Heglaska
21.08.08,06:37
Dobrý deň!
Má niekto skúsenosti s vypĺňaním daň. priznania zo spotrebnej dane z elektriky? Sme dopravná spoločnosť, ktorá používa elektrickú energiu na vlastnú spotrebu, ale aj na prepravu osôb. Požiadali sme colný úrad o oslobodenie zo spotrebnej dane, ktoré nám však vydali až 15.07.2008. Z čoho vyplýva, že musíme podať daň. priznanie za mesiac júl.
Viem mi niekto poradiť ako mám postupéovať pri vypisovaní daň. priznania? či uviesť celú spotrebovanú elektriku, alebo len elektriku spotrebovanú pri preprave osôb?
Vopred ďakujem. Pekný deň všetkým
renka12
22.08.08,20:42
Ak tomu dobre rozumiem, máte vystaviť daň. priznanie za obdobie od 1.7.2008 - 14.07.2008. Je dôležité, či ste boli registrovaní ako daň. dlžník. v tomto období.
Mali by ste predovšetkým mať vyjadrené kWh za obdobie 1.-14.7. a 15.-31.7. a to rozčlenené na kWh na vstupe, ktoré odpovedajú vlastnej spotrebe a kWh na vstupe, ktoré odpovedajú EE, ktorú ďalej dodávate.
Predpokladám, že to, čo spotrebujete - na vlastnú spotrebu, Vám energetické závody faktúrujú aj so spotr. daňou - a tá by sa mala týkať celého (predpokladám) mesiaca, lebo ste EE spotrebovávali ako konečný spotrebiteľ. A teda táto spotrebná daň by mala byť Vaším nákladom a nemala by ovplyvniť daň. priznanie.
To je len moja úvaha. nechcem Vás dopliesť. Sama v tom všetkom nemám jasno. Pozrite si aj "Spotrebná daň z elektriny, plynu, uhlia"