dragoboarder
20.08.08,20:19
Dobry den...mam k vam otazocku...
Asi pred mesiacom som si vybral skridlu na strechu, bol u mna zastupca firmy a spravil mi ponuku s cenou tak sme ju objednali nic sa uz nemalo menit... ked vsak prisla skridla do stavebnin (cez ktore sa to muselo objednavat) a spravili fakturu bola cena miesto 220 000 az 250 000 vraj to nastalo tym ze ked posielali skridlu k nam ze vraj menili ceny a ze za to uz nemozu...viete mi to prosim vysvetlit? lebo vobec sa mi to nepozdava

za Vas cas dakujem
arizona
20.08.08,18:33
Mali Vás upozorniť vopred.
Ja by som určite takúto neserióznu ponuku odmietla!
...akáže značka škride to šla tak nehorázne hore? Veď strechárska sezóna je v plnom prúde, mnohé značky majú zaujímavé akcie,10-20% smerom dole.
dragoboarder
20.08.08,18:57
no zatial ma caka skridla v stavebninach a hladam dake rady.....cele sa mi to dako nepozdava problem je to ze za 3 tyzdne uz ideme davat skridlu a vyberali sme co najlahsiu na nas dom kedze je to rekonstrukcia stareho...
dragoboarder
20.08.08,23:29
pre arizona: odpoved na spravu...nejdemi odoslat ti spravu pre malo prispevkov...ak mi das mail poslem ti udaje co som dostal ako cenovu ponuku od tej firmy... mala tam byt zlava na skridlu okolo 17% ak nie viac (neviem momentalne presne) co sme dostali este vzhladom na to ze sme sa o ich skridlu zaujimali uz na vystave...len ma zarazilo to ze vzhladom na dopravu - dorucenie do stavebnin bolo do tyzdna od objednavky sa cena zvysila o cca 30 000 bez toho aby ma informovali o jej zmene...
martinalupi
21.08.08,05:37
ja bohuzial musim potvrdit,ze skridla isla hore.my sme sa iba rozpravali o cene v pondelok (chceli sme si to este premysliet aku....) a tyzden na to uz bola cena hore.(doslova o tyzden lebo v pondelok sme ju teda kupovali)
ale toto je zvlastne ze ti to nedali vediet urcite by som sa snazila zistit preco.
Zita5
21.08.08,05:53
Dobry den...mam k vam otazocku...
Asi pred mesiacom som si vybral skridlu na strechu, bol u mna zastupca firmy a spravil mi ponuku s cenou tak sme ju objednali nic sa uz nemalo menit... ked vsak prisla skridla do stavebnin (cez ktore sa to muselo objednavat) a spravili fakturu bola cena miesto 220 000 az 250 000 vraj to nastalo tym ze ked posielali skridlu k nam ze vraj menili ceny a ze za to uz nemozu...viete mi to prosim vysvetlit? lebo vobec sa mi to nepozdava

za Vas cas dakujem

Zistite si či skutočne išla cena až tak hore . Ja si myslím , že ak máte cenovú ponuku nie je o čom rozmýšľať, ak Vám zagarantovali cenu . Škridlu Vám mali predať za takú cenu , ako máte vypracovanú cenovú ponuku . Ja by som ju odmietla zobrať .Je to neseriózny prístup .
dragoboarder
21.08.08,06:25
ono problem nie je odmietnut ponuku...ale na dalsom vybere...takze asi tak ci tak to budem musiet zobrat...lebo neviem o ziadnej vhodnej skridli pre nas dom...
dana9
21.08.08,06:42
Otazka je, dali ti iba cenovu ponuku? alebo islo z tvojej strany aj o zavaznu objednavku? Vtedy by uz islo o uzatvorenie zmluvy a tam by uz podmienky "zmluvy" neslo menit, ani cenu. Aj pri cenovej ponuke sa uvadza, kolko maplatnost, ak nie, tak je v podstate nezavazna
zanetaboss
21.08.08,07:04
Dobry den...mam k vam otazocku...
Asi pred mesiacom som si vybral skridlu na strechu, bol u mna zastupca firmy a spravil mi ponuku s cenou tak sme ju objednali nic sa uz nemalo menit... ked vsak prisla skridla do stavebnin (cez ktore sa to muselo objednavat) a spravili fakturu bola cena miesto 220 000 az 250 000 vraj to nastalo tym ze ked posielali skridlu k nam ze vraj menili ceny a ze za to uz nemozu...viete mi to prosim vysvetlit? lebo vobec sa mi to nepozdava

