aksas2
21.08.08,08:50
Ahojte prosim Vas o radu,
potrebujem zmenit členov predstavenstva v a.s. Je na to v zmysle § 187 ods. 2 potrebná notárska zápisnica, t.j. mám to brat ako zmenu stanov? Pretože tento § nehovori explicitne, ze pri zmene clenov predstavenstva je potrebná notárska zápisnica.
Dakujem moc
Sasa
josh
21.08.08,11:35
ak sa nemeni pocet clenov, sposob konania, proste stanovy, ze sa menia iba osoby, nie je nutna podla zakona notarska zapisnica.
aksas2
21.08.08,12:32
diky moc
Celsus
23.08.08,11:37
Ahojte prosim Vas o radu,
potrebujem zmenit členov predstavenstva v a.s. Je na to v zmysle § 187 ods. 2 potrebná notárska zápisnica, t.j. mám to brat ako zmenu stanov? Pretože tento § nehovori explicitne, ze pri zmene clenov predstavenstva je potrebná notárska zápisnica.
Dakujem moc
Sasa

Pokiaľ konkrétne osoby, ktoré sú členmi predstavenstva, nie sú uvedené v stanovách, zmena členov predstvenstva nie je zmenou stanov a v takom prípade sa na zmenu členov predstavenstva notárska zápisnica nevyžaduje.

Stretol som sa však už aj s takými stanovami, v ktorých boli členovia predstavenstva vymenovaní (meno, priezvisko, bydlisko .... ). V takom prípade predstavovala zmena členov predstavenstva zmenu stanov a preto sme robili aj notársku zápisnicu.