simonka1
21.08.08,08:07
Hľadám spoľahlivú firmu na vykonanie auditu v medzinárodnej spoločnosti. Prosím poraďte, ak máte skúsenosti a nejaký dobrý tip. Firma sídli v trnavskom kraji. Ďíky
simonka1
21.08.08,07:31
HalÓÓÓ, to ozaj nikto nepozná dobrého audítora? ani sa mi veriť nechce!!!
m.hladka
21.08.08,07:44
Neviem, čo je dobrý audítor, keby si sa pýtala lacný audítor, tak ti určite odpovie viac ľudí, možno aj audítor.
A teraz vážne na stránke SKAU Slovenská komora audítorov:
http://www.skau.sk/komora.php?page=5&_startrow=225&_SKAUSESSID=bta0p1kfnabt38tp4fmt1pe454
simonka1
22.08.08,08:11
vďaka, ale mala som na mysli niekoho konkrétnejšieho
Nutricia
22.08.08,08:20
Price Waterhouse Cooper sídlia v BA
zlatica76
22.08.08,08:25
Veľká štvorka (PwC, KPMG, ErnstYoung, Deloite) su dobri ale trochu drahi
Takisto drahi su aj BMB
O nieco lacnejsi su domace firmy (napr. BDR, Mazars).

Ak nevies koho si mas vybrat a zahranicny majitel ti nepovie, tak daj dopyty do troch-styroch firiem, a potom si vyber podla ceny.

Zahranicni majitelia často maju akúsi predstavu, kto má robiť audit.

BTW: Je už trochu neskoro robiť výberové konanie, nakoľko auditorské firmy už poväčšinou maju uzatvorené zákazky.
victoria
22.08.08,09:15
D.E.A. Consult Bratislava
simonka1
22.08.08,11:30
Vďaka Deloite a KPMG sme zatiaľ vylúčili, do D E A Cons. sa nemôžem dovolať. Máte niekto skúsenosti s ATCL?
simonka1
22.08.08,12:36
Nikto nepozná firmu ATCL?
Daruš
22.08.08,12:53
S ATCL som spolupracovala v bývalej firme, osobne som bola spokojná s ich službami.
simonka1
22.08.08,12:56
Vďaka, už som myslela,že všetci Blaváci sú už na víkende!!!
Daruš
22.08.08,12:59
Nie som z Blavy ale chodili k nám do firmy, boli sme dcérska spoločnosť a matka bola v Nemecku.
simonka1
22.08.08,13:01
Nápodobne, boli moc drahí? Kolko ľudí Vám vykonávalo audit?
Eulalia
22.08.08,14:35
Veľmi dobré skúsenosti mám s D.E.A. Consult a aj cenovo sú (resp. boli pred pár rokmi) prijateľní. Kvalitne robí aj Rödl + Partners, tí robili aj pre matku v Nemecku verziu v nemčine. Pre väčšiu firmu sú cenovo znesiteľní, nie sú takí drahí, ako veľká štvorka.
Daruš
25.08.08,05:08
Audit chodili robiť traja až štyria, cena za audit je prijateľná, ale poradenstvo v tom nie je.
simonka1
25.08.08,06:54
Vďaka za radu, skúsim ešte D.E.A.Cons., ale pozdávajú sa mi aj ATCL, aspoň podľa cenovej ponuky.
JAJA11
16.09.08,10:35
Kto je ochotný zverejniť koľko taký audit stojí? Sme stredne veľká firma, (60 zamestnancov). Je súčasťou ceny aj daňové poradenstvo a priebežný audit? :o Potrebovala by som to vedieť, lebo môjmu šéfovi sa naša auditorka zdá drahá a ja ho neviem presvedčiť, že práve neberie až tak moc. Poraďte prosím. :o
JAJA11
16.09.08,11:56
Kto je ochotný zverejniť koľko taký audit stojí? Sme stredne veľká firma, (60 zamestnancov). Je súčasťou ceny aj daňové poradenstvo a priebežný audit? :o Potrebovala by som to vedieť, lebo môjmu šéfovi sa naša auditorka zdá drahá a ja ho neviem presvedčiť, že práve neberie až tak moc. Poraďte prosím. :o

posúvam :o Nie je tu niekto z podobnej firmy ? Rada by som šéfa presvedčila a nechem moc otravovať auditorské firmy, keď vlastne auditora meniť nechcem :mee:
m.hladka
16.09.08,13:02
Aj ja som zvedavá. Ď.
Stefan2005
16.09.08,13:58
posúvam :o Nie je tu niekto z podobnej firmy ? Rada by som šéfa presvedčila a nechem moc otravovať auditorské firmy, keď vlastne auditora meniť nechcem :mee:

Ťažké porovnávať firmu s firmou; obrat, poče položiek, predmet činnosti, atď ....

