rado3105
20.08.08,12:34
Dobry Den, doteraz som podnikal v sektore mäso-udeniny, minulorocne som vykazal minimalne prijmy, pricom som vlastnil budovu, ktorú som odpredal za 6 milionov, teraz zhanam peniaze na inu budovu lepsie situovanu ktora ma ma stat 8,5, potreboval by som pozicat 3 miliony. Problem je ze mam minimalny prijem a v kazdej banke sa to len pretahuje so ziadnym cielom. Dane peniaze potrebujem na odkupenie(pricom uz som dal polovicu za budovu ale potrebujem este zvysok) a na prestavbu. Vedeli by ste mi poradit ako dosiahnut pozicanie danych penazi vopred dakujem.

Ak to je v zlej sekcii prepacte ale nevedel som kde to dat.
petranka
23.08.08,16:34
rado, pokial mas nadpolovicnu vacsinu financnych prostriedkov su banky, ktore ti pozicaju peniaze aj bez dokladovania prijmov. pri kupe nehnutelnosti na komercne ucely je aj tak stale potrebne minimalne 50% krytie z vlastnych zdrojov. samozrejme, ze tato hypoteza vychadza z hodnoty nehnutelnosti stanovenej znalcom, nie z jej trhovej ceny. ak je cena nehnutelnosti zhodna so znaleckym posudkom t.j. 8,5 mio, staci ak banke preukazes financne prostriedky vo vyske 4,25 mio a uver mozes dostat v rovnakej vyske. ak ratam spravne potrebujes sa dostat k 9 mio a v tomto pripade by to bolo dokonca 10,25 mio (6 mio vlastne zdroje, 4,25 mio bank. uver)
chlap
23.08.08,18:15
Pokiaľ banke nedokážeš, že úver dokážeš splatiť zo svojich príjmov, tak ti žiadna banka nepožičia, ani ak by si ako ručenie poskytol Hotel Carlton v Bratislave.
Filip Glasa
24.08.08,07:27
skús si zobrať súkromný hypotekárny úver bez dokladovania príjmov, kde treba založiť dvakrát takú drahú nehnuteľnosť ako si berieš úver. peniaze zo súkromného úveru potom vložíš do firmy.