tazba
20.08.08,14:19
Dobry den , vedel by mi niekto poradit ake "okruhy" obsahuje test, ktory davaju po zivnostenskom skoleni? na co by som sa mal zamerat , pretoze dnes som volal na urad prace, kedze som absolventom ekonomickej tak som sa pytal ci je nutne skolenie, oni mi povedali ze nie ale musim urobit test, cize nebudem zabijat cas tym ako urobit podnik. zamer a ine veci co sme na skole robili uz niekolko krat, tak preto by som chcel radu od tych co uz taketo skolenie absolvovali, pripadne ake kriteraia su na podnikatelsky zamer aby som dostal 100% dotaciu na podnikanie, nejake starsie podnikatelske zamery uz mam len chcem vediet ci sa tam nieco zmenilo, zatial to je vsetko a dakujem uz vopred za odpovede, :) pekny den
biaaa
20.08.08,12:59
A v com chces podnikat??? Aka zivnost?
tuta
20.08.08,13:02
Podnikateľský zámer predkladáš na činnosť, ktorú chceš vykonávať.
Čo sa týka testu tak otázky vychádzajú väčšinou zo živnostenského zákona, ale sú to ľahké otázky stačí trocha rozmýšľať.
Napr. vieš aká je u nás sadbza DPH?
a/ jednotná 19 %
b/ znížená 10 % a zvýšená 19 %
c/ jednotná 15 %
tazba
24.08.08,15:40
prosim Vas mozem si dat do kalkulacie predpokladanych nakladov aj zdravotne poistenie?? ak ano do akej vysky ich mozem dat, VDAKA
tuta
24.08.08,16:23
Kľudne môžeš zarátať odvody na dva roky dopredu. Teraz sú výške 1 134,- Sk, ale aké budú od 01.01.09 to zatiaľ nevieme. Ja som robila podnikateľský zámer a dávala som odhadom 27 600,- Sk a prešlo to.
Dav
24.08.08,16:51
Do kalkulácie si môžeš zarátať aj odvody do SP, ak by si si chcela platiť poistné aj prvý rok. Druhý rok si ich započítaj, pokiaľ Ti výjde odvodová povinnosť, alebo chceš byť dobrovoľne poistenou . Druhý rok si môžeš zdravotné poistenie odvodiť z výsledku hospodárenia, vykalkulovaného v prvom roku. Pozor 1-6/09 a zmena pre 7-12/09.

Otázky k testu sú rôzne, sú zo živnostenského zákona, čo je živnosť, čo nie je živnosť, zo zákonov o dani z príjmu - čo je výdavok, ovpl. základ dane, čo sa odpisuje, zo zákona o zdravotnom a soc. poistení, napr. čo sa hradí z nemocenského poistenia, aké sú % odvodov. Z účtovníctva bolo aj vymenujte náležitosti účtovného dokladu...