za Vas cas dakujem
sice neviem o aku skridlu sa jedna, ale to ani neni podstatne, kedze mam firmu na dodavanie stavebneho materialu a aj skridlí tak by som ti poradila, ak ti zalezi na cene a na tom ako pristupuju k zakaznikovi - jednoznacne neprebrat, nakolko si svojvolne nemoze zvysit cenu a neinformovat zakaznika, vacsinou ide o navysenie ceny a zisk samosrejme pre nich, ak tu skridlu surne potrebujes da sa zohnat. ja osobne by som takyto pristup urcite nepodporovala, je to neseriozne
chandler
21.08.08,14:34
lahko sa radi nebrat ... ved nemusi brat... len ide o to ci najde niekde lacnejsiu... a ak najde tak si ju zoberie odtial aj keby tu cenu nezvysili...
cenova ponuka nie je zavazna, ake by bola zmluva s dohodnutou cenou a terminom dodania tak je to ine...
dolfort
21.08.08,21:39
Ja tiež rekonštruujem tak mi to nejde nejako do hlavy prečo by mal byť problém zohnať inú krytinu rovnakého druhu či značky. Veď stavebnín je všade po milu jarmilu. Sa mi nechce veriť že by sa to nedalo splašiť...
Keby aj tá objednávka bola záväzná - prachy ešte nešli tak čo. Chlapci v stavebninách čo ťa chcú ošmeknúť, to strelia dakomu inému ak to nevezmeš ty. Pre 250 litrov sa nebudú škriepiť alebo chodiť po súdoch, nie sú magori. Kašľať na nich.
Ja na skoro všetko mám kamoša čo viem že ma neodrbe, ak niečo náhodou nevie zohnať on (buď rýchlo alebo lacno), tak volám ďalším známym v inom meste.
A keď už vonkoncom je kríza, tak volám kamošom, ktorí majú kamošov. Slovakia small country of many friends.
ZDENIELA
22.08.08,05:42
Dobry den...mam k vam otazocku...
Asi pred mesiacom som si vybral skridlu na strechu, bol u mna zastupca firmy a spravil mi ponuku s cenou tak sme ju objednali nic sa uz nemalo menit... ked vsak prisla skridla do stavebnin (cez ktore sa to muselo objednavat) a spravili fakturu bola cena miesto 220 000 az 250 000 vraj to nastalo tym ze ked posielali skridlu k nam ze vraj menili ceny a ze za to uz nemozu...viete mi to prosim vysvetlit? lebo vobec sa mi to nepozdava

za Vas cas dakujem
Čo tak dohodnúť neaký kompromis? Oni spustia z tej navýšenej ceny, ty priplatíš naviac oproti ponuke.
Ak to bola vážne len nezáväzná cenová ponuka, bez doby platnosti a bez tvojej objednávky ... a ešte ak máš obavy, že lacnejšie nezoženieš ... tak určite žiadať o kompromis
arizona
22.08.08,20:21
Čo tak dohodnúť neaký kompromis? Oni spustia z tej navýšenej ceny, ty priplatíš naviac oproti ponuke.
Ak to bola vážne len nezáväzná cenová ponuka, bez doby platnosti a bez tvojej objednávky ... a ešte ak máš obavy, že lacnejšie nezoženieš ... tak určite žiadať o kompromis
Prečo pristupovať na kompromis? Dodávateľ navýšil sumu a zákazníka vopred neinformoval-podal to ako hotovú vec. To seriózny obchodník nerobí!
Dnes je úplne bežné , že dodávateľ má tel. číslo na zákazníka-ak by boli nejaké zmeny,aby si ich navzájom odsúhlasili.
Ja by som súhlasila s odberom iba za vopred sľúbenú sumu, inak by som šla ku konkurencii.Dnes väčšina firiem urobí cenovú kalkuláciu zdarma,zákazník si môže vybrať ...