú služobnú cestu-ale to je predsa len rozdiel v hodnote gastrolístka ktorý nám strhávajú
VERONIKA6
20.08.08,09:05
to čo píšeš machinak - tvrdi aj kolegyňa.
Vraj nam to takto strhavaju v podstate 2x.
Prv sme aspoň písali na cestovný príkaz - že si neuplatňujeme diéty a vtedy sme gastrolístok dostávali.
Ale už to organizácia jednoducho zrušila a automaticky nám gastrolístky za služobné cesty strhávajú a inšie (okrem preplatenia cestovného ak nemáme možnosť využiť služovné auto) nám nič nevyplácajú, nanajvýš týchto 6,-Sk, ako nám bolo vyplatené za poslednú služobnú cestu-ale to je predsa len rozdiel v hodnote gastrolístka ktorý nám strhávajú
Neviem na základe čoho Vám vyplácajú 6,- Sk sa služobnú cestu? Diety za službnú cestu patria tak ako som napísala v predchádzajúcom príspevku. Je to zo zákona.
M1A
20.08.08,09:07
ahoj veronika6

-keď som sa pýtala,za čo je tých 6,-Sk, bolo mi povedané že to je rozdiel v hodnote gastrolístka :-/
VERONIKA6
20.08.08,09:10
ahoj veronika6

-keď som sa pýtala,za čo je tých 6,-Sk, bolo mi povedané že to je rozdiel v hodnote gastrolístka :-/
Aký rozdiel v hodnote gastrolítka, keď Ti gastrolístok nedali?
Gabi03
20.08.08,09:12
ahoj veronika6

-keď som sa pýtala,za čo je tých 6,-Sk, bolo mi povedané že to je rozdiel v hodnote gastrolístka :-/

:D Tak rozdiel by mal byť 8,- Sk!
Ale v každom prípade nepostupujú správne.
1. Máte dostať diéty v hodnote 98 Sk (ak cesta trvala do 12 hod.).
2. Ak teda nedostanete diéty, máte dostať gastrolístok v hodnote 90 Sk (strhnúť max. 44,10 Sk mínus SF).
3. Ak dostávate nejakých 6 Sk, aj to mimo zúčtovania cestovného, malo by to podliehať dani. A chápem situáciu tak, že aj samotný 90 korunový gastrolístok.
M1A
20.08.08,09:15
veronika6 - však práve to je to čo nechápem?!?
Lebo strhli gastrolístok a miesto vyplatenia diét vo výške 98,-Sk sme všetcia dostali 6,-Sk a len takto mi to bolo vysvetlené, ako som už uviedla.

Bola som na inej služobnej ceste tiež v trvaní nad 8hodín a strhli mi gastrolístok (lebo obed mi tam ako hosťovi poskytli) a jediné čo som dostala od zamestnávateľa vyplatené-boli cestovné lístky (tam a späť) čo som k splneniu služobnej cesty musela absolvovať
Martin Mocko
20.08.08,09:15
Skusime v tom este najst nejake (ne)logicke riesenie... Kolko ti zamestnavatel strhava za gastrolistok? Nebola nahodou poskytnuta strava na sluzobke?
M1A
20.08.08,09:18
machinak - zamestnávateľ zamestnancom strháva 30,-Sk a 60,-Sk platí on, čiže zamestnávateľ.
A na služobke bola poskytnutá strava
Martin Mocko
20.08.08,09:24
machinak - zamestnávateľ zamestnancom strháva 30,-Sk a 60,-Sk platí on, čiže zamestnávateľ.
A na služobke bola poskytnutá strava

Ak ti poskytne zamestnavatel stravu(bezplatne) na sluzobke, tak nemas narok na gastrolistok ale na kratene diety.

A teraz tych 6 SKK...
Tvoje diety su 98SKK
Ak bol poskytnuty obed, tak ti zamestnavatel zrani 40% z 230SKK (co su diety celodenne) = 92SKK
Takze zamestnavatel ti doplati 98-92=6SKK
M1A
20.08.08,09:30
tých vyplatených 6,-Sk nechápeme ani my v kolektíve.

PS: písal si,že ak poskytne zamestnávateľ stravu (bezplatne) na služobke, tak nemám nárok ani na gastrolístok ani na diéty.
Bola som však na služobke kde som bola hosťom a ktorá organizácia s našou organizáciou nemá nič spoločné. Len na pozvánke pre hosťa bol napísaný program celodenného podujatia a bola tam rozpísaná aj obedňajšia prestávka s poskytnutím obeda z ich strany.
Aj vtedy - ak mi to neposkytuje zamestnávateľ ale niekto iný čo s našou organizáciou nemá nič spoločné, nemám nárok na gastrolístok a ani na diéty??
Martin Mocko
20.08.08,09:35
tých vyplatených 6,-Sk nechápeme ani my v kolektíve.

PS: písal si,že ak poskytne zamestnávateľ stravu (bezplatne) na služobke, tak nemám nárok ani na gastrolístok ani na diéty.
Bola som však na služobke kde som bola hosťom a ktorá organizácia s našou organizáciou nemá nič spoločné. Len na pozvánke pre hosťa bol napísaný program celodenného podujatia a bola tam rozpísaná aj obedňajšia prestávka s poskytnutím obeda z ich strany.
Aj vtedy - ak mi to neposkytuje zamestnávateľ ale niekto iný čo s našou organizáciou nemá nič spoločné, nemám nárok na gastrolístok a ani na diéty??


Tu prvu vetu som rychlejsie napisal, ako som nad tym rozmyslal. Sorry.
Organizacii je uplne jedno, kto ti poskytuje obed. Kedze dostanes obed, tak ti tvoj zamestnavatel nemusi poskytnut cele diety.
Zober si napr, ze spis v hoteli. A hotel poskytuje ubytovanie s ranajkami. Zamestnavatel ti preto odpocita zrazku z diet za ranajky. Tak isto je to i v tomto pripade.
M1A
20.08.08,09:35
machinak ďakujem Ti za vysvetlenie, teraz už tých 6,-Sk chápem/chápeme :-)
VERONIKA6
20.08.08,09:37
machinak - zamestnávateľ zamestnancom strháva 30,-Sk a 60,-Sk platí on, čiže zamestnávateľ.
A na služobke bola poskytnutá strava
O poskytnutej strave sa v Tvojich príspevkoch nepísalo. Takže je to všetko v poriadku.
M1A
20.08.08,09:37
Ďakujem machinak - už chápem teda aj tento prípad, keď mi napr. obed poskytuje niekto iný :-)

Si zlatý, ešte raz dík..
M1A
20.08.08,09:41
aj Tebe veronika6 ďakujem veľmi pekne za všetky poskytnuté rady a informácie :-)