Ale my sme to robili takto: pre audit na ďalší rok sme oslovili 4-5 audítorov z okolia a vypýtali sme od nich cenové ponuky a podmienky výkonu auditu....
Oni si vypýtali potrebné údaje a zaslali cenovú ponuku (alebo sa poďakovali:))

P.S. Ponúkané ceny boli približne rovnaké za vyhotovenie audítorskej správy, rozdiely boli v počte hodín priebežného auditu; výmena audítora asi tento počet hodín trocha zdvihne. Daňové poradenstvo súčasťou auditu nebolo.
simonka1
19.09.08,06:59
JAJA, čo mzslíš pod tým, že neberie až tak moc? Ja som pre našu firmu robila tiež výber auditora: Podobne ako Štefan oslovila som viacerých, ale môžem povedať, že bola som prekvapená, že cenové ponuky sa líšili od seba. Rozdiel aj možno 100tis.
brizolitka
19.09.08,07:08
Ahoj,

tak ak by som mohla poradiť, číro nezaujato, som účtovníčka vo firme DEA Consult, ale v Lučenci a tu je číslo 047/4332105, naši kolegovia chodia na audit po celej republike, takže v tom nie je žiadny problém.
JAJA11
19.09.08,07:42
Ahoj,

tak ak by som mohla poradiť, číro nezaujato, som účtovníčka vo firme DEA Consult, ale v Lučenci a tu je číslo 047/4332105, naši kolegovia chodia na audit po celej republike, takže v tom nie je žiadny problém.

Ďakujem za ponuku, práve do Vašej firmy tu u nás som si dala vypracovať aspoň približnú ponuku, vypracovali mi ju okamžite, musím pochváliť prístup a ochotu. Cena je približne rovnaká, ako nám dala aj naša pôvodna auditorka a ja som s ňou spokojná, vždy mi poradila a zdá sa mi voči nej nefér, aby som ju menila. Skôr som potrebovala presvedčiť šéfa, ktorý je presvedčený, že sa to dá urobiť aj lacnejšie a moje argumenty ho nepresvedčili. :rolleyes: Ďakujem za ochotu. :)
Stefan2005
19.09.08,08:22
JAJA, čo mzslíš pod tým, že neberie až tak moc? Ja som pre našu firmu robila tiež výber auditora: Podobne ako Štefan oslovila som viacerých, ale môžem povedať, že bola som prekvapená, že cenové ponuky sa líšili od seba. Rozdiel aj možno 100tis.

Práve to, že JAJA11 pýtala sa na cenu a sama ju neuviedla...
A rozdiely v jednotlivých ponukách auditu aj 100 tisíc ??? Za vyhotovenie audítorskej správy a výroku audítora ? No v našom regione také cenové rozdiely určite nie sú.
Hoci raz (už dávnejšie) jeden akcionár si dal na svoje náklady nechal urobiť kontrolný audit od jednej renomovanej firmy z nášho veľkého mesta. Nabehli do firmy a za tri dni vypracovali kontrolnú správu. Zistenia tie isté, čo konštatoval audítor firmy, lenže títo zobrali skoro toľko, čo audítor za štyri roky auditu (včítane priebežného)...
simonka1
19.09.08,09:27
Ano, jednu ponuku som dostala o 100tis. nižšiu ako iné. A práve aj to bolo zasa trochu menej vieryhodné pre vedenie firmy. Zistila som, že asi nemá význam hľadať najlacnejšiu ponuku. Aj JAJA môže šéfa presvedčiť, že nie najlacnejšia je vždy tá super. Vyvoláva to pochybnosti.
JAJA11
19.09.08,09:42
Ano, jednu ponuku som dostala o 100tis. nižšiu ako iné. A práve aj to bolo zasa trochu menej vieryhodné pre vedenie firmy. Zistila som, že asi nemá význam hľadať najlacnejšiu ponuku. Aj JAJA môže šéfa presvedčiť, že nie najlacnejšia je vždy tá super. Vyvoláva to pochybnosti.

Ale nám tá pani robí audit už dlho a ja som spokojná, nemali sme nikdy pri daňových kontrolách problémy. Dá sa na ňu spoľahnúť, vždy poradí. A preto by sa mi zdalo neférové, aby sme ju zrušili. A šéfovi ide len o to, aby to veľa nestálo. Preto som chcela vedieť koľko stojí taký audit, lebo doteraz som to vlastne nikdy nepreverovala. Na základe tejto témy som si dala vypracovať ponuku od DCA Consulting a naša auditorka nie je drahšia. (Môj šéf má vždy pocit, že všetci mu to robia strašne draho a určite sa to dá lacnejšie. :o) Takže ďakujem za všetky rady. Cenu som nezverejnila, lebo pokiaľ nepoviem aké veľké máme účtovníctvo, tak vlastne ani zverejnenie ceny auditu nie je zaujímavé. Na základe ponuky, ktorú som dostala viem presvedčiť šéfa, aby súhlasil s našou audítorkou. A o to mi išlo. :) Takže ešte raz ďakujem. :)
mipet01
02.11.08,09:09
Kto je ochotný zverejniť koľko taký audit stojí? Sme stredne veľká firma, (60 zamestnancov). Je súčasťou ceny aj daňové poradenstvo a priebežný audit? :o Potrebovala by som to vedieť, lebo môjmu šéfovi sa naša auditorka zdá drahá a ja ho neviem presvedčiť, že práve neberie až tak moc. Poraďte prosím. :o

priebezny audit by mal byt, kazda seriozna auditorska spolocost ho robi, co sa tyka poradenstva, to záleží od auditora, vacsinou v cene poradenstvo nie je, predsa audit je audit, ak by si chcela aj danove pripadne ine poradenstvo, to by bolo o dalsej zmluve, no tiez to zalezi od konkretneho auditora, s nejakymi drobnymi vecami ti urcite pomoze, no ak vyslovene sa nezazmluvni aj poradenstvo, takze auditor to realne nema zaplatene, nerataj s tym ze ti bude pomahat s cimkolvek, to skor nie
ivo_b
12.01.09,11:30
Dobra firma je ACCEPT AUDIT & CONSULTING, s.r.o. (acceptaudit.sk), maju pobocku v BA a v PO a ich auditori bezproblemov komunikuju aj v anglictine.
mertinkova
12.01.09,11:54
Dobrý deň prajem, pokiaľ ešte máte záujem o audítora, rada by som Vám ponúkla služby Ing. Hedvigy Vadinovej. Ing. Vadinová je audítor so sídlom v Prešove a audit vykonáva po celom území SR, daňový poradca a súdny znalec, lektor pre Verlag Dashofer a iné vzdelávacie organizácie na Slovensku, spoluator príručiek a autor odborných článkov pre Verlag Dashofer, Hospodárske noviny a Poradcu podnikatel, súčasne študent PF UK.
Kontaktné údaje v prípade záujmu : eduko@eduko.sk, 0903 603 247, 051/7733796.
Gira
30.07.10,10:47
Dobry den, k otazke ohladne dobrej auditorskej spolocnosti by som mala jeden tip. Pracujem ako uctovnicka v jednej medzinarodnej firme a audit nam robi spolocnost ATC (Audit Tax Consulting, k.s.). Mam skusenosti s viacerymi auditorskymi spolocnostami, aj s tymi z velkej 4, avsak tieto boli prehnane drahe a ani ta kvalita nebola vzdy umerna cene. V ATC sa Vam postaraju o vsekto. Je s nimi velmi dobra spolupraca, nasmeruju Ta, poradia. Ja som vzdy mala strach z auditorov, ale s nimi je to perfektne. A cenovo su tiez zaujimavi. Mozem fakt odporucit. Maju aj webovu stranku www.atc.sk. Skuste sa tam pozriet a uvidite. Pekny den.